Pensininkai A.Kubiliui algą siūlo susimažinti 66 proc.

Pensininkų atstovai ragina nepritarti Vyriausybės siūlymams nuo kitų metų mažinti visas pensijas.

Išsakė siūlymus, kaip taupyti

Pensininkai siūlė valdžios atstovams atsisakyti priedų, labiau susimažinti atlyginimus, įvesti progresinius mokesčius, nenaikinti konfiskuotų kontrabandinių prekių.

Savo siūlymus, kaip sunkmečiu taupyti, pensininkai iš visos Lietuvos antradienį išsakė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariams, prieš jiems apsisprendžiant, ar remti Vyriausybės siūlymą nuo kitų metų mažinti visas pensijas.

„Dvidešimt kartų Kubilius (premjeras Andrius Kubilius - BNS) gauna daugiau negu vidutinis pensininkas. Tegu jis 66 proc. susimažina atlyginimą. Jeigu jis dabar gauna 16 tūkst. litų, jam liktų tiek, kad jis dar galėtų laisvai pragyventi", - tvirtino Pagyvenusių žmonių asociacijos prezidiumo narys Aleksandras Bendinskas.

„Jūsų dauguma čia nebuvo, kai aš jau dirbau, savo pensiją užsidirbau", - priekaištavo jis.

V.Adamkui siūlė atsisakyti rentos - esą neturi stažo

Acociacijos vadovė Grasilda Makaravičienė siūlė prezidentui Valdui Adamkui atsisakyti rentos: „Jis čia (Lietuvoje - BNS) net neturi darbo stažo".

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Audronė Morkūnienė sakė, kad nuo kitų metų prezidento renta, kuri dabar siekia 13 tūkst. litų, mažės 20 procentų.

Lietuvos pensininkų sąjūdžio Kauno apskrities skyriaus narė Janina Čiučkuvienė Seimo nariams siūlė kreiptis pagalbos į verslininkus, užuot karpius menkas pensininkų pensijas.

„Savo interesus norite išspręsti pensininkų sąskaita", - sakė Pagyvenusių žmonių asociacijos atstovas Adolfas Remeikis.

Prašys Prezidentės užtarimo

Kauno pensininkų sąjūdis, pasak jų atstovo Edmundo Rimkevičiaus, žada kreipti į prezidentę su prašymu vetuoti įstatymus, mažinančius pensijas, jeigu juos Seimas priims.

Šiaulių pensininkų sąjūdžio atstovas Kęstutis Kopūsta siūlė įvesti progresinius mokesčius ir iš jų gauti apie 300 mln. litų.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys į pensininkų siūlymus įvesti nekilnojamojo turto mokestį atsakė, kad iš jo nauda būtų menka - vos 100 mln. litų.

„Kitaip tektų apmokestinti visą jūsų turimą turtą, bet tai jūsų netenkina", - sakė R.J.Dagys.

Nepritaria išmokų mažinimui

Daugiavaikių motinų draugijos „Motulės delnuos" atstovė iš Rietavo piktinosi, kad norima neapibrėžtam laikui atidėti antrojo laipsnio valstybinių pensijų mokėjimo pradžią daugiavaikėms motinoms, išauginusios 5 ir 6 vaikus.

„Mūsų vaikai buvo auginti sunkiai ir jie dabar irgi dirba sunkiai, moka didelius mokesčius ir dar išlaiko alkoholikus, kuriems apmokamas gydymas, duodamos pašalpos", - kalbėjo ji.

Seimui siūloma nuo 4 iki 20 proc. mažinti įvairias socialines išmokas. Senatvės pensijas nuo kitų metų norima sumažinti maždaug 4-5 proc., valstybės pensijos ir kitos išmokos būtų apkarpomos progresyviai - nuo 5 proc. iki 20 proc., atsižvelgiant į jų dydį. Mažinimą pajustų pareigūnai, kariai, teisėjai, mokslininkai, signatarai, sportininkai.

Taip pat siūloma mažinti išmokas priežiūrai ir slaugai, našliams, daliai šeimų nebebūtų mokami „vaiko" pinigai.

Skaudus diržų veržimasis

Dirbantiems pensininkams pensijas planuojama sumažinti nuo 2,5 iki 70 proc. - mažų uždarbių gavėjams pensijos būtų mažinamos mažiau, o 50 proc. mažinimas būtų taikomas gaunantiems vidutinį darbo užmokestį.

Vaiko auginimo iki dviejų metų išmokos bus mažinamos 10 proc.

Jeigu tokiems Vyriausybės siūlymas Seime būtų pritarta, suveržti diržus tektų visų rūšių pensijų, rentų, įvairių kompensacijų, vaiko auginimo pašalpų ir kitų socialinių išmokų gavėjams - vien kitais metais tai leistų sutaupyti daugiau kaip 2,5 mlrd. litų.

Išmokos būtų mažinamos 2010-2011 metais.


Šiame straipsnyje: pensininkai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių