Pas ligonius skubės daugiau greitosios pagalbos brigadų

Vyriausybė numato plėsti greitosios medicinos pagalbos brigadų skaičių.

Tai viena iš naujovių, numatytų pirmadienį pristatytame Vyriausybės struktūrinių reformų pakete.

„Numatoma jau kitais metais turėti papildomai 20 greitosios medicinos pagalbos brigadų, kurios užtikrintų greitesnį gyventojų patekimą į specializuotas gydymo įstaigas“, – per spaudos konferenciją sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Vyriausybės atstovų teigimu, padidinus greitosios medicinos pagalbos brigadų, aptarnaujančių pacientus ūmiais atvejais, skaičių, sumažės mirčių nuo infarkto ir insulto.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai anksčiau yra sakę, kad planuojamas naujas gydymo įstaigų tinklo optimizavimo etapas, tačiau pristatydami numatomas svarbiausias reformas pirmadienį Vyriausybės atstovai apie tai nekalbėjo. Po konferencijos ministras BNS aiškino, kad planų keisti ligoninių tinklą neatsisakoma.

„Tinklo pokyčiai bus, mes juos pristatysime, norime tinklą planuoti regiono lygiu, kad regionais būtų planuojamas paslaugų skaičius ir apimtys, ir greta lygiagrečiai su tuo bus ir greitosios pagalbos plėtra“, – teigė A. Veryga.

Jis žadėjo, kad konsoliduojant ligonines jų skaičius nemažės, bet keisis paslaugų asortimentas. Anot ministro, greitoji medicinos pagalba turėtų būti pasitelkiama, kad vienose įstaigose nelikus kokios nors paslaugos, žmonės būtų laiku ir tinkamai nugabenti į gydymo įstaigą, kur ta paslauga bus.

„Ligoninių nemažės, klausimas, kokios paslaugos ligoninėse bus suteikiamos. Greitosios pagalbos brigados yra išmėtytos po regionus, paskirstytos, tai jų daugės. O regioninės ligoninės skirtingai paslaugas planuosis, dėliosis, ir dabar yra tokių, kur vienur yra akušerija, kitur nėra“, – aiškino jis.

Tarp numatomų reformų sveikatos apsaugos srityje yra šeimos gydytojų komandų didinimas, telemedicinos vystymas, registracijos pas gydytojus tvarkos tobulinimas.

A. Veryga sakė, kad bus siekiama, jog šeimos gydytojas spręstų apie 80 proc. visų sveikatos problemų – tam ketinama didinti šeimos gydytojų skaičių. Anot ministro, taip pat šeimos gydytojams ketinama mažinti administracinę naštą, apribojimus, kad jie galėtų daugiau problemų spręsti patys, nesiųsdami pacientų pas specialistus.

Siekiant didinti medikų darbo užmokestį, ketinama peržiūrėti paslaugų įkainius – ypač tų, kurios susijusios su 65 metų ir vyresnių gyventojų sveikatos priežiūra.

Anot A. Verygos, ketinama išplėsti šeimos gydytojo komandą įtraukiant sveikos gyvensenos specialistus, burnos higienistus.

Pristatydamas pertvarkas, A. Veryga minėjo jau anksčiau su profesinėmis sąjungomis sutartus įsipareigojimus dėl medikų atlyginimų didinimo nuo šių metų gegužės 20 procentų. Anot jo, medikų darbo užmokesčio fondas šiemet padidintas beveik 100 mln. eurų, dar 20 mln. eurų siekiama rasti per papildomai apmokamas paslaugas.

Prioritetą keliant atlyginimus numatoma teikti uždirbantiesiems mažiausiai, tačiau pažymima, jog konkretus darbuotojų atlyginimo dydis priklausys nuo gydymo įstaigos vadovo sprendimo.

Ministras žadėjo, kad siekiant padidinti visuomenės sveikatos paslaugų prieinamą regionuose planuojama didelį dėmesį kreipti į visuomenės sveikatos biurus specialistus, didinti jų atlyginimus – tam numatyta skirti papildomų lėšų.

„Bendradarbiaujant su kitais sektoriais, ypač su Švietimo ir mokslo ministerija, didžiausią dėmesį planuojame kreipti į gyventojų mitybą, t. y. į vaikų mitybą, sveikos mitybos, fizinio aktyvumo skatinimą, kad mūsų gyventojai kaip galima ilgiau išliktų sveiki“, – kalbėjo A. Veryga.

Anot jo, ir toliau bus tęsiama vaistų reforma siekiant mažinti gyventojų išlaidas medikamentams.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių