Seimo kanceliarija parlamentarų padėjėjus įkalbėjo atostogauti

Šiemet parlamentarų padėjėjai sukalbamesni ir labiau linkę atostogauti. Dėl to rankomis trina Seimo kanceliarija: viliamasi, kad kadencijos pabaigoje padėjėjams nebeteks išmokėti šimtatūkstantinių kompensacijų už nepanaudotas poilsio dienas.

Kompensacijoms – 636,5 tūkst. litų

Seimo kanceliarijos Personalo skyriaus vedėja Judita Kaminskienė tikina, kad jeigu parlamentarų padėjėjai šitaip atostogaus ir ateinančias tris vasaras, išleisti papildomų didelių sumų jų kompensacijoms kadencijos pabaigoje neprireiks. J.Kaminskienės teigimu, šiuo metu – pats padėjėjų atostogų pikas, ir situacija skiriasi nuo ankstesnių metų.

Kai kurių praeitą kadenciją Seime dirbusių parlamentarų pagalbininkų buvo beveik neįmanoma priprašyti išnaudoti jiems susikaupusių atostogų dienų, o už jas prikapsėjo solidžių išmokų. Seimo kanceliarijos duomenimis, pernai lapkritį už per ketverius metus nepanaudotas kasmetes atostogas Seimo narių padėjėjams ir sekretoriams priskaičiuota 636 527 litų kompensacija. Netgi kalbėta, kad šitaip valstybės tarnautojai sąmoningai prisiduria prie algos, kuri vidutiniškai siekia apie 2,5 tūkst. litų, neatskaičius mokesčių.

"Labai daug žmonių eina atostogų šiuo laikotarpiu, tarp sesijų. Vieni padėjėjai įdarbinti nuo kadencijos pradžios lapkričio mėnesį, kiti – šiemet kokį balandį, tai jie dar ir tų atostogų neturi daug užsidirbę. Bet tie, kurie jau išdirbę laikotarpį, suteikiantį teisę į kelias savaites atostogų, tikrai išeina", – sakė J.Kaminskienė.

Apie poilsį primena laiškais

Kai kurie padėjėjai 2008–2012 m. sugebėjo prikaupti keliasdešimt ar net per šimtą atostogų dienų, o tai Seimo kanceliariją vertė sunerimti. Tuomet sugalvota nedelsti ir jau pirmomis darbo Seime dienomis parlamentarų padėjėjus paraginti planuotis atostogas. Kanceliarija jiems siunčia ir elektroninius laiškus, kuriuose nurodo, kiek atostogų dienų jie jau turi sukaupę.

"Atkreipėme jų dėmesį, kai buvo pirmieji susitikimai su Seimo narių padėjėjais, sekretoriais, aiškinama vidaus tvarka. Labai akcentavome, kad susiplanuotų laiką, ir siūlėme atostogoms rinktis laikotarpį tarp Seimo sesijų. Parašėme ir laišką Seimo nariams, nurodėme, kada kiekvieno Seimo nario padėjėjai įdarbinti bei į kiek atostogų dienų jie gali pretenduoti. Kol kas problemos nematome, nes raginti pradėjome pačiais pirmaisiais metais. O anąkart buvo susigriebta kadencijos pabaigoje. Dabar jau daugelis susiplanavo atostogas, tad tikiuosi, kad tikrai nebus problemų", – pasakojo J.Kaminskienė.

Padėjėjų – per 400

Tą patį dienraščiui patvirtino ir kelerius metus parlamente dirbanti vieno žinomo Seimo nario padėjėja. Moteris sakė nepastebinti, kad kolegos tyčia neitų atostogų, o ir Seimo kanceliarija šį reikalą esą prižiūri atidžiau.

"Kanceliarija atostogų klausimą pradėjo kontroliuoti anos kadencijos pabaigoje, dabar gauname ir laiškų, kuriuose nurodoma, kiek atostogų dienų esame užsidirbę. Taip, kad atostogų neitų tendencingai, nėra", – sakė Seimo nario padėjėja.

Iš viso parlamente yra 424 Seimo narių padėjėjų etatai. Tiesa, realiai padėjėjų dirba daugiau, nes etatai dažnai smulkinami. Vienas tautos išrinktasis gali turėti iki 3 visu etatu dirbančių padėjėjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

apiplėšinėjimas

apiplėšinėjimas portretas
Kad jie ten beveik visą kadenciją atostogauja užtat oficialiai ir nenori atostogauti ir dar nesuvokiama sveiku protu , kokios išeitinės gali būti jeigu įdarbinama atitinkamam laikotarpiui taip vadinamai kadencijai . Čia kitaip kaip piktsnaudžiavinas valstybės t.y. mūsų mokesčių mokėtojų pinigais nepavadinsi .

mokytoja

mokytoja portretas
as irgi kita vasara neisiu atostogauti, jeigu kompensacijos butu simtatukstantinas. Super
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių