Pakeisti Medininkų posto vadovai, priimama 30 naujų darbuotojų

Muitinės departamento generalinis direktorius Antanas Šipavičius teigia, jog praėjus mėnesiui po teisėsaugos operacijos Medininkų kontrolės punkte yra pakeista šio pasienyje su Baltarusija esančio posto vadovybė, į darbą priimama 30 naujų pareigūnų.

„Konkursas yra paskelbtas į 30 darbo vietų, yra 30 pareigūnų postų. Dokumentų priėmimas jau yra baigtas ir šiuo metu atliekami kandidatų patikrinimai“, - BNS pirmadienį sakė A.Šipavičius.

Pasak jo, trys dešimtys Medininkų posto pareigūnų, kuriems prokurorai gruodį pareiškė įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kyšininkavimo, yra nušalinti nuo pareigų.

„Vyksta ikiteisminis tyrimas, dėl jo galbūt galėtų komentuoti tyrimą atliekantis prokuroras. Muitinės departamente yra pradėti du tarnybiniai patikrinimai. Vienas - dėl nušalintų pareigūnų - pagal tarnybinio patikrinimo procedūras yra sustabdytas kol vyksta ikiteisminis tyrimas. O kitas tarnybinis patikrinimas yra dėl posto vadovybės veiksmų. Tikimės, kad šį mėnesį patikrinimo dėl posto vadovybės veiksmų išvados bus baigtos“, - teigė Muitinės departamento vadovas.

Pasak jo, kilus korupcijos skandalui Medininkų pasieno poste buvęs jo vadovas savo noru išėjo iš darbo, o tuometiniai pamainų viršininkai buvo pažeminti pareigose.

„Visa posto vadovybė yra pakeista. Tiek posto vadovas, tiek pamainų viršininkai yra nauji. Informacijos, kad poste dirbantys vadovaujantys pareigūnai būtų dalyvavę toje korupcinėje veikloje, mes neturime. Mes nagrinėjame jų vadybinę atsakomybę, kodėl susidarė tokia situacija poste ir kokia jų atsakomybė dėl susidariusios situacijos“, - aiškino A.Šipavičius.

„Posto viršininkas parašė prašymą ir yra išėjęs iš tarnybos, o visų pamainos viršininkų pareigos yra pažemintos. Nepaisant to, mes toliau atliekame tarnybinį patikrinimą ir remiantis to patikrinimo išvadomis norime pasirengti galimas priemones, kad ateityje tokios situacijos turėtų mažesnę tikimybę pasikartoti“, - kalbėjo pareigūnas.

Jo teigimu, šiuo metu Medininkų pasienio poste dirba tik Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai.

„Tie pareigūnai, kurie gruodžio mėnesį, dėl padidėjusio transporto priemonių srauto ir antikorupcinės operacijos, buvo komandiruoti tiek iš Klaipėdos, tiek iš Kauno jau grįžo į savo darbo vietas. Dabar Medininkų kelio poste dirba vien tik Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai, papildomai yra komandiruojami mobilių grupių pareigūnai“, - sakė A.Šipavičius.

Jis informavo, kad šiuo metu ties Medininkais iš Lietuvos pusės vilkikų eilės nėra, o įvažiuojant į Lietuva eilėje stovi apie 180 krovininių automobilių.

„Iš Lietuvos pusės šiuo metu praktiškai eilės nėra, jei ir stovi, tai keli vilkikai. Įvažiuojant į Lietuva pagal paskutinę informaciją laukia apie 180 krovininių automobilių. (...) Tai yra įprastas darbo režimas. Muitinės pareigūnų pamainos yra sukomplektuotos, pamainose paprastai dirba apie 20 pareigūnų“, - sakė Muitinės departamento generalinis direktorius.

Gruodžio 5 dieną pranešta, kad po keturis mėnesius trukusio tyrimo sulaikyti 29 Medininkų kelio poste dirbę muitininkai. Jie įtariami piktnaudžiavimu tarnyba ir kyšininkavimu.

Įtariama, kad kai kurie Medininkų posto pareigūnai iš krovininių automobilių rinko 20-40 litų dydžio neteisėtą rinkliavą už įvažiavimą į Lietuvą.

Departamento turimais duomenimis, pinigai jiems būdavo paduodami kartu su asmens dokumentais. Tais atvejais, kai tikrinant dokumentus buvo randama galimų trūkumų ar pažeidimų, iš vairuotojų buvo papildomai reikalaujama mokėti kyšius už neva sklandų ir greitą muitinės procedūrų įforminimą.

Šis korupcijos skandalas sutapo su periodiniu krovininio transporto srauto į Baltarusiją padidėjimu, todėl prieš Kalėdas ties Medininkais iš Lietuvos pusės buvo susidariusios keliolikos kilometrų vilkikų eilės.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių