Premjeras laukia LiCS žingsnių, kad konfliktas būtų išspręstas

Premjeras konservatorius Andrius Kubilius sako artimiausiu metu iš Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) laukiantis žingsnių, kurie leistų vienaip ar kitaip išspręsti tarp koalicijos partnerių kilusį konfliktą dėl vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio sprendimo atleisti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovus.

Konservatoriai LiCS yra įteikę reikalavimus, tarp kurių - ir ministro R.Palaičio atsistatydinimas, o to nesulaukus iki kovo 22 dienos, žadama peržiūrėti valdančiosios koalicijos sutartį.

Klausiamas, ar yra tikras, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė tenkintų teikimus atstatydinti keturis LiCS deleguotus ministrus, A.Kubilius sakė, jog pasikeitus koalicijos susitarimui, demokratinėse valstybėse tai gerbia ir Seimas, ir Prezidentūra, ir kitos institucijos.

„Koalicijos sutarties peržiūrėjimas apsisprendžiant, kad vieno koalicijos partnerio gali ir nelikti koalicijos sutartyje, pagal vakarietišką konstitucinę tam tikrą tradiciją yra visiškai suprantamas žingsnis, kuris turėtų būti gerai suprantamas ir Vyriausybėje, ir Seime, ir prezidento institucijoje, ką jis reiškia. Jeigu koalicijos susitarimas keičiasi, tai turi respektuoti ir Seimas, ir prezidento institucija, ir visos kitos“, - ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė A.Kubilius.

Valdančiosios koalicijos partneriams ketvirtadienį pasiūlytas susitarimo projektas, pagal kurį vidaus reikalų ministras R.Palaitis postą turėtų palikti iki kovo 22 dienos. „Ministras R.Palaitis atsistatydina. Vietoj jo Liberalų ir centro sąjunga pasiūlo naują ministro kandidatūrą. Tai padaroma iki 2012 metų kovo 22 dienos“, - rašoma susitarimo projekte.

Pagal jį, iki kovo 16-osios turėtų būti sustabdytas konkursas į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pareigas.

Iki kovo 19 dienos partneriai turėtų suderinti ir Vyriausybėje patvirtinti FNTT pertvarkos projektus. Jie Seime turėtų būti priimti iki balandžio 15-osios. Pačią tarnybos pertvarką norima įvykdyti iki gegužės 1-osios.
Tokius reikalavimus koalicijos partneriams yra iškėlęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas. Prie ketvirtadienį partneriams pateikto susitarimo projekto prirašyta pastaba, kad susitarimas turi būti pasiektas iki kovo 18-osios. Nepasiekus tokio susitarimo, svarstomas Permainų koalicijos sutarties nutraukimas.

Valdančiąją Permainų koaliciją sudaro TS-LKD, LiCS bei Liberalų sąjūdis.

Pasak premjero, jei LiCS nesutiks su teikiamais reikalavimais, koalicijos sutartis bus peržiūrima: „Tokiu atveju mes labai aiškiai esame pasakę, jei tie keturi žingsniai bus neįgyvendinti, arba vienas žingsnis bus neįgyvendintas, tokiu atveju svarstysime koalicijos sutarties peržiūrėjimą ir asmeniškai nematau kokio nors didesnių problemų dirbti ir mažumos Vyriausybei“.

„Mes tokioj košėj ilgiau nenorime būti, ir priklauso viskas nuo Liberalų ir centro sąjungos keleto apsisprendimų“, - pridūrė premjeras.

„Konstitucija yra labai aiškiai aprašiusi, kokie toliau žingsniai turi sekti, tai noriu priminti - jeigu sumažėtų Vyriausybės narių, pasikeistų daugiau kaip pusė, Vyriausybė turėtų pasitikrinti Seimo daugumos paramą. Jeigu Vyriausybės narių nesumažėtų, Vyriausybė tęstų darbą pagal programą, kuri patvirtinta, ir keistųsi keletas ministrų“, - apie įvykių eigą, jei LiCS nebedalyvautų koalicijoje, sakė Ministrų kabineto vadovas.

Įtampa valdančiojoje koalicijoje kilo, kai vidaus reikalų ministras R.Palaitis vasario 15 dieną iš FNTT direktoriaus pareigų atleido Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą. R.Palaitis V.Gailių ir V.Giržadą atleido remdamasis Valstybės saugumo departamento apibendrinta informacija apie tyrimus poligrafu aiškinantis, kas nutekino informaciją apie teisėsaugos planuojamas operacijas dėl banko „Snoras“.
Premjero A.Kubiliaus teigimu, šis žingsnis buvo nemotyvuotas ir skubotas. Ministro sprendimą parėmė prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri netenkino premjero teikimo atleisti R.Palaitį iš pareigų ir pasiūlė ginčą spręsti politinėmis priemonėmis Seime.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaip radome taip paliekame

Kaip radome taip paliekame portretas
Stebuklingai susiformavuasi vyriausybė turi viską sudėlioti atgal į savo vietas. Jie savi, o vienas kitą kankina. Kaip radome, taip paliekame.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių