Politologas: neatleidus R.Palaičio, tikėtina interpeliacija

Politologas Alvidas Lukošaitis teigia, kad prezidentei Daliai Grybauskaitei nepaisant premjero teikimo neatleidus vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio politinis svorio centras persikels į Seimą, kur tikriausiai bus pradėta interpeliacijos procedūra.

„Dabar du variantai. Arba svorio centras persikels į parlamentą, į parlamentines procedūras, arba - antras variantas - visi kovos kirvukai bus užkasti lyg niekur nieko ir Vyriausybė dirbs toliau premjerui numojus ranka į tai, kad vienas jo komandos narių nepaiso jo diktuojamų žaidimo taisyklių. Antras variantas pakankamai naivus, tiesa? Realesnis variantas, kad viskas persikels į Seimą, viskas pavirs į parlamentinio nepasitikėjmo procedūrą“, - BNS pirmadienį sakė A.Lukošaitis.

Pasak politologo, kol kas aišku tik tai, kad interpeliacijos procedūra pakeis santykius tarp valdančiosios koalicijos partnerių, o kas bus toliau toliau - kol kas sunku prognozuoti.

„Suma sumarum, yra aišku, kad tam tikras prezidentės su premjeru ramių gaidų sambūvis yra pasibaigęs. Politinių partijų interesai lems, kad taškas šioje istorijoje sprendžiant šitas problemas nebus padėtas. (...) Manau, kad yra slystelėjimas visomis prasmėmis lygioje vietoje. Manau, paslydo visi - ir valdančiosios partijos, ir partijų lyderiai, ir prezidentė“, - teigė politologas.

Šį slystelėjimą A.Lukošaitis sakė laikantis politinės įžvalgos ir atsakomybės stokos problema. Jis pridūrė, kad „pas mus dažnai taip nutinka, kad beprasmiai užsispyrimai ir ambicijos paima viršų“.

„Paprastai pasitikėjimo iš prezidento mūsų sistemoje partijos, koalicijos Vyriausybės pasiimdavo arba išnaudodavo tiek, kiek tuo metu joms reikėdavo“, - paklaustas, ar prezidentei neatleidus R.Palaičio automatiškai nekyla pasitikėjimo premjeru Andriumi Kubiliumi klausimas.

Vyriausybės vadovas praėjusį antradienį perdavė prezidentei teikimą atleisti vidaus reikalų ministrą, teigdamas, kad šis suklydo atleisdamas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovus.

R.Palaitis FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą iš pareigų atleido vasario 15 dieną, gavęs Valstybės saugumo departamento medžiagą. Anksčiau šie pareigūnai tikrinti poligrafu dėl informacijos apie banką „Snoras“ atskleidimo.

Teikti R.Palaičio atleidimą premjerui siūlė ir Seimo Antikorupcijos komisija. Atlikusi tyrimą dėl FNTT vadovų atleidimo komisija nusprendė, kad ministras pareigūnus atleido be pagrindo. Be to, jis esą galėjo turėtų asmeninių-partinių motyvų, kad pareigūnai nebedirbtų. R.Palaitis tokius kaltinimus atmeta.
Ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sraigė

Sraigė portretas
Prezidentė įklimpo. O Palaitis kaip papūga " elgiausi pagal konstituciją, laikiausi lietuvos įstatymų." Visą laiką tą patį. Tai Konstitucija, kai pagal horoskopą (polografą) atleidžiami darbuotojai, tai lietuvos įstatymas, kai gerai dirbantys žmonės išmetami iš darbo? Jei blogai dirbo, tai pasakyk, kas blogai..

L.N.Rasimas

L.N.Rasimas portretas
L.N.Rasimas:Po prezidentės žingsnio Vyriausybė dirba nelegitimiai (DELFI)

KORUMPUOTA prezident

KORUMPUOTA prezident portretas
prezidente seka lukasenkos keliu ir ji padarys viska kad sukirsint ir priverst bijot visus Lietuvos zmones taip siekdama tapt ilgaamze salies vadove
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių