Politikai meluoja ir plagijuoja?

Kovodami dėl pergalės vienmandatėje apygardoje sekmadienį vyksiančiame antrajame rinkimų ture politikai pasiryžę griebtis bet kokių priemonių. Akylesni rinkėjai pastebi politikų gudravimą ir vienas kito idėjų plagijavimą.

Plagijavo vienas nuo kito?

"Esu rimtai susirūpinęs. Turiu pagrindo manyti, kad šių rinkimų metu aptikau grubų intelektinės nuosavybės teisių pažeidimo atvejį. Kalbu apie dviejų politikų – socialdemokrato Vytenio Povilo Andriukaičio ir liberalcentristo Gintauto Babravičiaus - skrajučių turinio absoliutų tapatumą", - tokiais žodžiais pradedamas "Vilniaus dienos" redakciją pasiekęs skaitytojo laiškas.

Vyras tikina šių politikų skrajutėse aptikęs tas pačias konservatorių partijos programines nuostatas, kurias kritikuoja abu kandidatai į Seimą. Šiomis citatomis, pasak skaitytojo, esą norima parodyti, kokie blogi yra konservatoriai. "Skirtumas tik toks, kad ponas Vytenis citatas priskiria savo politinei konkurentei - Žirmūnų vienmandatės apygardos lyderei po pirmojo rinkimų turo Vilijai Aleknaitei Abramikienei, o G.Babravičius tuos pačius teiginius „įdeda“ į savo oponento – Antakalnio apygardos nugalėtojo Andriaus Kubiliaus lūpas", - rašo dienraščio skaitytojas.

Portalui abu politikai neigė vienas nuo kito nusiplagijavę tas pačias mintis. G.Babravičius pokalbio pradžioje iškėlė mintį esą kone identiškas citatas iš konservatorių proramos galėjo išrinkti jį konsultavę viešųjų ryšių specialistai. "Gali būti, kad konsultantai, kurie pateikinėjo savo siūlymus, viešųjų ryšių agentūros, kurios pateikinėjo savo siūlymus, štabo nariai, kurie skaito įvairią literatūrą, taip ir padarė - kažkur susiplakė tos mintys. Matyt, kai kurios konservatorių mintys yra labai drastiškos", - aiškino G.Babravičius.

Vėliau jis pabrėžė neplagijavęs V.Andriukaičio minčių. "V.Andriukaičio minčių aš neplagijavau. Skrajutėse cituojamos konservatorių nuostatos yra arba A.Kubiliaus, arba kokio nors jo partijos nario, arba apskritai konservatorių rinkiminės programos dalis. Negalima nuplagijuoti cituojant", - portalui sakė G.Babravičius.

V.Andriukaitis taip pat neigė, kad jo lankstinukuose platinamos konservatorių išsakytos programinės nuostatos yra "nusižiūrėtos" nuo neva analogiškų G.Babravičiaus lankstinukuose nurodytų konservatorių citatų."Skrajutėse pateikiamos kritikuotinos konservatorių programinės nuostatos. Aš nuo jo nenusirašiau, čia mano originali idėja. Ką daro G.Babravičius negaliu pakomentuoti - jo skrajutės aš nemačiau", - sakė V.Andriukaitis.

Z.Vaigauskas kalbėjo apie rinkėjų klaidinimą

Politikų gudavimo atvejų ir ne itin sąžiningų kovos metodų prieš antrąjį rinkimų turą pastebėta ir anksčiau. Portalas jau rašė, kad Tautos prisikėlimo partijos lyderis Arūnas Valinskas, dėl parlamentaro mandato Pasvalio-Panevėžio rinkimų apygardoje kovosiantis su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatu Antanu Matulu, vienoje savo rinkiminėje reklamoje skelbė, jog konservatorius į Seimą jau pateko, todėl rinkti reikia būtent A.Valinską.

Panašiai pasielgė ir konservatorių kandidatas Algirdas Šakalys. Jis dėl Seimo nario mandato Lazdijų-Druskininkų rinkimų apygardoje varžosi su socialdemokratu Justinu Karosu.

„Ačiū, kad balsavote už prof. Justiną Karosą ir išrinkote jį į Seimą. Kviečiame balsuoti už Algirdą Šakalį – turėsime du kandidatus mūsų krašte“, - skelbta A.Šakalio platintoje medžiagoje rinkėjams.

VRK pirmininkas Z.Vaigauskas anksčiau portalui yra sakęs šiose reklamose įžvelgiantis rinkėjų klaidinimą. "Šioje reklamoje sakoma rinkėjams turėsite du kandidatus: tą, kurį jau lyg ir išrinkot ir dar mane galit išrinkti. Bet čia yra nepagrįstas sakymas. Čia yra tam tikras rinkėjų klaidinimas", - komentuodamas A.Valinsko naudotą reklamą prieš A.Matulą antradienį portalui aiškino Z.Vaigauskas.

Kol kas išrinktais Seimo nariais gali būti laikomi tik trys parlamentarai, kurie buvo išrinkti vienmandatėje apygardose. Už juos vienmandatėje rinkimų apygardoje balsavo daugiau nei pusė rinkimuose dalyvavusių žmonių.

Susikibo A.Zuokas ir M.Adomėnas

Savaitės pradžioje Liberalų ir centro sąjunga išplatino pareiškimą, kuriame apkaltino konservatorius vykdant nekorektišką, juodosiomis technologijomis grįstą rinkimų kampaniją prieš liberalcentristų kandidatus antrajame rinkimų ture. Manoma, kad liberalcentristus papiktino su A.Zuoku besivaržančio Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokrato kandidato Manto Adomėno plakatai. Juose M.Adomėnas vaizduojamas nugalėtoju kovoje su korupcija, o A.Zuokas įvardijamas Abonentu.

Konservatorių kandidatas liberalcentristus kaltina prieš jį naudojant juodąsias technologijas. "Kaip manote, kas slepiasi už tinklalapio www.nemalk.lt?", - retoriškai klausė M.Adomėnas. Minėtame tinklalapyje pastaruoju metu peršama mintis esą M.Adomėnas yra gėjus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių