Po FNTT skandalo D.Grybauskaitės reitingas smuko beveik 10 proc.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo istorija pakenkė šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės reitingui, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Kovo 8-21 dienomis surengtos visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ reprezentatyvios apklausos rezultatai parodė, kad, nors šalies vadovė išlieka populiariausia politikė, tačiau jos reitingai ženkliai krito.

D.Grybauskaitę, kaip geriausiai atstovaujančią apklaustųjų interesus,  kovą vertino 27 ,7 proc. respondentų, t.y. beveik 7 proc. mažiau nei vasarį, kuomet taip manančiųjų buvo 34,6 proc. respondentų

Be to, palankiai kovą prezidentę vertino 69,7 proc. apklaustųjų, t.y. 10 proc. mažiau nei vasarį - 80,1 proc., atitinkamai beveik 6 proc. išaugo ir nepalankiai vertinančiųjų šalies vadovę - 15,3 proc. kovą ir 9,1 proc. vasarį.

Anot dienraščio, kai Vidaus reikalų ministerijos vadovas liberalcentristas Raimundas Palaitis vasario viduryje dėl galimo informacijos apie rengiamus pareigūnų veiksmus dėl banko „Snoras“ nutekinimo atleido FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą, prezidentė Dalia Grybauskaitė ministrą palaikė. Nemaža dalis piliečių, kurie buvo linkę užstoti ne R.Palaitį, o jo išvarytus FNTT pareigūnus, tuomet suprato, „Lietuvos ryto“ teigimu, kad šalies vadovė vaidina lemiamą vaidmenį.

Seimo vadovės, konservatorės Irenos Degutienės populiarumas išaugo. Parlamento vadovę kaip geriausiai jų interesams atstovaujančią visuomenės veikėją nurodė 7,5 proc. apklaustųjų (5,4 proc. vasarį). Iš viso palankiai I.Degutienę vertina 50,4 proc. (52,1 proc. vasarį) apklaustųjų, nepalankiai - 24,7 proc.(25,4 proc. vasarį).

Į trečiąją vietą tarp geriausių politikų pakilo opozicinės Darbo partijos vadovas, europarlamentaras Viktoras Uspaskichas. Jį, kaip geriausiai atstovaujantį jų interesams, įvardino 7,1 proc. respondentų (4,2 proc. vasarį). Palankiai vertinantys politiką nurodė 43,6 proc., vasarį - 40,1 proc. apklaustųjų. Nepalankiai jį kovą vertino 32,8 proc., vasarį - 35,9 proc. apklaustųjų.

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas parlamentaras Algirdas Butkevičius liko ketvirtas. Kovą jį, kaip geriausiai atstovaujantį jų interesams, įvardijo 5,2 proc. tyrimo dalyvių. Vasarį tokių asmenų buvo 6,9 proc. 40,9 proc. respondentų teigė palankiai vertinantys šį politiką, (vasarį - 41,3 proc.), 20,7 proc. - nepalankiai (vasarį - 23 proc.).

Premjerą, konservatorių lyderį Andrių Kubilių kovą, kaip geriausiai atstovaujantį jų interesams, kovą įvardino 4,2 proc. apklaustųjų (3,2 proc. vasarį). Jis nepalankiausiai vertinamas politikas kovą - tokiu jį įvardino 67 proc. respondentų (69,4 proc. vasarį). Palankiai jį vertino 16,6 proc. (vasarį - 15,3 proc.)

Valdančiojo Liberalų sąjūdžio vadovo susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio veiklą kovą palankiai vertino 37,1 proc., vasarį - 38,5 proc., apklausos dalyvių. Nepalankiai atitinkamai - 19,6 proc. kovą ir 21,6 proc. vasarį. Jį, kaip geriausiai atstovaujantį interesus rinkėjų įvardino 2,2 proc. respondentų.


Šiame straipsnyje: FNTTDalia Grybauskaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Daugiau

Daugiau portretas
Tikrai daugiau, smuko perpus.

pilietis

pilietis portretas
del garliavoje pagrobto vaiko manipuliacijos , man jos reitingai krito 100proc... netikiu sita boba

milda

milda portretas
Ir tikrai turėjo smukti, panašu, kad prezidentė bando derintis prie asmenų su kuriais teks dirbti po rinkimų mat konservatorių tikriausiai neperrinks, bet prezidentės moralinis vaidmuo yra svarbesnis už koalicijas, o ir jos kaip kovotojos su korupcija paveikslas gerokai nubluko.
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių