Premjeras dėl R.Palaičio žada apsispręsti antradienį arba trečiadienį

Premjeras Andrius Kubilius dėl vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio žada apsispręsti antradienį arba trečiadienį, ir sako sieksiantis, kad valdančioji koalicija dirbtų iki pat Seimo rinkimų šį rudenį.

„Aš priimsiu atsakingą sprendimą arba šiandien, arba rytoj“, - antradienį Lietuvos radijui sakė A.Kubilius.
Ministras pirmininkas R.Palaičio sprendimą atleisti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovą Vitalijų Gailių dar kartą pavadino klaida.

„Kai FNTT vadovas, generolas, 20 metų išdirbęs pačiose sudėtingiausiuose kovos su kriminaliniu pasauliu baruose, atleidžiamas dėl to, kad nepakluso ministro reikalavimui atleisti savo pavaduotoją, tai yra klaidinga“, - kalbėjo premjeras.

„Tai yra pasakiusi ir Seimo Antikorupcijos komisija, apie tai kalbėjomės ir vakar su koalicijos partneriais. Atsižvelgdamas į visas išdėstytas aplinkybes, darysiu atsakingą sprendimą, kuris leistų toliau koalicijai konstruktyviai dirbti iki rinkimų ir spręsti svarbiausias problemas“, - teigė A.Kubilius.

Liberalų ir centro sąjungos atstovas R.Palaitis konservatorių kritikos sulaukė po to, kai vasario viduryje atleido FNTT direktorių V.Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą. Toks sprendimas priimtas prieš tai atėmus leidimą jiems dirbti su slapta informacija, motyvuojant Valstybės saugumo departamento (VSD) pateikta medžiaga. VSD tyrimą atliko dėl informacijos apie „Snorą“ nutekinimo.

Iš pradžių R.Palaitis reikalavo tik V.Giržado atleidimo, tačiau V.Gailiui atsisakius atleisti pavaduotoją, iš pareigų pašalinti abu vadovai.

Pagal Lietuvos Konstituciją, ministrus skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas premjero teikimu. Prezidentė D.Grybauskaitė yra pareiškusi paramą R.Palaičiui.


Šiame straipsnyje: FNNTRaimundas Palaitis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis portretas
L.Kernagio vadovaujama komisija demaskavo valstybės užvaldymo būdą Atsakau į buvusio Klaipėdos vyr.prokuroro Stanislovo Stulpino komentarus žiniasklaidoje, kad L.Kernagio komisija siekė tik naudos tik A.Zuoko ir TS-LKD partijoms, ir kad nieko naujo ta komisija neatskleidė: 1. L.Kernagis nėra A.Zuoko partijos narys ir ten neperėjo. L.Kernagis niekada niekur neskelbė, kad eis į rinkimus su Zuoko partija. Sprendimus priiminėjome visų partijų atstovų balsais. 2. TS-LKD negalėjo nuspręsti nė vieno klausimo be kitų frakcijų atstovų. Pvz. dėl Palaičio atleidimo nuomonės radikaliai išsiskyrė pirmiausia tarp pačių TS-LKD narių: du TS-LKD atstovai balsavo, kad jis liktų pareigose (balsavo prieš pasiūlymą jį atstatydinti) ir jei ne kitų frakcijų atstovų ryžtinga pozicija, nebūtų išvadose siūlymo atstatydinti ministrą Palaitį. 3. Visus veiksmus dėl FNTT vadovų atleidimo atliko ne Prezidentė, o VSD atstovai, todėl apie jokias apkaltas negali būti jokios kalbos - apie tai nėra net užuominos išvadose. 4. Komisija atskleidė mechanizmą, kaip politikai apsupami VSD atstovais, kurie niekam neatskaitingi ir kurie faktiškai priiminėja savarankiškus sprendimus nepriklausomai nuo rinkėjų išrinktų politikų. O tai nenumatyta nei Konstitucijoje, nei įstatymuose. 5. Komisija atskleidė mechanizmą, kaip VSD atstovai valdo. Pirmiausia jie manipuliuoja slaptomis pažymomis. Beje, VSD jokios pažymos Palaičiui dėl FNTT nepateikė – pateikė grynai tik poligrafo rezultatus- tai užfiksuota mūsų apklausose iš VSD vadovų lūpų. VSD atiminėja arba suteikinėja teisę dirbti su slapta informacija visiems svarbiausiems teisėsaugininkams (prokurorams, teisėjams ir pan.) ir politikams. Jei kas neįtinka - atima tą teisę, tada pareigūnai netenka darbo, o politikai - galimybės gauti elementarią informaciją. Sprendimo dėl teisės dirbti su slapta informacija atėmimo skųsti arba nėra kam, arba tuos skundus nagrinės VSD įtakoje esantys asmenys ar įstaigos. Bet kokiu atveju asmuo, iš kurio atimta ta teisė, negali pamatyti nė vieno dokumento šia tema (tipo slapta), todėl iš esmės negali gintis net teisme. Taip VSD apėjo Konstitucijoje įtvirtintą kiekvieno teisę gintis teisme. Tokiu antikonstituciniu būdu VSD užvaldė politikus ir teisėsaugą, taip jie perėmė iš žmonių išrinktų atstovų valstybės valdymą. Ir valdo, kaip matome, ryžtingai, bet deja ne visuomenės labui. Štai šį uždangalą, kuris slėpė nuo visuomenės tokį valstybės užvaldymo būdą, ir nutraukė L.Kernagio vadovaujama komisija. O dabar visuomenės ir politikų eilė įvykdyti pareigą ir sugrąžinti valstybę žmonėms ir jų išrinktiems atstovams.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių