Policija nekomentuoja, ar bandyta aiškintis dėl V.Babiliaus blaivumo

Vilniaus policija atsisako išsamiau komentuoti, ar bandyta aiškintis dėl parlamentaro liberalcentristo Vinco Babiliaus blaivumo kovo 19-osios eismo įvykio metu, dėl kurio Seimo nariui gresia administracinė atsakomybė.

„Įvykio vietoje nustatyti blaivumo nebuvo galimybės, nes asmens nebuvo įvykio vietoje“, - antradienį BNS sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Evelina Pagounis.

Daugiau komentuoti parlamentaro blaivumo aplinkybę, anot atstovės, policijos pareigūnai atsisako.

V.Babilius anksčiau pripažino, kad šiemet kovo 19-osios vakarą vairavęs automobilį, kuris pateko į avariją Vilniuje, tačiau neigė, kad prie vairo sėdo neblaivus.

Jaunuolis, kurio automobilis buvo apgadintas per avariją, pareiškė, kad eismo įvykį sukėlęs parlamentaras jam atrodė neblaivus ir siūlė 25 tūkst. litų, kad nebūtų kviečiama policija.

V.Babilius iš karto po įvykio kelias dienas gulėjo Vilniaus universiteto Santariškių klinikose. Parlamentaras tąkart nedavė sutikimo Vilniaus universiteto Santariškių klinikoms komentuoti jo sveikatos būklės ir jam atliktų tyrimų, BNS klausiant ar V.Babiliui ligoninėje buvo daromi kraujo tyrimai ir ar buvo nustatinėjamas alkoholio kiekis kraujyje.

Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį kreipėsi į Seimą, kad šis duotų išankstinį sutikimą suvaržyti Seimo nario laisvę administracinėje byloje. Prokuroro teigimu, tik gavus tokį sutikimą bus galima administracinių teisės pažeidimų bylą perduoti teismui.
Seimas antradienį sudarė komisiją, kuri parengs išvadą su siūlymu, ar leisti suvaržyti Seimo nario laisvę, ar ne. Komisija savo išvadą turi pateikti iki balandžio 19 dienos.
Tam, kad būtų suvaržyta Seimo nario laisvė, už tai privalo balsuoti ne mažiau kaip pusė, tai yra ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Anot D.Valio, Seimo narys V.Babilius kovo 19 dieną Vilniuje, Laisvės prospekto ir J.Baltrušaičio gatvės sankryžoje, vairavo automobilį, kuriam nebuvo atlikta techninė apžiūra. Neatsižvelgdamas į kelio ir meteorologines sąlygas, jis nesuvaldė savo automobilio ir atsitrenkė į stovintį kitą automobilį „Mazda“. Po minėto smūgio taip pat kliudytas šviesoforas. Iš eismo įvykio vietos V.Babilius pasitraukė.

Generalinė prokuratūra teigia, kad šiais veiksmais Seimo narys įtariamas padaręs tris pažeidimus, numatytus Administracinių teisės pažeidimų kodekso 127 straipsnio 2 dalyje, 130 straipsnio 1 dalyje ir 123 straipsnio 1 dalyje. V.Babiliui buvo surašyti protokolai padarius šiuos tris pažeidimus. Jis davė paaiškinimus policijai.

Pasitraukimas iš eismo įvykio vietos užtraukia baudą vairuotojams nuo 3 tūkst. iki 4 tūkst. litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų.

Kadangi už vieną iš pažeidimų - pasitraukimą iš įvykio vietos - numatomas ir areštas, pagal įstatymus būtina gauti Seimo sutikimą suvaržyti parlamentaro laisvę.

Seimas prieš kelerius metus buvo gavęs generalinio prokuroro prašymą panaikinti V.Babiliaus teisinę neliečiamybę dėl greičio viršijimo, ir tąkart prašymą 2010 metų rugsėjį tenkino. Neliečiamybė parlamentarui buvo panaikinta dėl to, kad magistrale Vilnius - Klaipėda jis 65 kilometrais per valandą viršijo leistiną greitį, o už tokį pažeidimą gali būti skirtas administracinis areštas.

Teismas tuomet V.Babiliui už greičio viršijimą skyrė maksimalią - 1,5 tūkst. litų - baudą ir trims mėnesiams atėmė teisę vairuoti.

V.Babiliaus administracinė byla pagal įvykio vietą turėtų būtų nagrinėjama Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme. Šio teismo atstovas spaudai Audris Kutrevičius antradienį BNS sakė, kad Seimo nario byla teisme kol kas negauta.


Šiame straipsnyje: Vincas Babilius

NAUJAUSI KOMENTARAI

rinkejas

rinkejas portretas
mano nuomone kad jis niekada neissiblaivo

ez

ez portretas
Tokie ponai visuomet gulasi i ligonine, o gydytojai juos visus gina. Seniai reikejo cia ivesti tvarka, bet ne, draugus reikia uzstoti. O ko bego is ivykio vietos, tai aisku, bet kaip visada gaus maziausia bausme. Nieko Valinskas apgins.
VISI KOMENTARAI 2

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių