Poliklinikų vadovai: sunku konkuruoti su privačiomis gydymo įstaigomis

Šiuo metu Lietuvoje daugiau žmonių dėl pirminių sveikatos paslaugų kreipiasi į privačias įstaigas nei į valstybines, teigia sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis.

„Pirminėje sveikatos priežiūroje santykis jau nukrypęs į privataus sektoriaus pusę. Visoje Lietuvoje priminės sveikatos priežiūros srityje yra 53 proc. sutarčių su privačiu sektoriumi ir 47 proc. - su viešuoju“, - žurnalistams antradienį sakė ministras.

Antradienį Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) vykusiame V.Andriukaičio susitikime su šalies poliklinikų vadovais šie teigė, jog jiems sunku konkuruoti su privačiomis sveikatos įstaigomis.

Anot poliklinikų vadovų, gaudamos finansavimą iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir imdamos priemokas, jos gali teikti kokybiškesnes paslaugas, mokėti didesnius atlyginimus gydytojams nei valstybinės.

„Jei mes esame pastatyti į tokią nelygią konkurencinę kovą ir bus sudaromos naujos sutartys dėl antrinio lygio paslaugų su privačiais subjektais, kurie kaip ir gali imti priemoką, mes priemokos tuo tarpu imti negalime. Specialistų skaičius yra baigtinis - mes tikrai atsidursime nelygioje kovoje, kai privatininkai tikrai galės nupirkti iš mūsų gydytoją specialistą. Jų ir šiandien nėra per daug. Vilniuje, vienoje iš didžiausių poliklinikų, mes mielai ir šiandien įdarbintume du kardiologus, pavyzdžiui, endokrinologą, kitų sričių specialistą, bet jų nėra rinkoje, jie dirba privačiame sektoriuje dauguma, ypač pačių geriausių“, - susitikime kalbėjo Vilniaus Antakalnio poliklinikos direktorius Arūnas Grigaitis.

Poliklinikų vadovai taip pat skundėsi, jog už atliktas paslaugas jų vadovaujamos įstaigos negavo dalies pinigų iš teritorinių ligonių kasų. Buvo išsakytas prašymas leisti teikti daugiau mokamų paslaugų.

„Šiemet, pavyzdžiui, 300 tūkst. litų liko neapmokėta ir daktarams atlyginimams. Tačiau visi kiti pinigai nusirašo, ir mes negalime savo daktarų skatinti tiek, kiek galėtų galbūt kiti. Pavyzdžiui, baigiasi kvotos, prašau - už pinigus eikite ir konsultuokitės. (...) Bet mes negalime šito, ir todėl prašau (...) peržiūrėti šitą galimybę, kad mes irgi galėtume pasibaigus kvotoms teikti mokamas paslaugas“, - sakė Naujininkų poliklinikos direktorė Vilija Kristina Židonienė.

Didžiosios dalies lėšų iš teritorinių ligonių kasų nurodė negavę ir Vilniaus Centro, Antakalnio poliklinikų vadovai. Pastarosios direktoriaus A.Grigaičio teigimu, PSDF fondas nepakankamas viešajam sektoriui, o poliklinikos šiuo metu teikia labdarą.

„Jei ne mokamos paslaugos, kurios galimos ir teisėtos, mūsų rezultatai būtų neigiami, ir kaip vadovas turėčiau mažinti mokos fondą“, - teigė jis.

Tačiau V.Andriukaitis pabrėžė, kad daugiau mokamų paslaugų viešajame sektoriuje negali būti.

„Konstitucija sako, kad yra du tipai: nemokama medicinos pagalba, finansuojama iš bendrųjų asignavimų, ir privalomuoju sveikatos draudimu garantuojama medicinos pagalba pagal įstatymą. Vadinasi, pagal Konstituciją tokio klausimo - primokėjimo - viešajame sektoriuje būti negali“, - kalbėjo jis.

Anot ministro, ketinama keisti tvarką taip, kad „užtektų pinigų pirmiausia viešajam sektoriui, kad jis neturėtų dirbti už dyką“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

vh

vh portretas
privaciuose dar zmoniskai gydo ir padoriai elgiasi su zmonemis.tegu ministras paziuri kaip gydo valstybinese kaip pvz.Vilniuje naujosios vilnios poliklinika ten veterinaru poliklinika,jokio zmogiskumo jokios pagarbos serganciam zmogui.

taip sau

taip sau portretas
Jeigu poliklinikose gydytoju atlyginimai butu normalus, i privacias gydymo istaigas niekas neitu dirbti. Dabar atlyginimai skiriasi 2-3 kartus. Taigi, ponui Andriukaiciui ir polikliniku vadovams nereikia kelti bangu. Moketi gydytojui 1500-2000lt ir verkti kad niekas nenori dirbti? Juokinga.

domina

domina portretas
ar privaciose istaigose skiria siuntimus i sanatorijas, kaip jie atrenka tam pacientus, ar yra kvotos
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių