Po šešerių metų pertraukos prasideda karininkų mokymai studentams

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje šeštadienį prasideda Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai (JKVM), kuriuose per du šimtus aukštųjų mokyklų studentų mokysis karybos ir sieks atsargos karininko laipsnio.

Atsargos karininkų mokymai pagal pėstininkų programas atnaujinami po šešerių metų pertraukos, praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM).

„Sprendimas atnaujinti karinius mokymus studentams priimtas siekiant stiprinti šalies gynybinius pajėgumus - kariuomenės rezervą. Tokie mokymai taip pat leis kariuomenei atsirinkti ir savo gretas, kai iškyla poreikis, papildyti reikalingais tam tikrų sričių specialistais“, - pranešime cituojama krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Lietuvos kariuomenės mokykloje Kaune JKVM dalyvaus 89 studentai, Lietuvos karo akademijoje Vilniuje - 88, o Dragūnų batalione Klaipėdoje - 31. Daugiausiai JKVM dalyvių yra iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto - 36, iš Kauno technologijos universiteto dalyvauja 26, Vilniaus universiteto - 19, Vytauto Didžiojo universiteto - 14, Mykolo Romerio universiteto - 11 dalyvių, likusieji yra iš kitų universitetų.

Dalyvaujančiųjų Vilniuje ir Klaipėdoje mokslo vidurkis siekia 7,7 balo, Kaune – 7,5 balo. Apie 26 procentai JKVM dalyvių merginos ir moterys.

„Malonu, kad jaunimas domisi galimybe siekti atsargos karininko laipsnio ir tuo pačiu nori įgyti dar vieną specialybę. Dabar jų laukia ilgas kelias, kurį įveikę mokymo dalyviai turės tam tikrų privalumų įsidarbindami tiek privačiame sektoriuje, tiek galbūt kariuomenėje“, - sako Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas majoras Gintaras Valentukevičius.

Mokymai truks trejus metus. Aukštųjų mokyklų studentai kartą per savaitę mokysis karybos teorijos, kurią taip pat pritaikys ir lauko pratybose, vyksiančiose vidutiniškai dvi savaites ir vykstančiose vasaros atostogų metu.

Pirmais mokymų metais JKVM dalyviai rengiami kaip eiliniai kariai, antrais - kaip skyriaus vadai (seržantai), trečiais - kaip būrių vadai (karininkai). Pasak pranešimo, mokymų metu studentai išmoks valdyti ginklą, susipažins su taktika, topografija, išbandys radijo ryšio procedūras, įgis karo inžinerijos ir medicinos žinių.

Mokymų metu dalyviams suteikiamas privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių karių statusas ir tokiam statusui numatytos socialinės garantijos bei aprūpinimas: dalyviai aprūpinami karine apranga ir amunicija, mokamas nustatyto dydžio maitinimosi išlaidų piniginė kompensacija, išmokos buitinėms išlaidoms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Savas

Savas portretas
Pagaliau kazkam pradeda svieseti protas. Ne tik karininku mokymus studentams, bet ir jaunuoliu emima i privaloma karine tarnyba reikia atnaujinti.

To 1

To 1 portretas
Tamsta karo fanatikas būsit?? Apsiginkluokim iki ausų, didinkim lėšas kaariuomeni, atimkim iš studentų pinigus, kam jiems jie, tegu į profkes eina, arba į armiją, be to juk Lietuvos biudžetas būna visada pliusinis, tad galima sau tai leisti. O juk Lietuva toookia turtinga, apsiginkluos tiek, kad Rusija net bijos pasižiūrėti į Lietuvos pusę, bijodami Lietuvos kariuomenės ir karo pramonės galybės, nebūkit juokingas, Lietuva ne tokia šalis, kad galėtų būti militaristine.

Napoleonas

Napoleonas portretas
Kas nenori maitinti savos kariuomenės,maitina svetimą.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių