Premjeras mano, kad FNTT vadovą turėtų skirti Vyriausybė

Premjeras Andrius Kubilius teigia, kad dėl Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovo skyrimo ir atleidimo turėtų spręsti visas ministrų kabinetas. Tai numatoma ir Ministro pirmininko tarnybos parengtame FNTT įstatymo pataisų projekte, kuris trečiadienį pateiktas svarstyti Vyriausybės pasitarime.

„Tokią pertvarką, mes manome, galima realizuoti labai greitai, iš esmės jinai būtų skirta tam, kad daugiau nepasikartotų tokios klaidos, kai netinkamas vadovų keitimas sukelia štai tokias kontroversijas ir didžiules įtampas. Kitaip sakant, vadovo skyrimo teisę turėtų perimti Vyriausybė“, - ketvirtadienį Žinių radijui teigė jis.
Pasak premjero, Vyriausybės pasitarime trečiadienį sutarta pertvarką realizuoti greitu tempu - per mėnesį priimti reikalingus įstatymus Seime.

„Po to būtų galima iš karto, tai yra jau po mėnesio, skirti naujus FNTT vadovus“, - aiškino A.Kubilius.
Vyriausybės pasitarime svarstytu įstatymo pataisų projektu siekiama nustatyti, kad FNTT „yra įstaiga prie Finansų ministerijos, atskaitinga Vyriausybei ir finansų ministrui“. Kaip nurodoma aiškinamajame rašte, projektu siekiama įtvirtinti, kad tarnybos direktorių skiria Vyriausybė finansų ministro teikimu. Taip pat siūloma nustatyti, kad tarnybos direktorius ir jo pavaduotojai skiriami 5 metų kadencijai, tačiau ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus FNTT yra Vidaus reikalų centrinė įstaiga, tarnybos direktorių į pareigas skiria vidaus reikalų ministras, kuriam tarnybos direktorius yra tiesiogiai pavaldus ir atskaitingas.
Premjeras svarstė, kad FNTT pertvarką būtų galima dalinti į du etapus - pirma išspręsti FNTT statuso ir vadovo skyrimo procedūros klausimus, vėliau galvoti apie žinybinę priklausomybę.

„Ši pertvarka, apie kurią aš kalbėjau kaip apie pirmą etapą, leistų iš tikrųjų mums grąžinti FNTT į darbingą būseną, normaliai spręsti vadovų paskyrimo klausimus, spręsti ir teisingumo buvusių vadovų atžvilgiu klausimą“, - teigė jis.

Premjeras, be kita ko, dėstė, kad atleistų FNTT vadovų veikla parodė, kad ir su dabartine struktūra ši institucija galėjo gerai veikti.

„Turiu omeny generolo V.Gailiaus veiklą vadovaujant FNTT. Iš tiesų rezultatai buvo pasiekti tikrai neblogi. Bet, kaip pamatėme iš paskutinių savaičių įvykių, dirbant tokius tikrai atsakingus darbus ir pasiekiant tokių rezultatų, institucijos vadovai neturi garantijų, kad jų kurią nors dieną kas nors - ministras ar dar kas nors - neišmes be didelių motyvų iš pareigų. Tai štai šią spragą (...) mes turime išspręsti pačiu artimiausiu metu. Ir tam, mano įsitikinimu, reikia vieno - kad vadovų paskyrimo ir keitimo klausimas nebūtų priklausomas vien tiktai nuo vieno ministro tokios institucijos, kokia yra FNTT, atveju“, - sakė jis.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis trečiadienį po pasitarimo Vyriausybėje savo ruožtu sakė manantis, kad įstaigą būtų racionalu išskaidyti į ekonominę policiją ir įstaigą prie Finansų ministerijos.
„Man racionaliausia atrodytų taip, kaip buvo kažkada FNTT sukurta iš įstaigos prie Finansų ministerijos ir iš ekonominės policijos dalies sudėjus į vieną atskirą juridinį asmenį, taip ir reikėtų dezintegruoti“, - kalbėjo R.Palaitis.

Premjero 2010 metais sudaryta darbo grupė nusprendė, kad tikslinga keisti FNTT pavaldumą. Tarnybą svarstyta paversti pavaldžia nebe Vidaus reikalų, o Finansų ministerijai ir ilgainiui sujungti ją su Muitinės kriminaline tarnyba arba FNTT funkcijas tiesiog išskaidyti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT), Valstybinei mokesčių inspekcijai, Policijos departamentui ir Muitinės kriminalinei tarnybai.
Tačiau Vyriausybė darbo grupės parengtų išvadų tuomet nesvarstė, nes finansų ir vidaus reikalų ministrai neteikė atitinkamų nutarimų projektų.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė kol kas FNTT pertvarkos nekomentuoja, BNS trečiadienį sakė jos atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.


Šiame straipsnyje: Andrius KubiliusFNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ypatingieji nusikaltimai

Ypatingieji nusikaltimai portretas
Šiuo metu įvyko finansinis nusikaltimas SNORE. Šį klausimą reikia skubiai išspręsti, nes atsitiks, kaip su tankais prie televizijos bokšto. Teko sušaudyti kareivius. Bankai sukelia grėsmę, teks "gaudyti vėjus laukuose", važinėti po nepažįstamus kraštus, išieškant algas ar pašalpas. Kodėl kaltė suverčiama geram žmogui, o lupikautojai išteisinami? V.Gailius savo pareigas eina sąžiningai ir negalima jo kaltinti dėl SNORO nusikalstamos veiklos, dėl nesiskaitymo su pinigais.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių