Premjeras A.Kubilius nesutinka su Prezidentės sprendimu dėl R.Palaičio

Premjeras Andrius Kubilius nesutinka su Prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimu neatleisti vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio. Tačiau pats Vyriausybės vadovas leidžia suprasti esąs pasirengęs dirbti toliau.

Pirmadienį komentuodamas tą pačią dieną paskelbtą valstybės vadovės pareiškimą dėl premjero praėjusią savaitę pateikto siūlymo atleisti R.Palaitį, A.Kubilius teigė: „Prezidentė pareiškime išsakė, kad ji mano siūlymą vertina kaip tam tikrą vien tik vidinį koalicijos apsistumdymą, susietą su artėjančiais rinkimais. Negaliu su tokiu požiūriu sutikti. Šiuo klausimu mūsų požiūriai skiriasi“.

A.Kubilius priminė, kad ir anksčiau buvo pasitaikę atvejų, kai jo ir Prezidentės nuomonės kai kuriais klausimais skyrėsi.

„Siūlydamas atleisti ministrą nesiekiau jokių partinių ambicijų patenkinimo. Siekiau vieno - kad mūsų visuomenėje teisingumo jausmo būtų daugiau. Atsakingai vertinu ministro R.Palaičio padarytą klaidą, nepagrįstai, skubotai, nemotyvuotai atleidžiant du aukšto lygmens profesionalus iš pareigų. Mano įsitikinu, tokia klaida labai esmingai pažeidė visuomenės teisingumo jausmą, o šalia to papildomai sudarė visiškai klaidingą vaizdą, kad gerai dirbantys profesionalai už gerą darbą gali būti atleisti iš pareigų“, - kalbėjo premjeras, priminęs, kad nesutarimai su ministru prasidėjo po to, kai šis atleido iš pareigų du Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovus.

„Tikiu, kad tokioje situacijoje, kuri susidarė po Prezidentės paskelbto sprendimo, visuomenės poreikį valstybėje matyti daugiau teisingumo dar kartą apsvarstys koalicijos partneriai liberalcentristai ir pats ministras. Nemanau, kad jie negirdi to visuomenės poreikio, to visuomenės balso. Visuomenė turi teisę tikėti, kad bus daugiau teisingumo ir to nuosekliai siekia visi, kurie yra prisiėmę politinę atsakomybę. Savo ruožtu sieksiu, kad teisingumas dviejų neteisingai atleistų pareigūnų atžvilgiu būtų atstatytas“, - baigė savo pareiškimą premjeras.

Paklaustas, ar mato galimybę toliau dirbti Vyriausybės vadovu, A.Kubilius tiesiai neatsakė, tačiau leido suprasti, kad yra galimybė dirbti iki dabartinio Seimo kadencijos pabaigos. „Su Prezidente būdavo nesutarimų ir anksčiau, bet pagrindiniais, strateginiais klausimais sutardavome. Toks Prezidentės sprendimas nepadės koalicijos ir Vyriausybės konstruktyviam darbui. Bet mes matome atsakomybę prieš rinkėjus už tuos esminius, svarbiausius tikslus, kuriuos iškėlėm dar 2008 metais. Rinkėjams ir atsiskaitysim“, - sakė premjeras.

A.Kubilius nedrįso spėti, ar Seime gims interpeliacija vidaus reikalų ministrui R.Palaičiui. „Rinksimės į partijos vadovybę bei frakciją ir svarstysime visus klausimus. Nesiimčiau atsakyti, kokios yra interpeliacijos galimybės, bet norėčiau pastebėti , kad interpeliacijos koalicijos viduje nėra pats geriausias problemų sprendimo būdas“, - teigė jis.

Dabar Seime gali būti sprendžiamas klausimas dėl interpeliacijos R.Palaičiui inicijavimo. Kai kurie valdančiosios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų politikai užsiminė apie tokią galimybę.

A.Kubilius taip pat nesiėmė komentuoti Seimo pirmininkės Irenos Degutienės pasiūlymo dar šią vasarą surengti pirmalaikių Seimo rinkimų. „Seimas turi teisę priimti tokius sprendimus“, - sakė premjeras.

„Tokia situacija, kokia susidarė, nepadeda dirbti Vyriausybei, bet esame pratę dirbti nelengvom aplinkybėm“, - taip Vyriausybės vadovas atsakė į klausimą, ar bus įmanoma dirbti su esamu vidaus reikalų ministru.

Prezidentė D.Grybauskaitė pirmadienį pranešė, kad nesikiš į valdančiosios koalicijos tarpusavio santykių aiškinimąsi ir neparems nei vienos pusės kilusiame politiniame konflikte. Prezidentė nusprendė netenkinti premjero teikimo atleisti iš pareigų vidaus reikalų ministrą. Valstybės vadovė tikisi, kad valdančioji konservatorių, liberalcentristų bei Liberalų sąjūdžio koalicija išliks ir dirbs iki rudenį įvyksiančių naujojo Seimo rinkimų.

Pirmadienį ryte D.Grybauskaitė susitiko su R.Palaičiu bei jį į Vyriausybę delegavusios Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininku Algiu Čapliku, o prieš tai – su premjeru A.Kubiliumi.

Liberalcentristų valdyba dar pirmadienio vakarą turėtų svarstyti susidariusią politinę situaciją ir savo tolimesnius veiksmus po Prezidentės sprendimo.

Tą patį klausimą turėtų svarstyti ir A.Kubiliaus vadovaujamos Tėvynės sąjungos vadovybė, antradienio rytą – konservatorių frakcija Seime.

Vyriausybės vadovas praėjusį antradienį perdavė Prezidentei teikimą atleisti vidaus reikalų ministrą, teigdamas, kad šis suklydo atleisdamas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovus.

R.Palaitis FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą iš pareigų atleido vasario 15 dieną, gavęs Valstybės saugumo departamento medžiagą. Anksčiau šie pareigūnai tikrinti poligrafu dėl informacijos apie banką „Snoras“ atskleidimo.

Teikti R.Palaičio atleidimą premjerui siūlė ir Seimo Antikorupcijos komisija. Atlikusi tyrimą dėl FNTT vadovų atleidimo komisija nusprendė, kad ministras pareigūnus atleido be pagrindo. Be to, jis esą galėjo turėtų asmeninių-partinių motyvų, kad pareigūnai nebedirbtų. R.Palaitis tokius kaltinimus atmeta.NAUJAUSI KOMENTARAI

Mukas

Mukas portretas
Jeigu Kubilius nesiims priemonių atleisti Palaitį ir susitaikys su tuo, kad būtina išsaugoti koaliciją, tai jis bus tikras mulkis, kuriam galima lipti ant galvos.

Nu taip

Nu taip portretas
Kubilius visada savo galvą turėjo ir į reitingus nežiūrėjo, negu prezidentė ar kai kurie. Keista ar ne?

JI TROJOS ARKLYS

JI TROJOS ARKLYS portretas
Ji yra "Trojos arklys" Lietuvai... teisingai tėtis man tada pasakė prieš rinkimus: vaike nebalsuok už ją, mes dar žagsėsim nuo jos, ji stengsis sukelti sumaištį lemiamais momentais ir visaip kenks Lietuvai. Viskas pildosi, jos keisti sprendimai kelia nuostabą ir užsienio partneriams. O kur tie realūs darbai, stebuklingi receptai gelbėjantys Lietuvos ekonomiką iš krizės - jų nėra, vieni pliurpalai. Matosi tik perdėtas rūpestis savo reitingais (Putini sindromas-tvirta rankelė)ir sąmyšį keliantys sprendimai tiek vietinės reikšmės, tiek užsienio politikos klausimais. Ar jums neatrodo keistas Europos ir kt. šalių akivaizdus jos ignoravimas ir mandagus nenoras kol kas turėti reikalų su Lietuva, o juk tokia garsi mums tada iš Briuselio atrodė. Viskas iliuzija buvo, rytų projektas pavyko. Sureikšminom jos nuopelnus, žiniasklaida padėjo, patikėjom "gelbėtojos įvaizdžiu"... Dieve, duok išminties Lietuvai - pagaliau praregėti. Žmonės būkime vieningi, valstybė tai ne prezidentūra ar kitos valdžios struktūros, Valstybė tai mes patys, mūsų augančios kartos, mūsų garbinga praeitis, mūsų šventa žemė, krauju ir ašarom permirkus. Neleiskim Trojos arkliui sunaikinti Lietuvos valstybės, neleiskim nuodyti mūsų vaikų sąmonės, neleiskim manipuliuoti mūsų protais.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių