Nori, kad visuomenės atstovai nagrinėjant bylas turėtų sprendimo teisę

Teisėjų tarybos nariai penktadienį kritikavo Teisingumo ministerijos siūlomą modelį dėl visuomenės atstovų įtraukimo į bylų nagrinėjimą, sakydami, kad visuomenės teisėjams vertėtų suteikti sprendimo, ne vien patarimo teisę.

Pasak Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko Gintaro Kryževičiaus, dabartinis pasiūlymas, kad visuomeninis teisėjas byloje tik pareikštų savo nuomonę, yra netinkamas. Pagal šį pasiūlymą, teisėjas šią nuomonę įvertintų, ir, jeigu nepritaria jai, išdėstytų nepritarimo argumentus. Toks reglamentavimas, anot Teisėjų tarybos vadovo, yra „teisinė fikcija“.

„Tai, kas siūloma dabartiniame įstatyme, yra teisinė fikcija, žaidimas su tauta. Jeigu norite žaisti su tauta, žaiskite be mūsų“, - kalbėjo G.Kryževičius.

Pasak G.Kryževičiaus, reikalingas radikalesnis sprendimas, nes visuomenės teisėjo, kuris neturi sprendimo priėmimo teisės, o tik „pasako įspūdį apie bylą, nespręsdamas jos likimo“, institutas nepadidins pasitikėjimo teismais, o visuomenė aktyviai procese nedalyvaus.

„Mes norime atsakyti Teisingumo ministerijai, kad esame radikalios ir tikros reformos šalininkai, o ne teisinės fikcijos, ką norima padaryti ir dar pabrangti teisingumą, šalininkai“, - kalbėjo Teisėjų tarybos pirmininkas.

Jis siūlė suformuoti darbo grupę, kuri rengtų radikalesnį projektą.

Teisėjų tarybos sekretorė, Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė Laima Garnelienė tvirtino, kad teisėjų padėtis yra dar labiau apsunkinama, nes, pagal projektą, teisėjas turės dar papildomai aiškinti, kodėl nesutinka su visuomenės teisėjo nuomone

„Šitas įstatymo projektas yra paruoštas netinkamai ir yra populistinis“, - teigė L.Garnelienė.

Teisingumo viceministras Gytis Andriulionis teigė, kad teisėjų poziciją išdėstys teisingumo ministrui ir dėl jos vyks aptarimas ministerijoje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Petras

Petras portretas
Teiseju (prokuroru) konstitucja: 1. Teisejas(prokuroras) visada teisus. 2.Jeigu teisejas(prokuroras) neteisus, vadovautis pirmu straipsniu.

Votis

Votis portretas
Juk čia Pūlinys? ar klystu?

KK

KK portretas
Manau, kad visuomeniniai teisėjai turi būti renkami visuomenės. o ne paskirti kryževičių-garnelienių. Beje, pastarieji įvykiai rodo, kad ir teisėjai taip pat turi būti renkami visuomenės.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių