N.Venckienė: teismai nesiryš priimti man palankių sprendimų

Seimo laikinoji komisija dėl Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės neliečiamybės antradienį išklausė jos paaiškinimus, uždavė jai klausimus.

Daliai komisijos narių pageidaujant, teisėjos apklausa bus pratęsiama kitame posėdyje, jo data dar nepaskirta. Trečiadienį komisijos nariai planuoja susirinkti į trumpą atskirą posėdį suformuluoti užklausų institucijoms. Tuomet ketina nuspręsti kreiptis į atitinkamas institucijas dėl vaizdo įrašo, kaip buvo perduodama mažametė, peržiūros.

Peržiūrėti minėtą įrašą komisijos narius ragino pati teisėja N.Venckienė, tvirtindama, kad jis paneigs prokurorų rašte išdėstytus kaltinimus.

„Jūs pamatytumėt tą įrašą - žado netektumėt, aš manau, kad buvo padarytas baisus nusikaltimas“, - sakė N.Venckienė.

Komisijos posėdyje N.Venckienė toliau neigė metamus įtarimus tiek teismo negerbimu, teigdama, kad prokurorų minima frazė buvo ištraukta iš konteksto, tiek teismo sprendimo nevykdymu, sakydama, jog mergaitė atsisakė savo noru eiti pas motiną ir esą niekaip kitaip kaip tik pati panaudodama fizinę prievartą vaiko ji negalėjo perduoti.

Taip pat komisijai teisėja sakė, jog generalinio prokuroro Dariaus Valio kreipimasis į Seimą dėl jos teisinės neliečiamybės panaikinimo yra bandymas su ja susidoroti, esą nepavykus jos priversti iš teismo išeiti pačiai.

Ji tvirtino, kad nekyla abejonių, jog teismai nesiryš priimti jai palankių sprendimų, kai Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius ją yra pavadinęs „pūliniu“.

G.Kryževičius yra viešai sakęs, kad „N.Venckienė nėra pūlinys tik teisinėje sistemoje, tai yra pūlinys ir politinėje sistemoje - tai visos mūsų valstybės bėda, kiek neatsakingai yra pasisakoma dėl visų situacijų“.

„Aš manau, kad G.Kryževičiui esant pirmininku su manimi tikrai bus susidorota. Aš manau, kad G.Kryževičius tikėjosi, kad aš pati išeisiu iš teismo, bet kadangi mano darbas yra be priekaištų, su manimi taip susidoroti negalėjo“, - kalbėjo N.Venckienė.

Savo paaiškinimus teisėja komisijai pradėjo dėstyti praėjusį ketvirtadienį, tačiau pritrūkus laiko nuspręsta jos apklausą pratęsti antradienį. Vėl pritrūkus laiko, N.Venckienės apklausa bus pratęsiama dar kitame posėdyje, suderinus jai tinkamą laiką.

Komisija Seimui iki birželio 20 dienos turi pateikti rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro D.Valio prašymą panaikinti teisėjos imunitetą ir leisti ją traukti baudžiamojon atsakomybėn.

Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjai N.Venckienei gresia įtarimai demonstravus nepagarbą teismui, nevykdžius teismo sprendimų, trukdžius antstolei atlikti pareigas, piktnaudžiavus globėjos teisėmis.

Prokurorai teigia surinkę pakankamai duomenų, kad galėtų pateikti teisėjai įtarimus pagal penkis Baudžiamojo kodekso straipsnius - dėl trukdymo antstolio veiklai, pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, nepagarbos teismui, teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo ir dėl piktnaudžiavimo tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis.

N.Venckienės pavardė figūruoja mažiausiai trijuose Kauno ir Vilniaus prokuratūrų atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose.


Šiame straipsnyje: Neringa Venckienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

gebelsas

gebelsas portretas
elementaru: Venckienes skandalas yra priemone nukreipti demesi nuo energetikos.... ten sukasi visi pinigai.Kol visi ziopsos ten- reikalai ir kontraktai bus prastumti be zurnaliugu bereikalingo demesio... cia raktas....

Tikiu Venckiene

Tikiu Venckiene portretas
Pagrįstai tikiu Venkiene, nes kameras skriaudėjai nusuko (jei nėra ko slėpti, kodėl) , o vaizdo įrašą , padarytą antstolės, slepia.

manau

manau portretas
sodint ir kuo greiciau tuo geriau... atsibodo jos cirkas juodai
VISI KOMENTARAI 70
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių