Panevėžio meras rinkimuose varžysis su bendrapartiečiu V.Matuzu

Panevėžio miesto meras konservatorius Vitalijus Satkevičius teigia ketinąs dalyvauti Seimo rinkimuose ir savo kandidatūrą kelsiąs toje pačioje Vakarinėje vienmandatėje rinkimų apygardoje, kaip ir jo partijos kolega Vitas Matuzas.

Meras tvirtina, kad jam trūko kantrybė kenčiant V.Matuzo patikėtinio, Panevėžio miesto savivaldybės tarybos nario konservatoriaus Viktoro Trofimovo išpuolius prieš jį.

„Pasiryžau kandidatuoti, kaip savarankiškas politinės kampanijos dalyvis. Jau tvarkausi dokumentus, ir ryt-poryt būsiu kandidatas“, - antradienį BNS sakė V.Satkevičius.

„Visiškai išseko kantrybė. Ilgai tylėjau, bet po praėjusio penktadienio - viskas“, - teigė jis.Praėjusį penktadienį V.Trofimovas kreipėsi į prokuratūrą, prašydamas išaiškinti, kas neteisėtai į darbą priėmė mero patarėją Darių Simėną, kokia dėl to padaryta žala ir prašoma ją išieškoti iš kaltųjų.

Mero teigimu, V.Trofimovas nepelnytai jį pradėjo juodinti dar prieš savivaldos rinkimus, nes esą varžėsi su juo dėl lyderio vietos kandidatų sąraše.

„Formuojant rinkimų sąrašą jis pradėjo mane viešai juodinti, rengti demaršus. Tai pasitarnavo, kad po rinkimų nebuvau išrinktas meru, opozicijos net nereikėjo, kolega V.Trofimovas viską padarė. Bet gruodį man pavyko laimėti mero rinkimus“, - BNS pasakojo V.Satkevičius.

Anot jo, partijos bendražygis ir toliau veikė kaip aršus politinis oponentas, dėl to jis esą buvo apskųstas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovybei, Priežiūros komitetui.„Jam buvo duoti nurodymai, kad negalima taip elgtis, bet jis neklausė. Mano kantrybė išseko, manau, kad geriausia išeitis - sužinoti, ką iš tiesių remia panevėžiečiai, dalyvaujant Seimo rinkimuose. O Vakarinėje apygardoje partijos kandidato nėra“, - tvirtino Panevėžio meras.

V.Matuzas, nors yra sustabdęs narystę partijoje dėl teisėsaugos jam pateiktų įtarimų piktnaudžiavus tarnyba ir klastojus dokumentus, minėtoje apygardoje registruotas kaip TS-LKD kandidatas.V.Trofimovas, antradienį kalbėdamas su BNS, atmetė kaltinimus dėl demaršų prieš partijos kolegą rengimo.

„Jokių demaršų, jokių puldinėjimų nebuvo. Yra Valstybės tarnybos departamento išvada, kad buvo priimti neteisėti sprendimai, įdarbinant mero patarėją. Valstybės tarnybos departamentas nieko nepasakė apie padarytą žalą ir kaltininkus, todėl aš tą jų raštą išsiunčiau į prokuratūrą. Jokių vardų, jokių pavardžių neminėjau“, - pasakojo miesto savivaldybės tarybos narys.

„Jeigu meras prisiima atsakomybę už neteisėtus sprendimus, tai jo reikalas“, - pridūrė konservatorius.Anot jo, V.Satkevičiaus kandidatavimą į Seimą turėtų įvertinti partija.

„Keista, kad žmogus Seimo rinkimuose nori dalyvauti vedinas keršto, o ne turėdamas savo darbų programą. Kita vertus, labai gerbiu V.Satkevičių kaip dorą žmogų ir linkiu jam visokeriopos sėkmės“, - sakė V.Trofimovas.TS-LKD rinkimų štabo vadovas Raimundas Alekna BNS tvirtino antradienį kalbėjęs su Panevėžio meru ir bandęs jį atkalbėti nuo dalyvavimo parlamento rinkimuose.

„Prašiau, kad meras neskubėtų su savo sprendimais. Mums svarbu, kad jis dirba meru. Jeigu jis išeis į Seimą, prarastume jį kaip merą, galime turėti šiek tiek keblią situaciją Panevėžio miesto taryboje“, - kalbėjo R.Alekna.

Paklaustas, kaip vertina situaciją, kai vienas partijos narys kitą skundžia prokurorams, štabo vadovas teigė nieko keisto tame nematąs, „jeigu žmogus nuoširdžiai tiki, kad tai teisingas žingsnis“.R.Alekna vylėsi, kad dar pavyks atkalbėti V.Satkevičių nuo kandidatavimo į Seimą.„Būna, kad kartais ir vyrai pasikarščiuoja“, - sakė jis.

Paklaustas, kaip TS-LKD reaguos, jeigu vis dėlto nepavyks perkalbėti, R.Alekna atsakė, jog tuomet ir bus sprendžiama.Seimo rinkimai vyks spalio 14 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
kodel koncervatoriai laiko trofimova,,,jis zemina,menkina musu partija,elgesi,kaip priesininkas,,,oi kas ten daros,kad jus zinotumete,man geda

socdemas

socdemas portretas
Eilinis konservatoriu figuru persistumdimas dar su teatraliniais vaizdais
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių