Premjeras: balsų pirkimas rinkimuose tampa sistemingu reiškiniu

Premjeras Andrius Kubilius sako, kad balsų pirkimas rinkimuose tampa sistemingu reiškiniu, o policijos generalinis komisaras Saulius Skverenelis teisėsaugos turimus įrankius vadina bedančiais.

„Galima pasakyti, kad nebaudžiamumas ir ankstesniuose rinkimuose, ir anksčiau matytos aplinkybės atvedė prie to, kad galima spėti, kad atsiranda ir organizuoto balsų papirkimo. Matome požymių, kad tai tampa sistemingu reiškiniu“, - ketvirtadienį žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas po susitikimo su teisėsaugos institucijų vadovais ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininku.

Tuo metu S.Skvernelis sakė, jog pareigūnų turimi įrankiai užkirsti kelią tokiems nusikaltimams ir juos aiškintis yra „bedančiai“.

„Mes matome, kad tie įrankiai, kuriais šiandien disponuoja teisėsauga yra, švelniai tariant, bedančiai, jeigu norime kovoti su šituo reiškiniu, šituo nusikaltimu“, - teigė policijos vadovas.

Pasak susitikime dalyvavusio generalinio prokuroro pavaduotojo Dariaus Raulušaičio, šiuo metu pareigūnai negali naudoti Operatyvinės veiklos įstatyme numatytų priemonių kovoti su balsų pirkimu, todėl, kad tokio pobūdžio nusikaltimai yra priskirti nesunkiems.

„Kalbant apie įrankius, kuriais mes naudojamės atskleisdami šituos nusikaltimus, tai iš tiesų tiriant šiuos nusikaltimus mes jų turime gerokai mažiau. Kadangi šie nusikaltimai priskiriami prie nesunkių, juos atskleisdami tyrėjai negali naudotis nei Operatyvinės veiklos įstatyme numatytomis neviešomis priemonėmis, nei Baudžiamojo proceso kodekse numatytomis neviešomis priemonėmis“, - teigė prokuroras.

Tačiau jo teigimu, bandoma naudotis „visomis kitomis galimybėmis“.

„Bet kalbant apie efektyvumą, tyrimų perspektyvumą, be abejo, mums geriau sektųsi, jei turėtume ir tuos įrankius“, - pridūrė D.Raulušaitis.

S.Skvernelis pabrėžė, jog prieš antrąjį Seimo rinkimų turą yra žinomos „rizikos“ apygardos ir apylinkės, kurioms viešoji ir kriminalinė policija skirs ypatingą dėmesį. S.Skvernelis atsisakė jas įvardyti.

Taip pat bus paskelbta vadinama „karštoji linija“, kuria pareigūnus bus galima informuoti apie rinkimuose pastebėtus pažeidimus.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas, paklaustas, ar susitikime buvo kalbama, su kokios partijos atstovais susiję daugiausiai pažeidimų, neminėjo nė vienos politinės jėgos pavadinimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jurijus Subotinas

Jurijus Subotinas portretas
AS, Jurijus Subotinas dalyvavau rinkimuose Zarasu-Visagino apyg. № 52 IR SU PILNA ATSAKOMYBE GALIU PASAKYTI, KAD PAPIRKIMAI IR BALSU VAGYSTES SKAICIOJANT BUVO NEREGETO MASTO. MANO STEBETOJOS, KAI SKAICIAVO BALSUS NEILEIDO Visagine ne i viena apylinke. KLASTOTES DARE Paksininkai ir Uspaskicho chebra. TT - tai dare Visagine o DP tai dare Zarasuose. PANASU, KAD JIE TAIP BUVO SUSITARE.IS MANES BUVO PAVOGTA SKAICIOJANT VISH 1000 balsu vien Visagine.TAM TURIU MOTIVACIJA. RYT ITEIKSIU Gerb. Vaigauskui pareiskima, kad balsai butu perskaicioti ISHNAUJO. Jurijus Subotinas 8 609 48037

sazeqw

sazeqw portretas
Tai yra senai zinoma, pats tuos balsus perka :-)))

Puikiai

Puikiai portretas
žino, kadangi konservatoriai jau ne pirmus metus biuletenius Kaune spausdina ir kalstoja konservatorių naudai, pagal poreikį. Tai žino visi kauniečiai.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių