Politologai skirtingai vertina Vyriausybės perspektyvas be R.Palaičio

Politologai skirtingai vertina tolesnio Vyriausybės darbo perspektyvas iš vidaus reikalų ministro posto pasitraukus liberalcentristui Raimundui Palaičiui, kuris apie pasitraukimą paskelbė pirmadienį.

Politikos ekspertas Tomas Janeliūnas mano, kad R.Palaičio pasitraukimas nebūtinai padės išsaugoti koaliciją, tuo metu jo kolega Vytautas Dumbliauskas teigia, jog Vyriausybė sugebės toliau dirbti.

T.Janeliūnas svarsto, kad gerokai sumenkusį pasitikėjimą tarp koalicijos partnerių Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir liberalcentristų atkurti bus sunku.

„Tai, kad vienas iš pagrindinių asmenų, dėl kurių čia sukasi visas konfliktas, traukiasi, galima tikėtis, kad bus kažkoks pokytis bandant išlaikyti koaliciją, nors po viso to, kas vyko iki šio momento, tai įsivaizduoju, kad liberalcentristų patikimumas iš tikrųjų yra labai kritęs. Sunku spręsti, ar vieno ministro pakeitimas iš tikrųjų išsaugos tą koaliciją, nes tiek, kiek buvo sumažėjęs partnerių pasitikėjimas vienų kitais, labai sunku tikėtis, kad jis lyg niekur nieko vėl grįš į pradinę padėtį“, - BNS sakė jis.

Pasak jo, koalicijos ateitis ir tai, ar Vyriausybė sugebės išsilaikyti iki Seimo rinkimų, priklausys nuo konservatorių ir liberalcentristų santykių.

„Tas nepasitikėjimas iš tikrųjų yra pakankamai didelis, ir jį grąžinti į pradinę padėtį tikrai reikės nemažai pastangų. Klausimas, ar nebus vėl kažkokių pretekstų tam nepasitikėjimui iškilti į paviršių ir vėl griebti vienas kitą už gerklės dėl kokių nors neva neįvykdytų įsipareigojimų, pažadų“, - kalbėjo politologas.

Tuo metu V.Dumbliauskas mano, jog premjero Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė iki rinkimų išsilaikys.

„Šiaip turint galvoje, kad šita koalicija trejus su puse metų visai normaliai sutarė tokiu sunkiu laikotarpiu - nepamirškime, kad laikotarpis tikrai buvo sunkus, manau, kad jie ir toliau sugebės dirbti. Jie vis tiek apsišlifavę. Aš manyčiau, kad A.Čaplikas, A.Kubilius ir E.Masiulis vis tiek yra kompanija, darbo grupė. Manau, kad viskas taip ir turėjo būti ir viskas bus gerai - iki rinkimų jie toliau dirbs“, - BNS sakė jis.

V.Dumbliausko nuomone, prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri anksčiau nesutiko atleisti R.Palaičio, kai to prašė premjeras, „išsisuko prestižo požiūriu“ ministrui pasitraukiant pačiam.

„Manau, kad ji negerai padarė praėjusį pirmadienį. Galbūt jos patarėjai pamiršo vis dėlto, kad ministras turi turėti abiejų (valstybės vadovų - BNS) pritarimą. Ir jeigu jau A.Kubilius teikė prašymą atstatydinti R.Palaitį, D.Grybauskaitė praktiškai neturėjo, ką kita daryti“, - kalbėjo jis.

„Galbūt D.Grybauskaitė išliko geresniu veidu dėl to, kad R.Palaitis pats atsistatydino. Ji išėjo nei laimėtoja, nei nelaimėtoja, ji tiesiog paliko spręsti patiems. Ir manau, kad šiandien ji pati įtikino R.Palaitį atsistatydinti ir savotiškai išsisuko prestižo požiūriu“, - sakė politologas.

Jo teigimu, liberalcentristai R.Palaitį ketina pakeisti Vidaus reikalų ministerijai jau vadovavusiu Regimantu Čiupaila.

„Seniai buvo kalbos, kad A.Čaplikas jau pasiruošęs (atleisti R.Palaitį - BNS), bet R.Palaitis priešinosi, jo ambicijos kažkokios buvo užkabintos. (...) Aš nežinau, kas R.Palaičiui patarė taip ilgai priešintis. Gal jis sau darėsi reklamą, ruošėsi rinkimams vienmandatėje apygardoje“, - kalbėjo V.Dumbliauskas.

R.Palaitis po susitikimo su premjeru ir prezidente Dalia Grybauskaite pareiškė atsistatydinantis iš pareigų.

„Matydamas tokią sudėtingą situaciją aš nemanau, kad mano asmuo turėtų trukdyti Lietuvai žengti į priekį ir atimiausiu metu atnešiu atsistatydinimo pareiškimą“, - žurnalistams sakė ministras.

Įtampa valdančiojoje koalicijoje kilo, kai vidaus reikalų ministras R.Palaitis vasario 15 dieną iš FNTT direktoriaus pareigų atleido V.Gailių ir jo pavaduotoją V.Giržadą. Ministras juos atleido remdamasis Valstybės saugumo departamento apibendrinta informacija apie tyrimus poligrafu aiškinantis, kas nutekino informaciją apie teisėsaugos planuojamas operacijas dėl banko „Snoras“.

Premjero A.Kubiliaus teigimu, šis žingsnis buvo nemotyvuotas ir skubotas. Ministro sprendimą parėmė prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri iš pradžių netenkino premjero teikimo atleisti R.Palaitį iš pareigų ir pasiūlė ginčą spręsti politinėmis priemonėmis Seime.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kas čia darosi

Kas čia darosi portretas
Paprastai VRM būna ramu. Daug dėmesio ir jėgų reikalauja visuotinis darbas, nes visuomeniniai santykiai taip išsireguliavo, kad žmogus žmogaus nelaiko žmogumi. Jokia vyriausybė neužsiima tradicine ekonomika, o naudoja verslo modelį "perku-parduodu" arba dar paprastesnes machinacijas su pinigais.

baikit jus netike

baikit jus netike portretas
politologai politikuoti ,vyriausybe dirbo,dirba ir dirbs, nesvarbu kad ir ka trikdytu samokslo organizatoriai,--ar aisku jums "protuoliams "?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių