Panevėžio politiko mundurą sutepė kyšiai?

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generaliniam direktoriui, miesto Tarybos nariui Visvaldui Matkevičiui gresia teisiamųjų suolas, rašo Panevėžio dienraštis „Sekundė“.

Įklampino uošvės namas

Aukštas pareigas užimančiam politikui pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo stambiu mastu, neteisingų duomenų apie turtą ir pajamas pateikimo ir dokumentų suklastojimo. Prieš teismą gali stoti ir politiko antroji žmona Jovita Guobužienė-Matkevičienė. Ji įtariama klastojusi dokumentus.

Prieš metus V.Matkevičiaus namus ir darbo kabinetą iškrėtę STT pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą ir bylą perdavė Panevėžio apygardos prokuratūrai.

Tyrimą atlikę pareigūnai išsiaiškino, kad Panevėžio specialiajai mokyklai vadovavęs V.Matkevičius 2007-2008 m. sudarė išskirtines sąlygas statybų bendrovei „Volresta“ laimėti keturis viešųjų pirkimų konkursus atlikti remontą mokykloje ir jos bendrabutyje.

Mainais už galimybę gauti užsakymus įmonės vadovas Valentinas Reika sutaręs atsilyginti - atlikti įvairių remonto darbų Stetiškiuose statomame V.Matkevičiaus uošvės gyvenamajame name ir sumokėti už statybines medžiagas.

Ikiteisminį tyrimą baigę pareigūnai nustatė, kad V.Matkevičiui buvo atlikta remonto darbų ir nupirkta statybinių medžiagų, kurių vertė per 74 tūkst. Lt.

Gresia atsidurti už grotų

V.Matkevičiui teks aiškintis ir dėl galimai nesumokėtų daugiau nei 90 tūkst. Lt gyventojų pajamų mokesčio bei 2008-ųjų metinėje turto deklaracijoje pateiktų neteisingų duomenų apie gautas pajamas.

Pasak bylą kontroliuojančio Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokuroro Audriaus Leonavičiaus, V.Matkevičius ir V.Reika kaltę pripažino iš dalies. J.Guobužienė-Matkevičienė ikiteisminio tyrimo metu atsisakė duoti parodymus. Vis dėlto bylai pasiekus prokuratūrą moteris savo poziciją pakeitė - prašo išklausyti ir jos.

Prokurorai dar spręs, ar ikiteisminį tyrimą atnaujinti, ar bylą jau perduoti teismui.

Jei įtarimai pasitvirtins, V.Matkevičiui gresia netekti laisvės nuo dvejų iki aštuonerių metų. Jo žmona gali būti baudžiama areštu, bauda arba laisvės atėmimu iki trejų metų. Tačiau A.Leonavičius abejoja, ar už nesunkų nusikaltimą teismas J.Guobužienei-Matkevičienei pritaikytų realią laisvės atėmimo bausmę.

V.Matkevičiaus papirkimu įtariamam V.Reikai už grotų gali tekti praleisti ketverius metus.

Įtarimus vadina nesąmone

Į korupcijos skandalą įklimpęs V.Matkevičius jam pareikštus įtarimus vadina absurdiškais ir tikisi teismui įrodyti esąs nekaltas.

„Kaltinimai dėl nesumokėto 90 tūkst. Lt gyventojų pajamų mokesčio yra visiška nesąmonė. Su advokatu surašėme prašymą, kad pakartotinai peržiūrėtų visas mano turto deklaracijas, dar kartą apklaustų žmones“, - tvirtino V.Matkevičius.

Politikas ginasi nesinaudojęs „Volrestos“ paslaugomis be atlygio. Atsiskaityti už remonto darbus ir statybines medžiagas jam tiesiog sutrukdė tyrimą pradėjusi STT.

„Man neleidžia atsiskaityti su V.Reika - riboja galimybę su juo susitikti. Turbūt kažkam nenaudinga, jei V.Matkevičius sumokės tuos 74 tūkst. Lt. Tada pranyks visus metus pareigūnų dirbtas darbas. Netgi prašiau akistatos su „Volrestos“ vadovu, ir tos neleido“, - teisinosi miesto Tarybos narys.

V.Matkevičiaus aiškina jo vadovaujamą Specialiąją mokyklą remontavusios statybų bendrovės paprašęs padirbėti ir Stetiškiuose statomame uošvės name. Su įmonės vadovu sutaręs atsiskaityti šių metų sausį, tačiau savo pažado įvykdyti nespėjęs - praėjusių metų lapkritį buvo užkluptas STT.

V.Matkevičius aiškina su statybininkais planavęs atsiskaityti už pinigus, gautus po skyrybų su pirmąja žmona per teismą pasidalijus turtą. 

„Dabar, aišku, taip nebedaryčiau - mano vadovaujamoje įstaigoje dirbusios įmonės jokių paslaugų neprašyčiau“, - V.Matkevičius tikina pasimokęs.

Miesto Tarybos narys, Prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius nemano, kad jam pareikšti įtarimai meta šešėlį jo darbovietėms.

„Beliktų niekur nedirbti, jei net ir nenuteistas mesiu šešėlį“, - teigė V.Matkevičius.

Faktai

Į Specialiųjų tyrimų tarnybos akiratį V.Matkevičius pateko praėjusių metų lapkritį.

Jo namuose ir darbo kabinete atliktos kratos. Specialiajai mokyklai vadovavęs politikas nušalintas nuo pareigų trims mėnesiams.

Vėliau nušalinimas pratęstas dar trims mėnesiams, nes, bylą kontroliavusių prokurorų nuomone, sugrįžęs į darbą įtariamasis galėjo daryti poveikį liudytojams, slėpti dokumentus ir kitaip trukdyti tyrimui.

Be pragyvenimo šaltinio likęs V.Matkevičius Panevėžio apskrities viršininko administracijai pats įteikė prašymą atleisti jį iš pareigų.

Pusmetį išbuvusiam bedarbiu V.Matkevičiui nuo praėjusios vasaros patikėtos Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinio direktoriaus pareigos.

V.Matkevičius taip pat vadovauja miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komitetui.

2002-2003 m. V.Matkevičius buvo išrinktas Panevėžio meru, 2003-2007 m. ėjo miesto Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.


Šiame straipsnyje: Matkevičiuskyšiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių