Patarėjas: teikimas dėl R.Palaičio atleidimo išsiųstas į Prezidentūrą

Premjero teikimas atleisti vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį nuo kito pirmadienio jau išsiųstas į Prezidentūrą, trečiadienį pranešė premjero atstovai.

„Teikimas atleisti R.Palaitį nuo kovo 26 dienos jau išsiųstas į  Prezidentūrą“, - trečiadienio vidurdienį BNS sakė premjero patarėjas Virgis Valentinavičius.

Kaip informavo Vidaus reikalų ministerija, savo atsistatydinimo pareiškime R.Palaitis nurodė atsistatydinantis nuo kovo 26 dienos.

Tačiau konservatorių frakcijose Seime seniūnas Jurgis Razma paragino prezidentę ir premjerą rasti būdų, kad ministras oficialiai pareigų netektų nuo trečiadienio.

Trečiadienio rytą pareiškimą premjerui nunešęs ministras sakė tikįs, kad jo pasitraukimas „išspręs ne tik Vyriausybės, bet ir koalicijos bėdas bei leis visiems susitelkti sprendžiant valstybei svarbius klausimus“.

Apie ketinimą atsistatydinti ministras pranešė pirmadienį po susitikimo pas prezidentę Dalią Grybauskaitę. Šiame pasitarime taip pat dalyvavo premjeras A.Kubilius bei Liberalų ir centro sąjungos vadovas Algis Čaplikas.

Prieš tai konservatoriai ir Liberalų sąjūdis pareiškė esantys pasirengę formuoti mažumos Vyriausybę be R.Palaitį delegavusios Liberalų ir centro sąjungos, jei ministras nesitrauks. Politikai taip pat buvo iškėlę pirmalaikių rinkimų galimybę.

Įtampa valdančiojoje koalicijoje kilo, kai vidaus reikalų ministras R. Palaitis prieš premjero valią vasario 15 dieną iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pareigų atleido Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą.


Šiame straipsnyje: Raimundas Palaitis

NAUJAUSI KOMENTARAI

CHA

CHA portretas
Pagal veidelį matyti, kad suktas vaikinas. Jie su Čiapliku tarsi broliai - dvyniai.

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis portretas
Teisingumo klausimas svarbesnis, nei ekonominės problemos. Gailius su Giržadu bandė gaudyti ir sodinti mokesčių nemokėtojus ir kontrabandininkus, skirtingai nei milžiniška masė jų kolegų kitose jėgos struktūrose. Sodinti sukčius, kurie skurdina biudžetą, yra ne tik teisingumo įpratsato žodžio reikšme atkūrimas. Tai yra ir socialinio teisingumo įvedinėjimas, ko LABAI yra pasiilgę žmonės. Ir štai už tas sėkmingas pastangas Gailių su Giržadu nuima. Nuima ne Konstitucijoje numatyta valdžia, o šėšėlinė: spec.tarnybų, prezidentūros patarėjų ir buv.gen.prokuroro A.Nevėros įvardintos "teisininkų bendruomenės" triumviratas. Ši šėšėline valdžia tyčia dezinformuoja visuomenę, šantažuoja politikus-kyšinikus, manipuliuoja poligrafu ne pagal įstatymą, naudoja leidimus dirbti su slapta informacija tam, kad galėtų lemti teisėjų, prokurorų, teisėsaugininkų karjeras. Štai tokiais būdais nekonstituciniias būdais tas triumvirastas- šėšėlinis pseudoelitas ir perėmė valstybės valdymą, nes silpnas, iš dalies suikorumpavęs, iš dalies bevalis Seimas iki šiol nesipriešino. Tik dabar pradeda rastis paralamentinė kontrolė, partijos pradeda rodyti valią sugrąžinti valdžią žmonėms. Ar pasiseks, ar užteks jėgų ir pasiryžimo Seimo nariams atkurti Konstitucijoje numatytą krašto valdymą? Ar užteks drąsos Seimo nariams sustabdyti slaptų pažymų virtuozus-poligrafus? Todėl Seimui reikia padėti mitingais ir streikais sugrąžinti valdžią piliečiams ir jų išrinktiems atstovams. Post scriptum: V.Landsbergis ir L.Kernagis , abu meno srities žmonės neturėję didelės administracinio darbo patirties, 21 metų skirtumu patekę į kritines lemtingas situacijas greitai, ryžtingai ir drąsiai priėmė sprendimus visuomenės labui. Ar drąsiai sakoma tiesa, dori poelgiai ir ryžtingi veiksmai visuomenės naudai verti pašaipos, ar palaikymo? Todėl raginu politikus, žiniasklaidininkus, apžvalgininkus, visus kitus žmones nusikratyti baimės ir pereiti į taikaus sukilimo už teisingumą pusę.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių