Prašoma ištirti R.Vaišnoro veiklą dėl banko „Snoras“ nacionalizavimo

Valstybės saugumo departamentas (VSD) prašo prokuratūrų ištirti departamento direktoriaus pavaduotojo Romualdo Vaišnoro veiksmus, susijusius su banku „Snoras“.

„Atsižvelgdamas į 2012 metų rugsėjo 6 dienos “Alfa.lt„ žurnalisto T.Dapkaus publikacijoje “Generolas Gailius: VSD vadovas Vaišnoras siekia išvengti atsakomybės „Snoro“ istorijoje„ metamus kaltinimus, VSD kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas ištirti galimai nusikalstamą VSD generalinio direktoriaus pavaduotojo R.Vaišnoro ir kitų pareigūnų veiklą“, - teigiama departamento pranešime spaudai.

Minėtas naujienų portalas, remdamasis buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriumi Vitalijumi Gailiumi, pranešė, kad VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas Romualdas Vaišnoras ir kiti pareigūnai galėjo dėti pastangas išgelbėti Vladimiro Antonovo komercinį banką Lietuvoje.

„Man yra žinoma, kad VSD pareigūnai prieš pradedant ikiteisminio tyrimo veiksmus banko “Snoras„ atžvilgiu bandė įtikinėti valstybės vadovus nesiimti jokių veiksmų prieš šį banką. Bandė įtikinti. Į tai jie gavo atsakymą, kad tai nėra jų funkcija ir jie neturėtų to daryti“, - Alfa.lt cituoja V.Gailių.

Alfa.lt duomenimis, prezidentę Dalią Grybauskaitę tuo nesėkmingai bandė įtikinti VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas R. Vaišnoras.

Anot buvusio FNTT vadovo, būtent R.Vaišnoras pateikė žinomai melagingus duomenis, kurių pagrindu jo ir buvusio jo pavaduotojo Vytauto Giržado atžvilgiu buvo pradėti taikyti operatyviniai veiksmai, įtariant, jog dėl jų kaltės dienraščiui „Lietuvos rytas“ buvo atskleista informacija apie ketinimus nacionalizuoti banką „Snoras“, o jo savininkus sulaikyti.

„Toliau jau sekė visi poligrafo tyrimai, kurie irgi yra suklastoti, buvo tiktai mechanizmas, anksčiau jau neteisėtai išbandytas mechanizmas, kurį pritaikius būtų galima atsikratyti mumis ir tuo pačiu nuimti įtarimą nuo savęs“, - kalbėjo V.Gailius.

Buvęs FNTT direktorius V.Gailius ir jo pavaduotojo pareigas ėjęs Vytautas Giržadas atleisti vasario 15 dieną.

Buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis FNTT vadovų atleidimą motyvavo Valstybės saugumo departamento medžiaga. Anksčiau šie pareigūnai tikrinti poligrafu dėl informacijos apie banką „Snoras“ galimo atskleidimo.

Dėl šio sprendimo, sulaukusio koalicijos partnerių konservatorių kritikos ir sukėlusio įtampas koalicijoje, vėliau buvo priverstas atsistatydinti ir pats R.Palaitis.

V.Gailių FNTT vadovo poste pakeitė konkursą laimėjęs Kęstutis Jucevičius, anksčiau ėjęs FNTT Specialiųjų užduočių valdybos Operatyvinės veiklos skyriaus viršininko pareigas.

Generalinė prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba, susijusį su galimu informacijos apie „Snorą“ atskleidimu.


Šiame straipsnyje: Romualdas VaišnorasSnoras

NAUJAUSI KOMENTARAI

taigi taigi

taigi taigi portretas
Dar kartą puikiai pasiteisino mūsų senolių išmintis, išreikšta visiems žinoma patarle: „Kuo pats kvepia, tuo kitą tepa“. Svarbu laiku apkaltinti kitą ir būsi išsisukęs.

Pravardė

Pravardė portretas
Žmogus, nepagrįstai apkaltinęs kitą, vadinamas trumpai, drūtai – šmeižikas.

Privalo atsakyti

Privalo atsakyti portretas
. Ar Vaišnoro kaltinimai – šmeižtas, ar generolas Gailius kalba netiesą turi išsiaiškinti prokuratūra. Tas, kas kalba netiesą, turi būti be gailesčio nubaustas. Vaišnoro mesti kaltinimai FNTT vadovams turėjo skaudžių pasekmių visai Lietuvai
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių