Policijos vadovybė apie VRM tyrimą dėl P. Gražulio sulaikymo: mums nėra ką slėpti

 • Teksto dydis:

Generalinio policijos komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis teigia besitikįs objektyvaus Vidaus reikalų ministerijos (VRM) tyrimo dėl pareigūnų veiksmų per eitynes dėl seksualinių mažumų teisių ir tvirtina, jog policija pasirengusi pateikti visą reikiamą informaciją.

"Vidaus reikalų ministerija yra gavusi Rolando Pakso pareiškimą ir jį tiria. Vilniaus vyriausiajame policijos komisariate yra gautas Petro Gražulio pareiškimas ir mes taip pat jį tiriame. Ministerija turi teisę kaip mus kontroliuojanti organizacija išsireikalauti visą medžiagą, ką mes turime, išsireikalauti visus turimus vaido įrašus. Tai yra jų teisė. Ir tikimės, kad labai objektyviai bus ištirta ir sudėlioti visi taškai", - BNS trečiadienį sakė A.Stončaitis, šiuo metu pavaduojantis atostogaujantį policijos vadovą.

A.Stončaitis teigė nenorįs vertinti paties VRM sprendimo atlikti tyrimą pareigūnų atžvilgiu, nes tai gali būti laikoma pareigūno "politikavimu".

Tačiau jis pridūrė, jog policijai nėra ką slėpti: "Lietuvos policija tikrai tik sveikina, jei kas nagrinėja ir objektyviai vertina mūsų veiksmus, tikrai mums nėra ką slėpti ir mes būsime labai patenkinti".

A.Stončaičio teigimu, pagal Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato šiuo metu surinktą informaciją, nėra pagrindo prielaidoms apie galbūt neteisėtus pareigūnų veiksmus.

"Šiai dienai pagal tą informaciją, kuria disponuoju, negaliu kažkokių prielaidų daryti, kad policijos veiksmai buvo neteisėti. Pagal mūsų atliekamą tyrimą. Ir jų teisė (ministerijos - red.) yra ir mūsų atliktą tyrimą išsireikalaut ir įvertint", - teigė A.Stončaitis.

Pasak generalinio policijos komisaro pavaduotojo, policija tyrimą pagal Seimo "tvarkiečių" frakcijos seniūno P.Gražulio gautą pareiškimą turėtų atlikti per mėnesį. Paaiškėjus naujoms aplinkybėms ar iškilus reikmei patikslinti tyrimo detales, jis gali būti pratęstas dar mėnesiui.

Atliekant tyrimą, anot komisaro, gali būti apklausiami ir kai kurie eisenoje dalyvavę liudytojai, taip pat ir parlamentaras P.Gražulis.

"Jei reikės aplinkybinių patikslinimui, mes prašytume atsakyti galbūt ir Seimo narį, jei jis sutiktų, ir kitus piliečius, kadangi eisenoje dalyvių ir liudytojų buvo pakankamai daug, kaip yra daug ir filmuotos medžiagos", - teigė A.Stončaitis.

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) Vidaus reikalų ministerijos pradėtą tyrimą dėl P.Gražulio sulaikymo prieš eitynes "Už lygybę" vadina "politikų teroru".

Profsąjungos pirmininko pareigas laikinai einančio Tomo Vaitkunsko antradienį išplatintame pranešime sakoma, kad VRM sprendimas pradėti tyrimą "yra daugiau nei keistas, o šio tyrimo rezultatus galima nuspėti iš anksto".

VRM antradienį pranešė pradėjusi tyrimą dėl P. Gražulio sulaikymo, sakydama, kad tyrimu "siekiama nustatyti incidento tarp Seimo nario P. Gražulio ir policijos pareigūnų, kuris įvyko liepos 27 dieną Lietuvos gėjų lygos organizuotų eitynių "Už lygybę" metu, aplinkybes". Pasak ministerijos pranešimo, šio tyrimo išvadų pagrindu būtų sprendžiamas klausimas dėl tarnybinio patikrinimo inicijavimo.

Ministerijos pranešime patvirtinama, kad tyrimą VRM pradėjo partijos "Tvarka ir teisingumas" pirmininko Rolando Pakso kreipimosi į ministrą D.A.Barakauską pagrindu.

Prieš homoseksualų eitynes Vilniuje liepos 27 dieną P.Gražulis buvo sulaikytas, kai su šių eitynių priešininkais bandė prasibrauti pro policininkų užkardą. Seimo narys buvo įsodintas į policijos automobilį ir išgabentas.

P.Gražuliui skirta 200 litų bauda už tai, kad jis renginio metu Gedimino prospekte perėjo specialią policijos nutiestą "Stop" juostą.

Be skiros baudos P.Gražuliui surašyti dar du administracinės teisės pažeidimų protokolai - dėl pasipriešinimo pareigūnams ir jų reikalavimų nevykdymo. Už tai gresia ne tik bauda, bet ir iki 30 parų areštas. Šias bylas būtų galima nagrinėti tik tuo atveju, jei Seimas panaikintų P. Gražulio teisinę neliečiamybę.

Parlamentaras sako eitynėse nukentėjęs nuo policininkų.NAUJAUSI KOMENTARAI

copy

copy portretas
32. Sūnus 2013-08-07 11:30 IP: 178.250.38.21 8 kažin,kada mama atgaus UAB,,Žaibiškas greitis" ir UAB,,Žaibiškas taksi" akcijas.Netikrieji akcininkai džiūgauja,davedę ją iki ligoninės savo įžūliais skambučiais,melu.Juos rastumėte ankstesnių laikų garsiųjų berniukų sąrašuose,o mama tik nusipelniusi Lietuvai(apdovanota 5 medaliais)vienas jų ordino medalis,,Už nuopelnus Lietuvai" ir šiemet seimo pirmininko padėkos raštu.Tad kas pasakys,kad šalį jau valdo ne ,,berniukai".Jeigu nerasime tiesos,apdovanojimus grąžinsime Prezidentei.

Einasau

Einasau portretas
juoktis, nei pykti, nei verkt, nebeina nei kitaip reaguot: "Tačiau jis pridūrė, jog policijai nėra ką slėpti: "Lietuvos policija tikrai tik sveikina, jei kas nagrinėja ir objektyviai vertina mūsų veiksmus, tikrai mums nėra ką slėpti ir mes būsime labai patenkinti". kaip iš vartaliota. Net skrandis sustojo virškinti šitą sakinį.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių