Piliečiai sieks nuleisti kartelę privalomajam referendumui surengti

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį įregistravo piliečių iniciatyvinę grupę, kuri sieks, kad įvyktų referendumas dėl reikalavimų sumažinimo privalomajam referendumui surengti.

Dvidešimt piliečių, tarp kurių yra Lietuvos liaudies partijos narys Vaidotas Prunskus, mėgins surinkti 300 tūkst. rinkėjų parašų dėl referendumo surengimo.

Iniciatyvinė grupė nori, kad būtų pakeistas Konstitucijos 9 straipsnis ir jame numatyta, jog „referendumas taip pat skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau 100 tūkst. piliečių, turinčių rinkimų teisę“.

Dabar pagrindiniame šalies įstatyme numatyta, kad referendumas skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 300 tūkst. piliečių, turinčių rinkimų teisę.

Be to, siūloma įteisinti referendumus atskiruose Lietuvos valstybės teritorijos administraciniuose vienetuose. Pagal projektą, jie turėtų būti skelbiami svarbiausiais klausimais, jei to reikalautų ne mažiau kaip 10 proc. to administracinio vieneto teritorijoje nuolat gyvenančių piliečių, turinčių rinkimų teisę.

Grupė taip pat sieks referendumu papildyti Konstitucijos 58 straipsnį, kad „pirmalaikiai Seimo rinkimai skelbiami, jei referendumu to pareikalauja Lietuvos Respublikos piliečiai. Naujo Seimo rinkimai turi būti surengti ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo referendumo rezultatų oficialaus paskelbimo“.

Be to, siūloma keisti Referendumo įstatymą, kad privalomas referendumas būtų laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvavo daugiau kaip 40 proc. rinkimų teisę turinčių piliečių.

Dabar įstatyme numatyta, kad privalomasis referendumas laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvavo daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

Iniciatyvinės grupės nariai tvirtina taip siekiantys užtikrinti, kad piliečių inicijuojami referendumai Lietuvoje vyktų realiai, nes iki šiol niekam nepavyko surinkti 300 tūkst. parašų, kad referendumas būtų surengtas.

Kad referendumas minėtais klausimais būtų surengtas, iniciatoriai privalo per tris mėnesius - iki rugsėjo 19 dienos - surinkti ne mažiau kaip 300 tūkst. rinkėjų parašų.


Šiame straipsnyje: VRKreferendumas

NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
čia tokie patys kur renka parašus dė atominės . nori laimėt tai turi būti ne 20 o 2000 žmonių . tuomet parašus surinktu per savaitę ir tai būtu tikras balsas . o ne žaidimai ir popieriaus gadinimas

X

X portretas
Jokių kartelių nuleisti nereikia,nes tada kiekvienas populistas ar Rusijos tarnas pradės piktnaudžiauti.Jei taip sunku surinkti dešimtadalio Lietuvos gyventojų parašus,tai ,matyt,ir tokio referendumo nereikia.Ar tik čia ne serganti viena garsi ponia net ligos patale atidirbinėja?

Banditai-banditai-banditai

Banditai-banditai-banditai portretas
Į Seimą visi norintieji tikrai nesutilps. Jokių referendumų, jokių gudrybių. Ar labai svarbu kas Seimo rūmuose snaudžia, kleketuoja, peckelioja? Kaip nutrinti Kazimieros Prunskienės, Vytauto Landsbergio, Vlado Terlecko, Gedimino Vagnoriaus pražūtingus sprendimus? Kas gali užeiti į galvą kaliniams ir Tėvynės priešams? Ar tūlas Landsbergis supranta, kokią prasmę turi žmonijos pasiekimai, industrija, energetika, transportas? Kodėl skystablauzdžiai visur lenda. Kad jie kur nusprogtų, tie banditai.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių