Premjeras: liberalcentristai negali būti laikomi koalicijos dalimi

Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) faktiškai nebelaikoma valdančiosios koalicijos partnere. Konservatoriai ir Liberalų sąjūdis pradėjo konsultacijas tarpusavyje, su Prezidente ir opozicinėmis partijomis dėl mažumos Vyriausybės darbo galimybių.

Formaliai dar nenutraukta

Pirmadienį premjeras Andrius Kubilius patvirtino – liberalcentristų deleguotam vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui nesitraukiant iš savo pareigų ši partija nėra laikoma valdančiosios koalicijos dalimi.

Bet pačios koalicijos sutarties formalus galiojimas dar nėra nutrauktas. Tai žadama padaryti artimiausiomis dienomis.

„Noriu dar kartą pakartoti – ministrui R.Palaičiui nesitraukiant iš pareigų mes negalėsime laikyti LiCS koalicijos partneriais. De facto koalicijos sutartis neveikia. Tėvynės sąjunga ir Liberalų sąjūdis tęs konsultacijas, planuojant bendro darbo perspektyvas arba mažumos Vyriausybės, ar kokiame kitame formate. Vyksta konsultacijos ir su Prezidente“, - teigė Vyriausybės vadovas.

„Tenka apgailestauti, kad vieno ministro problema tapo tokia didele, kad tapo sunku ją išspręsti“, - pridūrė premjeras.

Anot jo, konstatavus, kad LiCS nebėra valdančiosios koalicijos partnerė, „yra sprendžiamas jos deleguotų ministrų, o ne visos Vyriausybės klausimas“.

Pasak premjero, ministras R.Palaitis „galėjo ir vis dar gali padaryti sprendimą pats“.

„Nematau problemų toliau dirbti su kitais LiCS ministrais“, - sakė A.Kubilius.

Be R.Palaičio, Vyriausybėje yra dar trys LiCS deleguoti ministrai – sveikatos apsaugos Raimondas Šukys, aplinkos Gediminas Kazlauskas ir kultūros Arūnas Gelūnas. 
Pastarasis pakviestas likti darbą tęsiančioje mažumos Vyriausybėje. „A.Gelūno apsisprendimas dėl galimybės pagalvoti dėl šio pasiūlymo yra garbingas ir svarbus“, - mano premjeras.

Kultūros ministras jau paskelbė svarstysiąs Liberalų sąjūdžio pasiūlymą likti poste, jeigu Vyriausybė pradėtų dirbti mažumos sąlygomis, o likusieji liberalcentristų ministrai būtų atleisti.

Jau teko dirbti mažumos sąlygomis

A.Kubilius priminė, kad dabartinei Vyriausybei jau faktiškai teko dirbti mažumos sąlygomis – kai prieš pustrečių metų suskilo Arūno Valinsko vadovaujama Tautos prisikėlimo partija. Tuomet iš 85 koalicijai priklausančių Seimo narių liko tik 70. „Bet dėl to Vyriausybė nežlugo ir naujos Vyriausybės formuoti nereikėjo“, - sakė premjeras.

Anot jo, kai bus oficialiai nutraukta valdančiosios koalicijos sutartis ir LiCS formaliai nebebus koalicijos dalis, bus toliau tariamasi su Prezidente Dalia Grybauskaite ir opozicinėmis partijomis dėl mažumos Vyriausybės darbo sąlygų bei paramos jai.

Paklaustas, ar Prezidentė jau parėmė mažumos Vyriausybės perspektyvą, premjeras atsakė; „Konsultacijos tebevyksta. Negaliu už Prezidentę kalbėti, bet aš matau galimybę dirbti mažumos sąlygomis“.

A.Kubilius konkrečiai neatsakė į klausimus, ar valstybės vadovė pasirašytų dekretus dėl trijų liberalcentristų deleguotų ministrų atleidimo iš pareigų, jeigu tokį teikimą premjeras jai perduotų. Prieš savaitę D.Grybauskaitė nesutiko atleisti R.Palaičio, nors buvo gavusi tokį Vyriausybės vadovo teikimą.

„Lietuvos Konstitucija yra parašyta vakarietiškai. Bet jeigu kas nors pradeda dirbti šiokio tokio cirko sąlygomis, tai Konstitucijoje, aišku, tokia situacija nėra aprašyta. Man nerimą kelia, kad ir  ateityje galime turėti situaciją, kai gali koalicijose atsirasti pakankamai chuliganiškai nusiteikusių partnerių“, - komentuodamas liberalcentristų nenorą patraukti ministrą R.Palaitį sakė A.Kubilius.

Pavadino „cirku ir balaganu“

Liberalų sąjūdžio vadovas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis irgi teigė, kad R.Palaičiui nesitraukiant iš ministrų nėra galimybės LiCS laikyti valdančiosios koalicijos partnere.

„Svarstyme su konservatoriais kaip toliau dirbti, kokiomis sąlygomis. Formalumai turi būti išspręsti pakankamai greitai. Šiandien-rytoj turėtų būti išspręstas tas klausimas, nes būtinas stabilus darbas. Šitas cirkas ir tas balaganas Lietuvos politikoje turi kuo greičiau baigtis, kad efektyviai būtų galima dirbti toliau“, - pirmadienį kalbėjo E.Masiulis.

Pasak jo, jeigu vidaus reikalų ministras nesutiks atsistatydinti pats, galimi du politinės raidos variantai – arba premjeras teikia Prezidentei trijų liberalcentristų ministrų atleidimą, arba atsistatydina visa Vyriausybė ir tada formuojamas naujas ministrų kabinetas.

Paklaustas, kuris variantas bus pasirinktas, Liberalų sąjūdžio vadovas atsakė: „Tai priklausys nuo premjero konsultacijų su Prezidente ir liekančių koalicijos partnerių konsultacijų rezultatų“.

Tačiau E.Masiulis leido suprasti, kad naujos Vyriausybės formavimo procedūra yra gana ilga ir sudėtinga. Todėl dabar, liekant vos pusmečiui iki naujojo Seimo rinkimų greičiausiai būtų pasirinktas ministrų atleidimo, naujų ministerijų vadovų paskyrimo ir darbo mažumos sąlygomis variantas.

A.Gelūnas, anot Liberalų sąjūdžio vadovo, yra pažadėjęs svarstyti galimybę toliau dirbti kultūros ministru. Tokį pasiūlymą jam perdavė būtent Liberalų sąjūdis. 
Nekomentuoja, ką galvoja Prezidentė

E.Masiulis per ankstyvu pavadino klausimą, kas užimtų tris atsilaisvinusių ministrų postus.

Pasak jo, jau yra pradėtos konsultacijos su opozicinėmis partijomis dėl paramos mažumos Vyriausybei bei jos svarbiausiems, strateginiams darbams. Pirmiausia kalbama su Darbo partija, kuri teigiamai įvertino galimybę paremti mažumos Vyriausybę.

Paklaustas apie tai, kaip esamoje situacijoje elgsis Prezidentė, E.Masiulis sakė:

„Negalėčiau to komentuoti, nes mano žinios jau gali būti pasenusios“. 
Praėjusią savaitę E.Masiulis buvo susitikęs su D.Grybauskaite, kad aptartų susidariusią politinę situaciją ir galimas išeitis iš jos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Valdymo prasmė

Valdymo prasmė portretas
Šiek tiek padirbėję seime, jauni specialistai turėtų įsijungti į vietos savivaldas ir intensyviai vadovauti ekonomikai. Pliuralizmas asocijuojasi su amerikietiškomis tradicijomis, kurios lietuvai nereikšmingos. Valdymas turi užtikrinti laimėjimus.

demesio

demesio portretas
DĖMESIO !!!! DĖMESIO!!!! GAVOME PRANEŠIMĄ, KAD Į KLONIO GATVĘ NETIKĖTAI BUVO ATVYKUSI ANTSTOLĖ IR BANDĖ PAIMTI PRIEVARTA MERGAITĘ. TAČIAU MERGAITĖ ĖMĖ VERKTI , APSIKABINO MOČIUTĘ IR TOKIU BŪDU ANTSTOLEI NEPAVYKO JOS IŠSIVEŽTI. TOLIMESNIŲ ANTSTOLĖS VEIKSMŲ NEŽINOME.

to demesio

to demesio portretas
lek i patvori, matomai megsti bananus
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių