Premjeras A.Kubilius nesutinka su Prezidentės sprendimu dėl R.Palaičio | KaunoDiena.lt

Premjeras A.Kubilius nesutinka su Prezidentės sprendimu dėl R.Palaičio

Premjeras Andrius Kubilius nesutinka su Prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimu neatleisti vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio. Tačiau pats Vyriausybės vadovas leidžia suprasti esąs pasirengęs dirbti toliau.

Pirmadienį komentuodamas tą pačią dieną paskelbtą valstybės vadovės pareiškimą dėl premjero praėjusią savaitę pateikto siūlymo atleisti R.Palaitį, A.Kubilius teigė: „Prezidentė pareiškime išsakė, kad ji mano siūlymą vertina kaip tam tikrą vien tik vidinį koalicijos apsistumdymą, susietą su artėjančiais rinkimais. Negaliu su tokiu požiūriu sutikti. Šiuo klausimu mūsų požiūriai skiriasi“.

A.Kubilius priminė, kad ir anksčiau buvo pasitaikę atvejų, kai jo ir Prezidentės nuomonės kai kuriais klausimais skyrėsi.

„Siūlydamas atleisti ministrą nesiekiau jokių partinių ambicijų patenkinimo. Siekiau vieno - kad mūsų visuomenėje teisingumo jausmo būtų daugiau. Atsakingai vertinu ministro R.Palaičio padarytą klaidą, nepagrįstai, skubotai, nemotyvuotai atleidžiant du aukšto lygmens profesionalus iš pareigų. Mano įsitikinu, tokia klaida labai esmingai pažeidė visuomenės teisingumo jausmą, o šalia to papildomai sudarė visiškai klaidingą vaizdą, kad gerai dirbantys profesionalai už gerą darbą gali būti atleisti iš pareigų“, - kalbėjo premjeras, priminęs, kad nesutarimai su ministru prasidėjo po to, kai šis atleido iš pareigų du Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovus.

„Tikiu, kad tokioje situacijoje, kuri susidarė po Prezidentės paskelbto sprendimo, visuomenės poreikį valstybėje matyti daugiau teisingumo dar kartą apsvarstys koalicijos partneriai liberalcentristai ir pats ministras. Nemanau, kad jie negirdi to visuomenės poreikio, to visuomenės balso. Visuomenė turi teisę tikėti, kad bus daugiau teisingumo ir to nuosekliai siekia visi, kurie yra prisiėmę politinę atsakomybę. Savo ruožtu sieksiu, kad teisingumas dviejų neteisingai atleistų pareigūnų atžvilgiu būtų atstatytas“, - baigė savo pareiškimą premjeras.

Paklaustas, ar mato galimybę toliau dirbti Vyriausybės vadovu, A.Kubilius tiesiai neatsakė, tačiau leido suprasti, kad yra galimybė dirbti iki dabartinio Seimo kadencijos pabaigos. „Su Prezidente būdavo nesutarimų ir anksčiau, bet pagrindiniais, strateginiais klausimais sutardavome. Toks Prezidentės sprendimas nepadės koalicijos ir Vyriausybės konstruktyviam darbui. Bet mes matome atsakomybę prieš rinkėjus už tuos esminius, svarbiausius tikslus, kuriuos iškėlėm dar 2008 metais. Rinkėjams ir atsiskaitysim“, - sakė premjeras.

A.Kubilius nedrįso spėti, ar Seime gims interpeliacija vidaus reikalų ministrui R.Palaičiui. „Rinksimės į partijos vadovybę bei frakciją ir svarstysime visus klausimus. Nesiimčiau atsakyti, kokios yra interpeliacijos galimybės, bet norėčiau pastebėti , kad interpeliacijos koalicijos viduje nėra pats geriausias problemų sprendimo būdas“, - teigė jis.

Dabar Seime gali būti sprendžiamas klausimas dėl interpeliacijos R.Palaičiui inicijavimo. Kai kurie valdančiosios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų politikai užsiminė apie tokią galimybę.

A.Kubilius taip pat nesiėmė komentuoti Seimo pirmininkės Irenos Degutienės pasiūlymo dar šią vasarą surengti pirmalaikių Seimo rinkimų. „Seimas turi teisę priimti tokius sprendimus“, - sakė premjeras.

„Tokia situacija, kokia susidarė, nepadeda dirbti Vyriausybei, bet esame pratę dirbti nelengvom aplinkybėm“, - taip Vyriausybės vadovas atsakė į klausimą, ar bus įmanoma dirbti su esamu vidaus reikalų ministru.

Prezidentė D.Grybauskaitė pirmadienį pranešė, kad nesikiš į valdančiosios koalicijos tarpusavio santykių aiškinimąsi ir neparems nei vienos pusės kilusiame politiniame konflikte. Prezidentė nusprendė netenkinti premjero teikimo atleisti iš pareigų vidaus reikalų ministrą. Valstybės vadovė tikisi, kad valdančioji konservatorių, liberalcentristų bei Liberalų sąjūdžio koalicija išliks ir dirbs iki rudenį įvyksiančių naujojo Seimo rinkimų.

Pirmadienį ryte D.Grybauskaitė susitiko su R.Palaičiu bei jį į Vyriausybę delegavusios Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininku Algiu Čapliku, o prieš tai – su premjeru A.Kubiliumi.

Liberalcentristų valdyba dar pirmadienio vakarą turėtų svarstyti susidariusią politinę situaciją ir savo tolimesnius veiksmus po Prezidentės sprendimo.

Tą patį klausimą turėtų svarstyti ir A.Kubiliaus vadovaujamos Tėvynės sąjungos vadovybė, antradienio rytą – konservatorių frakcija Seime.

Vyriausybės vadovas praėjusį antradienį perdavė Prezidentei teikimą atleisti vidaus reikalų ministrą, teigdamas, kad šis suklydo atleisdamas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovus.

R.Palaitis FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą iš pareigų atleido vasario 15 dieną, gavęs Valstybės saugumo departamento medžiagą. Anksčiau šie pareigūnai tikrinti poligrafu dėl informacijos apie banką „Snoras“ atskleidimo.

Teikti R.Palaičio atleidimą premjerui siūlė ir Seimo Antikorupcijos komisija. Atlikusi tyrimą dėl FNTT vadovų atleidimo komisija nusprendė, kad ministras pareigūnus atleido be pagrindo. Be to, jis esą galėjo turėtų asmeninių-partinių motyvų, kad pareigūnai nebedirbtų. R.Palaitis tokius kaltinimus atmeta.NAUJAUSI KOMENTARAI

Mukas

Mukas portretas
Jeigu Kubilius nesiims priemonių atleisti Palaitį ir susitaikys su tuo, kad būtina išsaugoti koaliciją, tai jis bus tikras mulkis, kuriam galima lipti ant galvos.

Nu taip

Nu taip portretas
Kubilius visada savo galvą turėjo ir į reitingus nežiūrėjo, negu prezidentė ar kai kurie. Keista ar ne?

JI TROJOS ARKLYS

JI TROJOS ARKLYS portretas
Ji yra "Trojos arklys" Lietuvai... teisingai tėtis man tada pasakė prieš rinkimus: vaike nebalsuok už ją, mes dar žagsėsim nuo jos, ji stengsis sukelti sumaištį lemiamais momentais ir visaip kenks Lietuvai. Viskas pildosi, jos keisti sprendimai kelia nuostabą ir užsienio partneriams. O kur tie realūs darbai, stebuklingi receptai gelbėjantys Lietuvos ekonomiką iš krizės - jų nėra, vieni pliurpalai. Matosi tik perdėtas rūpestis savo reitingais (Putini sindromas-tvirta rankelė)ir sąmyšį keliantys sprendimai tiek vietinės reikšmės, tiek užsienio politikos klausimais. Ar jums neatrodo keistas Europos ir kt. šalių akivaizdus jos ignoravimas ir mandagus nenoras kol kas turėti reikalų su Lietuva, o juk tokia garsi mums tada iš Briuselio atrodė. Viskas iliuzija buvo, rytų projektas pavyko. Sureikšminom jos nuopelnus, žiniasklaida padėjo, patikėjom "gelbėtojos įvaizdžiu"... Dieve, duok išminties Lietuvai - pagaliau praregėti. Žmonės būkime vieningi, valstybė tai ne prezidentūra ar kitos valdžios struktūros, Valstybė tai mes patys, mūsų augančios kartos, mūsų garbinga praeitis, mūsų šventa žemė, krauju ir ašarom permirkus. Neleiskim Trojos arkliui sunaikinti Lietuvos valstybės, neleiskim nuodyti mūsų vaikų sąmonės, neleiskim manipuliuoti mūsų protais.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lietuvių kalbos instituto vadovės atleidimo byla išnagrinėta uždarame posėdyje
  Lietuvių kalbos instituto vadovės atleidimo byla išnagrinėta uždarame posėdyje

  Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį uždarame posėdyje išnagrinėjo dėl netinkamo pareigų vykdymo atleistos ilgametės Lietuvių kalbos instituto vadovės Jolantos Zabarskaitės bylą dėl grąžinimo į darbą. ...

  1
 • Tuopos virsta – kaltų nėra?
  Tuopos virsta – kaltų nėra?

  Seni ir rimtą pavojų klaipėdiečių turtui ar net gyvybei keliantys medžiai šiurpina vietos gyventojus. Prieš keletą dienų gūsingas vėjas nulaužė tuopą prie pat vaikų žaidimo aikštelės, baiminamasi, kad prasidėjus audrai pan...

 • Premjeras žada stiprinti LRT signalą, kad jį matytų ir Lenkijos lietuviai
  Premjeras žada stiprinti LRT signalą, kad jį matytų ir Lenkijos lietuviai

  Lietuva ieškos būdų stiprinti savo visuomeninio transliuotojo signalą, kad jo televizijos ir radijo programas matytų bei girdėtų  Lenkijoje gyvenantys lietuviai, sako premjeras. ...

  14
 • Ekstremalai jūroje gaudė bangas
  Ekstremalai jūroje gaudė bangas

  Laisvadienis savaitės viduryje pajūryje nelepino orais. Dangų temdė debesys, o Baltijos jūroje siautė audra. Vėjas pradžiugino ekstremalių pramogų mėgėjus. ...

  2
 • Žolinės aidai Rumšiškėse: ir linksma, ir prasminga
  Žolinės aidai Rumšiškėse: ir linksma, ir prasminga

  Žolinės Rumšiškių Liaudies buities muziejuje – ypatinga senovine tradicija alsuojantis renginys. Trečiadienį tarp Aukštaitijos regiono sodybų pakvipo laukų gėlėmis, o arčiau susipažinti su vaistažolėmis kvietė orientaci...

  5
 • Baltijos jūros vandenyje ieškojo vibrio bakterijos
  Baltijos jūros vandenyje ieškojo vibrio bakterijos

  Maudytis Baltijos jūroje ties Klaipėda ir Palanga yra saugu. Vandens kokybė atitinka visus higienos normų reikalavimus. Klaipėdiečiai be įprastų tyrimų jūros vandenį tyrė ir dėl vibrio bakterijos, apie kurią įspėjo Užkrečiamųjų ligų ir AID...

  4
 • Paplūdimių gelbėtojai susirungs čempionate
  Paplūdimių gelbėtojai susirungs čempionate

  Palangoje ketvirtadienį vyks Baltijos jūros gelbėtojų čempionatas. Šis renginys pajūryje organizuojamas aštuntą kartą. Šiemet tikimasi sulaukti ne tik Lietuvos gelbėtojų komandų, bet ir svečių iš kitų šalių. ...

 • Kaune vairuotojai ieško valstybinių numerių
  Kaune vairuotojai ieško valstybinių numerių

  Antradienį Kauno gatves užtvindė liūtis. Socialiniame tinkle "Facebook" daugybė kauniečių dalijasi nuotraukomis su pamestais ar rastais valstybiniais automobilių numeriais. ...

  7
 • Klaipėdiečiai mini Žolinę
  Klaipėdiečiai mini Žolinę

  Klaipėdiečiai trečiadienį mini Žolinę – Švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į dangų dieną. ...

  8
 • Orai bus gaivesni, palis
  Orai bus gaivesni, palis

  Iš vakarų į Lietuvą atkeliauja gaivesnis oras, o su juo - ir drėgmė, LRT radijui sakė sinoptikas Vytautas Sakalauskas. ...

  3
Daugiau straipsnių