Pasaulį pražudys ... muzika?

Bandymais nustatyta, kad klausydamos klasikinės muzikos karvės duoda daugiau pieno, o nuo triukšmingos muzikos joms paleidžia vidurius. Anot muzikologės Lolitos Navickienės, muzika gali sukelti eismo avarijas ir net pražudyti. 

Jau kelerius metus visuomenėje populiariausia muzika – „bumčikas". Niekas pernelyg nesusimąsto, kaip tokia muzika veikia žmogaus organizmą.

Mokslininkai ir garsų tyrėjai pripažįsta, kad tam tikri muzikos ritmai gali suderinti arba priešingai, suardyti organizmo ritmus. Nuo to priklauso mūsų sveikata, nuotaika ir visi veiksmai.

Akušeris ginekologas Romualdas Šemeta, vedantis kursus nėščioms moterims ir būsimiems tėveliams, portalui sakė, kad moksliniais tyrimais nustatyta, jog dar negimusį kūdikį veikia muzika. Klasikinė muzika jį nuramina, o tranki – suerzina, gąsdina. Jis skatina nėščias moteris klausytis klasikos, ypač Mocarto, Bethoveno, Vivaldžio kūrinių.

Kursuose R.Šemeta demonstruoja fizikinių bandymų metu užfiksuotas nuotraukas, kuriose matyti, kad grojant trankiai roko, metalo muzikai, suardomos vandens struktūros, o tai ypač veikia kūdikį, kuris motinos pilve plaukioja vandenyje. Be abejo, vanduo turi įtakos ir kiekvieno suaugusiojo žmogaus organizmui, juk apie 70 proc. žmogaus organizmo sudaro vanduo.

Muzikos mokslų daktarė Lolita Navickienė portalui sakė, kad muzika akivaizdžiai gali būti žalinga. Visų pirma, pernelyg didelis garsas gali veikti tiesiog žudančiai. Atlikti tyrimai parodė, kad nuo pernelyg trankios muzikos žūva augalai, neišgyvena dar neišperėti viščiukai kiaušiniuose.

Netinkamas garsų derinys gali sukelti depresiją, neigiamas emocijas, nuolatinę įtampą. Regis, niekuo nekaltas „bumčikas" iš tiesų bukina žmogaus intelektą – žmogus nebemąsto, viską daro mechaniškai.

Muzikologė įkūrė muzikos mokyklėlę „Sveikutis" būtent dėl to, kad nėščios moterys, dar negimę kūdikiai ir vaikai klausytųsi tinkamos, optimistinės muzikos. Ji nori padėti apsaugoti nuo žalingo netinkamos muzikos poveikio bent juos. Mokyklėlėje klausomasi džiugios, lietuvių liaudies motyvais paremtos muzikos.

Lolita Navickienė teigia, kad netinkama muzika ypač pavojinga keliuose, jos poveikį galima prilyginti narkotikams. „Klausantis bumbsinčio ritmo, žmogaus reakcija susilpnėja, jis nebesugeba reaguoti į keliuose vykstantį veiksmą, todėl gali sukelti avariją", – sako ji.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių patrulių vadas Marius Putrimas portalui sakė, kad muzika, be abejo, turi įtakos eismo įvykiams. Tik jo nuomone, dar labiau žalinga yra rami muzika, nes vairuotojas gali pernelyg atsipalaiduoti ir užsnūsti prie vairo. „Manau, kad tokiu atveju geriausiai tiktų klausytis greitesnės ritmiškos muzikos, pavyzdžiui, roko,– sakė jis.  – Dar viena bėda, kad vairuotojai kartais muzikos klausosi pernelyg garsiai, tada jie negirdi net policijos ar greitosios medicinos pagalbos signalų. Deja, nėra įstatymo, kad policija galėtų uždrausti prie vairo klausytis muzikos".

Kaip ir kas turėtų kovoti su visuomenę „užpuolusia" popmuzika? Galbūt reikėtų ją uždrausti? Kinijos kompozitoriai mėgina kovoti su „naująja muzika", kuri, anot jų yra per daug ištvirkusi, kenkia sveikatai ir rodo jaunimui blogą pavyzdį. Tiesa, kol kas jie tik skatina jaunus muzikantus kurti tinkamas dainas ir nesiima griežtesnės cenzūros.

Kovotojas už teisybę Milvydas Juškauskas portalui sakė, kad puikūs visus vienijančios muzikos pavyzdžiai yra Vokietijos maršai, žydų vaikų tautinės dainos ir tiesiog bažnyčios varpų gaudesys, kuris nuo seno turėjo galią visus sukviesti bendram tikslui.

Anot jo, kad lietuviai galėtų atsilaikyti tarp kitų tautų, Lietuvoje reikia skirti daugiau dėmesio savo patriotinei tautinei muzikai. Šiam tikslui tiktų ir kitų tautų maršai, kuriuos būtų galima perdainuoti lietuvių kalba. NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių