Pasiūlymas Seime: drausti pedofilijos propagandą nėra būtina (papildyta)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymas į Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos įstatymą įtraukti punktą, draudžiantį propaguoti pedofiliją, susilaukė pasipriešinimo Seime. Esą toks draudimas nėra būtinas.

Draudimas liktų neįteisintas

Prezidentė įstatymą siūlo papildyti nauju punktu, kuriame nustatoma, kad neigiama informacija nepilnamečiams yra tokia informacija, „kuria skatinama nepilnamečių seksualinė prievarta ir išnaudojimas, mažamečių lytiniai santykiai“. Tačiau šis punktas užkliuvo konservatoriui Mantui Adomėnui. Seimo narys siūlo šią sąvoką išbraukti iš Prezidentės teikiamo įstatymo projekto.

Prezidentės patarėjos pavaduotoja Rūta Kaziliūnaitė portalui patvirtino, kad jeigu bus atsižvelgta į M.Adomėno pasiūlymą, įstatyme nebus įtvirtinta nuostata, draudžianti pedofilijos propagavimą.

„Taip, jeigu Seimo nario pasiūlymui būtų pritarta, mūsų siūlomo kriterijaus įstatyme nebeliktų“, - sakė R.Kaziliūnaitė.

Nemato būtinybės

Pats M.Adomėnas, aiškindamas savo pasiūlymą, tikino, jog toks draudimas įstatyme nėra būtinas. Esą pedofilijos ir smurto prieš vaikus propagavimą draudžia kiti teisės aktai, ir toks punktas šiame įstatyme būtų tiesiog „perteklinis“.

„Suprantate, šis įstatymas reguliuoja informaciją, kuri teiktina ar neteiktina nepilnamečiams. O seksualinę prievartą ir seksualinius mažamečių santykius draudžiama rodyti visiems, ne tik nepilnamečiams. Tai yra visiškai perteklinis reguliavimas“, - įsitikinęs Seimo narys.

O homoseksualius santykius drausti reikia

M.Adomėnui užkliuvo ir kitas Prezidentės pasiūlymas, susijęs su daugiausiai diskusijų sukėlusiu įstatymo punktu. D.Grybauskaitė siūlo išbraukti įstatymo nuostatą, draudžiančią agituoti už homoseksualius, biseksualius ar poligaminius santykius - šalies vadovė siūlo drausti informaciją, kuria niekinamos šeimos vertybės. M.Adomėnas siūlo šį punktą papildyti ir nustatyti, kad turėtų būti draudžiama tokia informacija, kuria „skatinama Lietuvos Respublikos teisės aktuose įtvirtintos šeimos sampratos neatitinkanti šeimos samprata ir kitokie santykiai tarp lyčių“.

Politikas portalui patvirtino, kad taip jis iš esmės siekia kitais žodžiais suformuluoti nuostatą, draudžiančią propaguoti netradicinius lytinius santykius. „O ta formuluotė nėra savaime aiški? Manome, kad nepilnamečiams turi būti pateikiama tokia informacija, kuri skatina kurti vienintelę šeimą, kuri yra pripažįstama Lietuvos įstatymuose, t.y. santuoka tarp vyro ir moters. Kitokių modelių skatinimas būtų laikytinas neatitinkančiu Lietuvos įstatymų“, - aiškino M.Adomėnas.

R.Šalaševičiūtė: įstatyme atsivertų spraga

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė portalui teigė nesuprantanti tokių Seimo nario užmojų. Pasak jos, pedofilijos propagandos draudimas įstatyme yra būtinas.

„Prezidentės siūloma įstatymo redakcija yra, manau, geresnė. Matome labai daug su seksualiniais santykiais susijusios neigiamos informacijos, žalojančios vaikus. Šis punktas tikrai reikalingas. Šis įstatymas reglamentuoja visuomenės informacijos priemonių veiklą, jis nėra skirtas plačiajai visuomenei, tėvams ar pedagogams. Yra Visuomenės informavimo įstatymas, bet jis tokių dalykų nedetalizuoja“, - sakė R.Šalaševičiūtė.

Pašnekovės teigimu, jei pedofilijos ir smurto prieš vaikus propagavimas nebus uždraustas, įstatyme atsivers pavojinga spraga.

Vaikų globos namuose atliktos apklausos duomenys parodė, kad 158 globos namų auklėtiniai yra patyrę seksualinę prievartą. Du trečdaliai nukentėjusių vaikų - berniukai.


Šiame straipsnyje: pedofilijaKedysGėjai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių