Po skandalo Migracijos departamento vadovas trauktis neketina

Migracijos departamento vadovas aiškina, kad po korupcijos skandalo jo vadovaujamoje tarnyboje, kai prieš tris mėnesius buvo sulaikyti septyni darbuotojai, sustiprinta skyrių vadovų kontrolė. Tačiau pats departamento direktorius trauktis iš pareigų neketina, nors anksčiau buvo žadėjęs vidaus reikalų ministrui įteikti atsistatydinimą.

Korupcijos skandalas migracijos departamentą sudrebino pernai lapkritį. Tuomet įtarimai pareikšti net septyniems departamento darbuotojams, tarp jų – skyrių vadovams. Įtariamieji užsienio piliečiams galėjo parūpinti apie šimtą leidimų gyventi Lietuvoje. Visi įtariamieji nušalinti nuo pareigų.

Anksčiau departamento direktorius buvo žadėjęs pats įteikti atsistatydinimo pareiškimą ,tačiau dabar to daryti nebesirengia. Vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas yra sakęs laukiantis jo atsistatydinimo pareiškimo.

„Aš sulaukiau tokios komandos, tokio laiko, kada atėjo ministerijos vadovai, su kuriais galima ranka rankon dirbti. Ministerijos vadovas, kaip ir aš, gali keisti savo nuomonę, kada pamato problemos esmę. Asmeninė vadovo atsakomybė visada yra, jis atsako už gerus ir blogus darbus. Jei darže auga piktžolės, yra žmonių, kurie padaro kompromisų su sąžine, tas piktžoles reikia rauti“, – teigė Migracijos departamento direktorius Almantas Gavėnas.

Migracijos departamente nebaigtas ir tarnybinis patikrinimas. Kada bus baigtas ikiteisminis tyrimas, taip pat  neaišku.

Naujasis vidaus reikalų viceministras negalėjo atsakyti, ar tenkina ministeriją Migracijos departamento vadovo darbas, tačiau pripažįsta, kad korupcijos skandalas sudavė skaudų smūgį reputacijai.

„Tas skandalas mums, kaip ministerijai, labai skaudus. Tokios korupcinės bylos nedaro garbės nei ministerijai, nei departamentui“, – tvirtino vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai, aptardami nelegalios migracijos problemas, taip pat pažymėjo, kad ne paskutinį vaidmenį čia vaidina korupcija.

„Dabar STT atlieka korupcinį vertinimą, balandžio mėnesį jį teiks ir pažiūrės, kurios procedūros palankios tai korupcinei veiklai“, – sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

Pasak teisėsaugininkų, pastaraisiais metais itin padaugėjo užsieniečių, prašančių leidimų nuolat gyventi Lietuvoje. Kad juos gautų, jie steigia fiktyvias įmones, fiktyviai tuokiasi, įstoja į universitetus mūsų šalyje, bet nesimoko. Gavę leidimą gyventi Lietuvoje, užsieniečiai laisvai keliauja po Šengeno šalis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių