Politikų privalomų deklaruoti sandorių suma padidinta iki 10 tūkst. Lt

Seimas antradienį priėmė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pataisas, kuriomis papildė interesus deklaruoti turinčių asmenų sąrašą, o deklaruojamų sandorių vertę padidino nuo dabar numatytų 2,6 tūkst. litų iki 10 tūkst. litų.

Už tokias Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pataisas balsavo 49 Seimo nariai, prieš buvo vienas, susilaikė 20 parlamentarų, praneša Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Balsavimas dėl projekto priėmimo įvyko, nes jame registravosi 73 parlamentarai. Priimtomis pataisomis nustatyta, kad informaciją apie sandorius deklaruojantis asmuo turės teikti, jeigu sandorio suma viršys 10 tūkst. litų - šiuo metu galiojančiame įstatyme įtvirtinta suma yra 20 minimalaus gyvenimo lygių, t.y., 2,6 tūkst. litų.

Patobulintame įstatyme nustatyta, kad valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pažeidę šio įstatymo reikalavimus, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negalės būti skatinami ir skiriami į aukštesnes pareigas.

Atleisti už šio įstatymo pažeidimą iš pareigų, pareigūnai trejus metus nuo atleidimo dienos negalės būti priimami, skiriami ar renkami į pareigas valstybinėje tarnyboje.Taip pat papildytas valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų, kurie privalo deklaruoti privačius interesus ir kuriems taikomos visos šio įstatymo nuostatos, sąrašas.

Į jį pateko ir Lietuvos banko darbuotojai, turintys viešojo administravimo įgaliojimus - atliekantys finansų rinkos priežiūros, vartotojų ir finansų rinkos dalyvių ginčų nagrinėjimo ne teisme funkcijas bei kitas viešojo administravimo funkcijas.

Taip pat į sąrašą įtraukti akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių, kurių akcijos, suteikiančios daugiau kaip pusę balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, nuosavybės teise priklauso valstybei ar savivaldybei, vadovai ir jų pavaduotojai.

Pritarta siūlymui asmenims, nustojusiems eiti pareigas valstybinėje tarnyboje, taikyti apribojimus sudarant darbo sutartį, sandorius ir apribojimus dėl atstovavimo. Nustatyta, kad privačius interesus turės deklaruoti ir asmenys, pretenduojantys į pareigas valstybinėje tarnyboje bei asmenys, dirbantys visuomeniniais valstybės politikų konsultantais, padėjėjais ir patarėjais.

Įstatymu reglamentuota, kad pildomoje deklaracijoje turės būti įrašomi duomenys ir apie asmenį, su kuriuo interesus deklaruojantis asmuo ne mažiau kaip pastaruosius vienerius metus bendrai gyvena ir turi bendrai naudojamą turtą ar bendrai tvarko namų ūkį.

Šiuo metu galiojančiame įstatyme nustatyta, kad asmuo, dirbantis valstybinėje tarnyboje, negali priimti dovanų ar paslaugų arba jas teikti, jeigu tai gali sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą, išskyrus asmenis gavusius dovanų ar paslaugų pagal tarptautinį protokolą ar tradicijas, kurios įprastai yra susijusios su asmens, dirbančio valstybinėje tarnyboje, pareigomis.

Priimtomis pataisomis nustatyta, kad šis apribojimas nebebus taikomas ir reprezentacijai skirtoms dovanoms (valstybės, įstaigos ir kitokia simbolika, kalendoriai, knygos ir kitokie informacinio pobūdžio spaudiniai), kurių vertė neviršija 100 litų.Įstatymas taip pat papildytas nuostata, numatančia, kad valstybės tarnyboje dirbantis asmuo, kuris asmeniškai ar per tarpininkus priėmė leidžiamo dydžio dovaną iš fizinio ar juridinio asmens ir dėl to gali kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas, vienerius metus negalės dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus ar atlikti kitas tarnybines pareigas dėl šio asmens.

Nustatytas 3 metų senaties terminas, kuriam suėjus po pažeidimo padarymo valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų elgesys nebebus vertinamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

gele

gele portretas
Tik tiek? Nu, atsiprasau! Ateis, pastumdys savo interesus uz pora milijonciku, tada galima ir 3 metus negrizti, ar gi ne taip? Labai laukiu Seimo rinkimu. Balsuosiu uz tvarkiecius. Neseniai skaiciau ju programa, noriu gyventi kitaip, noriu gyventi Treciojoje Respublikoje!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių