Pirmininkaujanti Seimo posėdžiui skėlė antausį valdantiesiems

Opozicinei Darbo partijai priklausanti Virginija Baltraitienė gali netekti Seimo pirmininko pavaduotojos pareigų, nes nepasitenkinimą jos darbu pareiškė dalis valdančiųjų.

Balsavimas dėl svarbios pataisos

Antradienį V.Baltraitienė pirmininkavo popietiniam Seimo plenariniam posėdžiui, kuriame svarstyti su 2010 metų biudžetu susiję įstatymų projektai. Svarstant Pelno mokesčio įstatymo pataisas netikėtai kilo konfliktas tarp pirmininkaujančiosios posėdžiui ir valdančiosios koalicijos atstovų.

Nesutarimai kilo svarstant ir balsuojant dėl Seimo nario Dainiaus Budrio pasiūlymo nuo 7,5 iki 5 procentų sumažinti pelno mokestį, taikomą smulkioms įmonėms, kuriose dirba iki 10 žmonių.

Šiam pasiūlymui nepritarė Vyriausybė bei valdančiųjų dominuojamas Biudžeto ir finansų komitetas.

Tačiau apsvarsčius D.Budrio pasiūlymą Seimo plenariniame posėdyje iš 109 dalyvavusių balsavime vos vienu daugiau kaip pusė – 55 – pasisakė už jį. 18 Seimo narių buvo prieš, 36 susilaikė. Toks balsavimas reiškia, kad pritarta pasiūlymui, kuriam pasipriešino Vyriausybė ir valdantieji.

Pagrasino nušalinti

Iškart po to, kai paaiškėjo tokie trapūs balsavimo rezultatai, keli valdančiosios koalicijos atstovai prišoko prie šoninių mikrofonų ir pareikalavo į protokolą įrašyti, kad jiems, norėjusiems balsuoti prieš, nesuveikė balsavimo technika. Valdančioji Tėvynės sąjunga pareikalavo perbalsuoti šį klausimą. Tačiau V.Baltraitienė griežtai atsisakė tai padaryti.

„Yra pavyzdys, kai esant lygiai tokiam pat rezultatui – vos vieno balso persvarai – nebuvo perbalsuojamas svarbus klausimas. Tai atsitiko prieš kelias savaites, kai Seimo pirmininkė Irena Degutienė nesutiko teikti pakartotiniam balsavimui klausimą dėl interpeliacijos švietimo ir mokslo ministrui, nors tada opozicija reikalavo to, nes buvo tik vieno balso persvara. Precendentas yra, todėl naudojuosi savo teise neskelbti pakartotinio balsavimo“, - pareiškė V.Baltraitienė.

Tėvynės sąjungos frakcijos seniūnas Jurgis Razma pagrasino pirmininkaujančiai, kad jai už tokį savavaliavimą gresia nušalinimas. „Gerai, nušalinkit“, - nepasidavė V.Baltraitienė.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas, opozicinis socialdemokratas Algimantas Salamakinas parėmė pirmininkaujančiąją, tvirtindamas, kad ji turi teisę pati spręsti, ar leisti perbalsuoti klausimą, ar ne.

Gali svarstyti etikos sargai

V.Baltraitienė pabandė nuraminti aistras, siūlydama toliau svarstyti pataisas Pelno mokesčio įstatymo projekte. Tačiau tribūnoje stovėjęs Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas, konservatorius Vitas Matuzas atsisakė pristatyti kitas pataisas, kol nebus „išspręsta konfliktinė situacija“.

Premjeras Andrius Kubilius leido suprasti, kad opozicijai priklausanti Seimo pirmininko pavaduotoja šitokiu elgesiu bando „žaisti politinius žaidimus“. Jis pareikalavo, kad Pelno mokesčio įstatymo pataisų svarstyme būtų padaryta pertrauka. Valdantieji tikisi, kad kai klausimas grįš į darbotvarkę arba kai įstatymas bus priimamas po poros savaičių, bus jau kitas pirmininkaujantis ir dėl D.Budrio pateikto pasiūlymo sumažinti mokestį smulkioms įmonėms bus balsuojama iš naujo, siekiant tokių rezultatų, kokių tikisi Vyriausybė.

Etikos ir procedūrų komisija tikriausiai svarstys šia konfliktinę situaciją viename savo artimiausių posėdžių.

Tuo tarpu dalis valdančiųjų neatmeta galimybės inicijuoti nepasitikėjimą V.Baltratiene. Tačiau ar tikrai interpeliacija bus parengta, J.Razma nepatvirtino. „Gal ir nereikėtų taip dramatizuoti tos situacijos“, - kiek aprimęs portalui sakė jis.

Opozicinės Darbo partijos deleguota V.Baltraitienė yra viena iš penkių Seimo pirmininkės I.Degutienės pavaduotojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių