Patikrinimas dėl galimo pedofilijos bylos vilkinimo dar nebaigtas

Generalinės prokuratūros tarnybinis patikrinimas dėl vadinamosios Kauno pedofilijos bylos tyrimo galimo vilkinimo tęsis dar ir šią savaitę. Apie tai pirmadienį pranešė generalinis prokuroras Algimantas Valantinas susitikęs su Prezidente Dalia Grybauskaite.

Neišgirdo išvadų

Prezidentė tikėjosi jau pirmadienį iš generalinio prokuroro išgirsti jau dvi savaites vykstančio tarnybinio patikrinimo, susijusio su vadinamosios Kauno pedofilijos bylos tyrimu, išvadas. Tačiau A.Valantinas informavo, kad patikrinimas tebetęsiamas ir galbūt bus baigtas šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

„Nieko labai daug naujo pasakyti negaliu. Generalinis prokuroras pristatė Prezidentei informaciją, kaip vyksta tyrimai rezonansinių bylų, kaip vyksta tarnybinis patikrinimas“, - po pusvalandį trukusio valstybės vadovės susitikimo su A.Valantinu žurnalistams sakė Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

„Prezidentė pareiškė, kad patikrinimas turėtų baigtis greičiau, jis dar nėra pasibaigęs, o pareigūnai turėtų prisiimti atsakomybę už galimą tam tikrą bylos tyrimo vilkinimą“, - pridūrė jis.

Patikrinimas plečiasi

A.Valantinas tvirtino Prezidentei paaiškinęs tarnybiniuose patikrinimuose taikomas procedūras. „Mes jas privalome išlaikyti“, - teigė generalinis prokuroras.

Tačiau jis pripažino, kad esant didžiuliam visuomenės susidomėjimui tarnybinio patikrinimo eiga ir rezultatais, jis turėtų būti vykdomas greičiau.

„Kitą savaitę, galbūt jau šią turėsime konkrečias už galimą bylos tyrimo vilkinimą atsakingų pareigūnų pavardes ir generalinio prokuroro požiūrį į tai“, - sakė A.Valantinas.

Pasak jo, „patikrinimas plečiasi“: „Kol kas lieka neatsakytas klausimas, koks yra Generalinės prokuratūros prokurorų, kurie irgi turėjo informaciją apie tą bylą, vaidmuo“.

A.Valantinas priminė, kad gali būti penki Kauno prokurorai, galimai vilkinę pedofilijos tyrimą, taip pat gali būti dar du ar trys Generalinės prokuratūros pareigūnai.

Tačiau generalinis prokuroras neatskleidė tų pareigūnų pavardžių. Jis taip tvirtino kol kas negalįs pasakyti, ar kaltieji galimu bylos tyrimo vilkinimu bus atleisti iš pareigų. „Tai parodys patikrinimo rezultatai ir išvados“, - pabrėžė A.Valantinas.

Generalinis prokuroras patvirtino, kad atleidimas iš darbo yra didžiausia galima sankcija prasikaltusiems pareigūnams.

Įteikė pranešimus

Generalinio prokuroro sudaryta vidinį tyrimą atliekusi komisija praėjusią savaitę penkiems Kauno miesto ir apygardos prokurorams įteikė pranešimus apie galimai padarytus tarnybinius pažeidimus, tiriant bylą dėl mažametės tvirkinimo.

Neoficialiomis žiniomis, padarę tarnybinių pažeidimų įtarti trys Kauno miesto apylinkės prokurorai, tarp jų kauniečio Drąsiaus Kedžio skundą dėl jo mažametės dukters tvirkinimo tyrusi prokurorė, jos viršininkas, bei du Kauno apygardos prokuratūros prokurorai.

A.Valantinas Prezidentūroje lankėsi ir praėjusį pirmadienį. Tuomet jis teigė, kad visi su byla susiję ir savo pareigų tinkamai neatlikę pareigūnai „neišvengs asmeninės atsakomybės“. Generalinis prokuroras neslėpė išgirdęs priekaištų, kad byla vilkinama ir ją tiriant nepasakomi aiškūs sprendimai.

Nušautas teisėjas

Praėjusių metų lapkritį gavus kauniečio Drąsiaus Kedžio pareiškimą dėl jo dukters tvirkinimo bylos ėmėsi tirti Kauno policija, vėliau ji perduota Kauno miesto apylinkės prokuratūrai, vėliau - Kauno apygardos prokuratūrai, o galiausiai - Vilniaus prokurorams.

D.Kedys jos mažametės dukters tvirkinimu kaltino Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių, buvusio Seimo pirmininko Viktoro Muntiano visuomeninį padėjėją Andrių Ūsą ir nenustatytą asmenį Aidą. Mergaitės motiną ir tetą vyras kaltino sąvadavimu.

Spalio 5 dieną Kaune buvo nužudyti teisėjas J.Furmanavičius ir buvusios D.Kedžiaus gyvenimo draugės sesuo Violeta Naruševičienė.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių