Pareigūnai: džiaugiamės, kad pamiršusiųjų iškelti trispalves mažėja

Rytoj, minint Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, suplevėsuos trispalvės. Policininkai džiaugiasi, kad kasmet nubaustų už vėliavos neiškėlimą mažėja, o prekybininkai prieš šventes skaičiuoja išaugusį trispalvių pardavimą.

Didžiuosiuose šalies prekybos centruose prieš valstybines šventes gyventojai vėliavas perka dvigubai aktyviau. Labiausiai pirkėjai domisi didelėmis trispalvėmis, kurios per šventes keliamos prie namų.

„Taip pat nemažai parduodame mažų vėliavėlių,  jas greičiausiai  įsigyja valstybinės įstaigos, mokyklos ar darželiai, kuriose vyksta su švente susiję renginiai“, - sakė įmonės „Maxima LT“ atstovė ryšiams su visuomene Olga Malaškevičienė.

Prieš kelerius metus atėjusi mada trispalvėmis puošti automobilius, pasak O.Malaškevičienės, valstybinėms šventėms negalioja.

„Per valstybines šventes nėra populiaru valstybine vėliava papuošti automobilių, todėl šios automobiliams skirtos vėliavos lauks svarbesnių sportinių varžybų, kuomet jas aktyviai išperka sirgaliai“, – sakė prekybos tinklo atstovė.

Tiesa, prekybos tinklo „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Raminta Stanaitytė-Česnulienė teigė priešingai – šiose parduotuvėse automobiliams skirtų vėliavėlių daugiau parduodama ne tik per krepšinio rungtynes, bet  ir prieš valstybines šventes.

Kol prekybininkai skaičiuoja, kiek parduodama trispalvių, valdininkai primena, kad nepakanka trispalvę tik įsigyti ar ja papuošti automobilį. Vėliavas per valstybines šventes nuo 7 iki 22 valandos privaloma laikyti iškeltas ant visų pastatų.

Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai tikrins, kaip laikomasi valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Vytautas Grašys teigė, kad kiekvienais metais žmonių ar įstaigų, pamiršusiųjų iškelti vėliavas mažėja.

„Kuo toliau, tuo labiau žmonių sąmoningumas ir tautiškumas auga. Džiaugiamės, kad skundų dėl neiškeltų vėliavų pastaraisiais metais beveik nesulaukiame“, – kalbėjo V.Grašys.

Vis dėlto tiems, kurie rytoj trispalvių neiškels, gresia baudos. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas nustato, kad neiškėlus vėliavos, gyventojai gali gauti įspėjimą arba baudą nuo 10 iki 30 litų. Valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams gali būti skirtos baudos nuo 30 iki 60 litų.

Jeigu žmogus sykį jau yra baustas už vėliavos neiškėlimą, jam gali būti skirta bauda nuo 30 iki 60 litų. Valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams pakartotinai gali grėsti bauda nuo 60 iki 120 litų.

Griežtesnė baudžiamoji atsakomybė yra numatyta už vėliavos išniekinimą. Baudžiamajame kodekse teigiama, kad tas, kas viešai nuplėšė, sudraskė, sulaužė, sunaikino, subjaurojo ar kitaip išniekino Lietuvos valstybės vėliavą ar herbą, arba viešai pasityčiojo iš Lietuvos valstybės himno, baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
reiktu iškabinti su gedulo vėliavėle nes kitaip kas vyksta Lietuvoj su Lietuva ir nepavadinsi .

Liuks

Liuks portretas
Rytoi būsim laimingi per prievartą. Pamenu kinijos komunisto laidotuves, ten irgi buvo slapta stebima, ar visi tikrai nuoširdžiai verkia.

1 ir 2

1 ir 2 portretas
Ko jūs bambukai gyvenate Lietuvoje? Yra Baltarusija, Rusija, ten pagal savo lygį būsite laimingiausi..
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių