N.Steponavičiūtė: iš DP „juodosios buhalterijos“ buvo mokamos algos

Iš Darbo partijos (DP) „juodoji buhalterijos“ piniginių lėšų buvo finansuojami renginiai, koncertai, darbo užmokestis partijos nariams, skiriamos išmokos maždaug 60-čiai partijos skyrių. Pastarieji gaudavo mėnesinę 130 litų išmoką.

„Esu Marinai Liutkevičienei ir Vytautui Gapšiui mokėjusi neoficialų darbo užmokestį“, - per apklausą Vilniaus apygardos teisme sakė pagrindinė liudytoja Nijolė Steponavičiūtė, buvusi neoficiali partijos buhalterė. Moteris oficialai dirbo įmonėje „Kartonas“. Pasak jos, „Kartonas“ buvo „Vikondos“ koncerno įmonė. Liudytoja sako, kad tvarkydama neoficialią partijos apskaitą naudojosi „Kartono“ kompiuteriais.

Į prokuroro klausimą, ar M.Liutkevičienei buvo žinoma, iš kokių pinigų ji gavo algą, liudytoja mano, kad buvo žinoma.

„Aš esu pati jai sakiusi, kad apgaulė ta tokia, pasiguodžiau (....),  kiekvienas buhalteris supras, kad čia neoficiali buhalterija“, - prokurorui atsakė N.Steponavičiūtė.

Jos teigimu, ji keturis kartus rengusi ir nešusi DP finansinę ataskaitą partijos pirmininkui Viktorui Uspaskichui, net jam į Seimo rūmus, kai V.Uspaskichas ėjo Ūkio ministro pareigas, kartu su ja yra buvusi ir V.Vonžutaitė.

„Jis (V.Uspaskichas-BNS) nesakė, kas tu tokia ir ką čia veiki. Manau, kad žinojo, kas aš tokia“, - sakė N.Steponavičiūtė.

Tuo tarpu V.Uspaskichas teigia, kad tokio asmens nepamena, jam keista atrodo, kad žmogus nepamena, kam atidavė 300 ar 200 tūkst. litų. N.Steponavičiūtės liudijimu, ji pinigus išmokėdavo V.Gapšio ir V.Vonžutaitės nurodymu.

Valstybės saugoma liudytoja į posėdį atvyko lydima dviejų kaukėtų pareigūnų. N.Steponavičiūtė yra sutikusi bendradarbiauti su teisėsauga, ji padėjo atskleisti galimus nusikaltimus, todėl nuo baudžiamosios atsakomybės atleista. Prokuroras Saulius Verseckas sako, kad N.Steponavičiūtės parodymus patvirtina kita bylos medžiaga, kitų liudytojų parodymai, telefoniniai pokalbiai, elektroniniai susirašinėjimai.

„Kalbėti lengva, kai sakai tiesą. Niekas man įtakos nedarė, aš pati labai daug galvojau, bandžiau prognozuoti, kaip klostysis mano gyvenimas - aš priėmiau sprendimą,“ - apie savo apsisprendimą duoti parodymus ir bendradarbiauti su teisėsauga sakė N.Steponavičiūtė.

Moteris visą DP bylos tyrimo laiką buvo įtariamoji, prieš perduodant bylą į teismą nuspręsta ją atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės.

N.Steponavičiūtė apklausos pradžioje sakė, kad DP pradėjo dirbti 2003 metais. Ji buvo išrinkta iždininke.

Liudytoja pasakojo, kad grynųjų pinigų sumas iš partijos būstinės veždavo į įmonės „Kartonas“ patalpas ir apskaitydavo. Iš pradžių  figūravo mažesnės pinigų sumos, didesnės pingų sumos atsirado prieš Europos Parlamento rinkimus. Iš būstinės vežtas grynųjų sumas liudytoja įvardijo nuo 300 iki 400 tūkst. litų.

Šias sumas grynųjų pinigų N.Steponavičiūtė vežiodavo savo automobiliu, tačiau vėliau moteriai pasidarė baugu važinėti su tokio dydžio sumomis.

Tada maždaug 2005-ųjų pabaigoje į „Kartoną“ pinigus jau atveždavo Darbo partijos darbuotojai, tarp jų buvo ir  V.Gapšys.

Baudžiamojoje byloje kaltinimai pateikti DP lyderiui europarlamentarui V.Uspaskichui, Seimo nariui V.Gapšiui ir buvusioms partijos darbuotojoms V.Vonžutaitei bei M.Liutkevičienei. Kaltinimai taip pat pateikti juridiniam asmeniui - Darbo partijai.

Prokuroras yra skelbęs, kad 2004-2006 metais partijos dokumentuose nefiksuota apie 25 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais.

Teismai yra areštavę DP 6 mln. 353 tūkst. valstybės dotacijų. Dotacijos areštuotos tam atvejui, jeigu būtų priteisti civiliniai ieškiniai ir juos reikėtų išieškoti.

Ieškinį šioje byloje yra pareiškusi Valstybinė mokesčių inspekcija, kuriai nebuvo sumokėti daugiau kaip 3 mln. 9 tūkst. litų privalomų mokesčių ir įmokų, bei Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius dėl valstybei padarytos žalos nesumokant privalomų valstybinio socialinio draudimo įmokų - daugiau kaip 855 tūkst. litų.

N.Steponavičiūtės teigimu, prieš kratą iš DP būstinės buvo išvežta apie 700 tūkst. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Darbietis

Darbietis portretas
Partijos buhalterija buvo vedama pagal tuomet galiojusius įstatymus. Oponentų pagalba tai tapo nusikalstama.

Sara

Sara portretas
Net jei taip buvo mokama, tai visiems aišku, kad visose partijose taip daroma ir nėra čia ko žmonių juokinti vienos partijos pavyzdžiu.

CHA

CHA portretas
Viskas visiems seniai aišku, tik kada bus teisme skelbiamas nuosprendis?????
VISI KOMENTARAI 109
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių