Pagerbti geriausių magistro darbų autoriai

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) iniciatyva ketvirtadienį Verkių rūmuose iškilmingai apdovanoti geriausių per šiuos metus Lietuvoje apgintų magistro baigiamųjų darbų autoriai. Tokie apdovanojimai Lietuvoje rengiami pirmą kartą.

Pagrindiniai Geriausių magistro baigiamųjų darbų konkurso tikslai - paskatinti magistrantus ruošti aukšto lygio baigiamuosius darbus, skatinti tarpinstitucinį ir tarpdisciplininį bendradarbiavimą.

"Esame įsitikinę, kad šis konkursas yra svarbus žingsnis siekiant geresnės mokslo kokybės. Tikimės, kad mūsų iniciatyva išrinkti ir apdovanoti geriausių darbų autorius paskatins jaunus žmones tęsti pradėtus mokslinius tyrimus, galbūt ateityje stoti į doktorantūrą ir rinktis mokslininko kelią, - apdovanojimų ceremonijos metu teigė Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkė dr. Vilma Petrikaitė.

Pirminkės žodžiams pritarė ir patys konkurso laureatai, prisipažindami, kad šie apdovanojimai tarsi įpareigoja juos ateityje pagalvoti apie rimtą mokslininko karjerą.

Renginio metu apdovanoti įvairių mokslo sričių magistrai, kurių baigiamieji darbai vertinimo komisijos sprendimu buvo pripažinti geriausiais: Gabija Toleikytė (neurobiologija), Patrik Ščajev (fizika), Birutė Mumėnaitė (filologija), Ramunė Bagdonaitė-Stelmokienė (socialinis darbas) ir Gediminas Žebrauskas (mechanikos inžinerija). Net trys atrinkti magistro darbai apginti Vilniaus universitete, po vieną - Lietuvos žemės ūkio universitete ir Vytauto Didžiojo universitete.

Sveikindamas renginio dalyvius, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius gerai įvertino Jaunųjų mokslininkų sąjungos iniciatyvą kasmet rinkti geriausius magistrų darbus. Ministro teigimu, tokie konkursai - gabiųjų tramplinas į profesionalaus mokslo pasaulį. Ministerijos vadovybė yra pasiryžusi visokeriopai skatinti savaveiksmių mokslininkų organizacijų plėtrą. G. Steponavičius pakvietė jaunuosius mokslininkus bendradarbiauti kuriant išsilavinusią visuomenę ir profesijos kelyje neišbarstyti visuomeninės iniciatyvos.

Kandidatus geriausių magistro baigiamųjų darbų apdovanojimams laimėti galėjo siūlyti Lietuvoje veikiančių aukštųjų mokyklų fakultetų dekanai, nepriklausomai nuo to, kokioje Lietuvos ar užsienio institucijoje jie buvo apginti.

Renkant geriausius darbus, atsižvelgta į tokius tradicinius kriterijus kaip mokslinių tyrimų svarba ir vertė, tyrimų metodologijos inovatyvumas, darbo originalumas. Didelis dėmesys buvo skirtas atliktų tyrimų svarbai tarptautiniu lygiu. Vertinimo komisiją sudarė dvidešimt aktyvių Lietuvos mokslininkų po daktaro laipsnio įgijimo paskelbusių reikšmingų publikacijų. Dalis komisijos narių savo daktaro disertacijas apgynė ir mokslinį darbą dirba užsienyje.

LJMS pirmininkė V. Petrikaitė pastebėjo, kad vertintojams buvo itin sudėtinga išrinkti geriausius biomedicinos, technologijos ir humanitarinių mokslų sričių darbus, kadangi šiose grupėse buvo net po keletą stiprių, mažai vienas kitam benusileidžiančių, lyderių. Buvo keletas ir ypatingai gerų, kokybiškų darbų, kurie beveik atitinka reikalavimus, keliamus daktaro disertacijoms. "Galbūt po kokių ketverių-penkerių metų šio konkurso laureatus teks išvysti atsiimant apdovanojimus už geriausias disertacijas, - pasidalino savo mintimis V. Petrikaitė".

Konkurso organizatoriai pasidžiaugė, kad šis renginys susilaukė nemažo visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio. Jų nuomone, magistro baigiamųjų darbų konkursas, kaip ir kitas, jau tapęs tradiciniu - Geriausių disertacijų konkursas - yra vienas iš realių ir prasmingų būdų artėti prie ambicingos mūsų sąjungos vizijos (Lietuvos mokslininkai - pasaulinio lygio mokslo elitas), pamažu keliant mokslinį lygį Lietuvoje.

***

LJMS konkursas "Geriausi magistro darbai 2009" yra Sąjungos vykdomo projekto "Jaunųjų mokslininkų tinklo plėtra" dalis. Projekto "Jaunųjų mokslininkų tinklo plėtra" tikslas - jaunųjų mokslininkų tinklo, apimančio mokslu besidominčius moksleivius, studentus, doktorantus ir mokslų daktarus, stiprinimas ir plėtra.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių