Po kratų Darbo partijoje atlyginimai darbuotojams išaugo tūkstančiais

2006 metų gegužę atlikus kratas Darbo partijos būstinėje ir pradėjus tyrimą dėl vadinamosios juodosios buhalterijos atlyginimai partijos darbuotojams išaugo tūkstančiais litų, nors prieš tai visiems buvo mokami minimalūs atlyginimai.

Tai po penktadienį vykusio Vilniaus apygardos teismo posėdžio žurnalistams sakė prokuroras Saulius Verseckas.

„Tai, kas ir pagarsinta teismo posėdyje, kad iki 2006 metų birželio mėnesio visiems darbuotojams buvo mokamos minimalios algos, o po to jos buvo pakeltos. (...) Prieš tai buvo visiems vienodos, minimalios, o po to buvo labai diferencijuotos. Įvairiai - apie 2 tūkst., 5 tūkst. litų“, - sakė prokuroras.

Tuo metu teismui liudijusi viena Darbo partijos lyderių Loreta Graužinienė žurnalistams aiškino, kad atlyginimus teko pakelti, nes darbuotojai nebenorėjo dirbti dėl kratų metu patirto streso.

„Aš paaiškinau tą teisme. Kadangi buvo daromas išorinėje erdvėje (spaudimas), ir po tokių kratų, kokios vyko - Valstybės saugumo departamento pareigūnų su kaukėmis - žmonės pasakė, kad išeidinėja iš darbo, nes negali dirbti tokioje aplinkoje ir jaunos mamos negali gyventi streso situacijoje už minimalią algą“, - kalbėjo L.Graužinienė, kuri atlyginimų pakėlimo metu laikinai ėjo DP pirmininkės pareigas.

„Žinant tai, kad man, kaip laikinajai pirmininkei reikėjo organizuoti suvažiavimą po pusantro mėnesio, o tai yra didžiulis partinis darbas, (...) aš tikrai buvau išsigandusi, kad neturėsiu darbuotojų, kurie padės tą darbą organizuoti. Tai buvo normalus pakėlimas“, - sakė politikė.

Pasak jos, „tai buvo ekstremali situacija“. Tačiau paklausta, ar atlyginimai buvo pakelti laikinai ar tokie ir liko, viena iš partijos lyderių tiesaus atsakymo vengė.

„Aš noriu pasakyti, kad įvyko suvažiavimas buvo išrinktas kitas partijos pirmininkas ir aš nebuvau toliau atsakinga priimant vienokius ar kitokius sprendimus“, - aiškino L.Graužinienė.

Darbo partijos byloje penktadienį liudijo ir buvęs partijos informacinio biuro viešųjų ryšių ekspertas Vilius Rekevičius. Jis patvirtino, kad minėtas pareigas paliko, nes jam buvo pasiūlytas „oficialus ir oficialiai apmokamas darbas“ valstybės tarnyboje.

Šiuo metu Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) viešųjų ryšių skyriaus vedėju dirbantis V.Rekevičius teigė neatsimenantis nei kas, nei kur jam mokėdavo atlyginimą už darbą, nei kaip pranešdavo, kad reikia atlyginimą pasiimti. Liudytojas teigė, dalį atlyginimo gaudavęs pavedimų į sąskaitą, o dalį grynais.

„Man buvo pasiūlytas oficialus darbas, oficialiai apmokamas“, - teisėja perskaitė V.Rekevičiaus 2006 metais duotus parodymus. Liudytojas sakė galintis juos patvirtinti.

Teismo metu buvo V.Rekevičiui buvo parodyti partijos kasos išrašai, kuriuose buvo parašyta, kad jam buvo išmokėta apie 2 tūkst. litų grynais. V.Rekevičius patvirtino, kad po šiame dokumente esantis parašas yra jo.

Pasak dabartinio ŽŪM tarnautojo liudijimo 2006 metais, į banko sąskaitą jam buvo pervedama 650 litų, o dar apie 2 tūkst. litų jis gaudavo grynais.

Tuomet vykusioje apklausoje jis sakė, kad DP būstinėje buvo kalbama, jog vėliau „atlyginimas bus oficialus“.

Prokuroras S.Verseckas sako posėdyje pateiktų liudytojų parodymų vertinimus pasiliekantis baigiamosioms kalboms. Jis sakė manantis, kad senaties šioje byloje pavyks išvengti.

Baudžiamojoje byloje kaltinimai pateikti DP lyderiui europarlamentarui Viktorui Uspaskichui, Seimo nariui Vytautui Gapšiui ir buvusioms partijos darbuotojoms V.Vonžutaitei bei Marinai Liutkevičienei. Kaltinimai taip pat pateikti juridiniam asmeniui - DP.

Anksčiau skelbta, kad buvusi partijos kasininkė N.Steponavičiūtė, liudydama kitoje byloje dėl melagingų parodymų davimo, patvirtino, kad partijoje egzistavo neoficiali buhalterija, esą vokeliuose mokami atlyginimai.

Į bylą įtraukus valstybės gynėjus ir atmetus nepagrįstus nušalinimus teismui pavyko išjudinti bylą iš mirties taško. Iš viso byloje yra daugiau nei 300 liudytojų.

Prokuroras yra skelbęs, kad 2004-2006 metais DP dokumentuose nefiksuota apie 25 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais.

Šiemet balandžio 16 dieną sukaks ketveri metai, kai DP byla yra teisme. Teismui tik pernai pavyko paskelbti kaltinamąjį aktą ir sužinoti kaltinamųjų poziciją dėl pateiktų kaltinimų. Bylos posėdžiai nuolat buvo atidedami dėl kaltinamųjų sveikatos, gynėjų nedalyvavimo, jų keitimosi ir kitų priežasčių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Faktas

Faktas portretas
visa "darbo partija" tokia kaip Antanas Bosas kuris nenori moketi atlyginimu ""Klaipedos kranu"" darbuotojams, nes mazai liktu pinigu dividendams, taip kaip Bosas elgiasi ir Uspashikas ir Grauzinene

Vygintas

Vygintas portretas
Turint omeny mūsų teisėsaugos papročius, reikia keisti senaties sąvoką įstatyme. Senaties eiga turi būti stabdoma prasidėjus teismo procesui, kad neliktų noro vilkinti bylas. Tai liudininkas, tai advokatas, tai atsakovas serga, tai advokatui nėra laiko ir taip tūkstantis priežasčių. O pagavus už rankos, nėra kaip prigriebti, nes tada vėl naujas teismų maratonas jau dėl vilkinimo.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių