NGSK prašo leisti susipažinti su VSD operatyvinio tyrimo medžiaga

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) prašo leisti susipažinti su Valstybės saugumo departamento (VSD) operatyvinio tyrimo medžiaga dėl informacijos apie banką „Snoras“ atskleidimo.

„Komiteto nariai, vis dėlto, nusprendė prašyti papildomos informacijos iš Generalinės prokuratūros - tos operatyvinio tyrimo dalies. Mes turime teisę susipažinti su informacija, kuri buvo surinkta VSD“, - trečiadienį po komiteto posėdžio žurnalistams sakė NSGK pirmininkas Arvydas Anušauskas.

Anot jo, ši per operatyvinį tyrimą surinkta informacija parlamentarams reikalinga priimti išvadai apie institucijų veiksmus, tiriant galimą informacijos nutekinimą. Iki šiol gautos informacijos NSGK nepakako.
Kita vertus, A.Anušauskas teigė, kad iš pareigūnų jau dabar surinkta reikšmingų duomenų.

„Manau, kad vertinimai (generalinio prokuroro - BNS) labai svarbūs, kai kalbama, kad “Lietuvos ryto„ publikacijos vis dėlto 90 proc. informacijos buvo netiesa, tik 10 proc. - kažkas panašaus į tiesą. Šiuo atveju irgi svarbus vertinimas. Bet kokiu atveju mes tiriame institucijų veiksmus, kurių jie ėmėsi nustatant informacijos nutekinimą“, - dėstė komiteto pirmininkas.

Jis pranešė, kad NSGK bandė domėtis, kaip vyksta ikiteisminis tyrimas dėl informacijos apie banką „Snoras“ nutekinimo, tačiau prokuratūra atsisakė suteikti duomenų.

„Su šita informacija mūsų iš tikrųjų nesupažindina, nes vykstant ikiteisminiam tyrimui, prokuroras turi teisę neteikti tam tikros informacijos. Mes buvome jų užklausę, bet gavome atsakymą, kad mums nebus suteikta teisės susipažinti su ta informacija. Bet kreipsimės dar kartą“, - sakė A.Anušauskas.

Jis tvirtino, kad NSGK neturįs duomenų, kurios leistų patvirtinti Seimo Antikorupcijos komisijos prielaidas, jog žinias apie teisėsaugos planuojamą operaciją prieš banką „Snoras“ galėjo atskleisti generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.

„Kadangi mes neturime tos papildomos informacijos, o operatyvinis tyrimas, vis dėlto, buvo atliekamas būtent apie tai, kas galėjo nutekinti, kaip galėjo nutekinti tą informaciją. Mes negalime to paties konstatuoti. Kiekvieno asmens pasakymus reikia dar kartą patvirtinti kitais šaltiniais, vieno asmens nuomonės tam neužtenka“, - tvirtino A.Anušauskas.

NSGK posėdyje dalyvavęs VSD generalinis direktorius Gediminas Grina sakė, kad visa operatyvinio tyrimo medžiaga atiduota prokuratūrai, kuri atlieka ikiteisminį tyrimą.

„Jeigu prokurorai leis, duosime tą informaciją“, - teigė jis.

Kita vertus, VSD vadovas pripažino, kad jo tarnyba nenustatė, kas galėjo būti dienraščio „Lietuvos rytas“ žurnalistų informacijos šaltinis.

„Mes turėjome prokuratūros pavedimą atlikti tyrimą dėl galimo informacijos nutekinimo. Mes neišsiaiškinome, prokuratūra aiškinsis, mes surinkome medžiagą tuo klausimu“, - dėstė G.Grina.
Praėjusių metų lapkritį prieš pat „Snoro“ nacionalizavimą dienraštis „Lietuvos rytas“, cituodamas anoniminius šaltinius, pranešė, kad Generalinė prokuratūra jau pasirašė leidimus atlikti kratas viename bankų ir jo vadovų namuose. Konkretaus banko dienraštis nenurodė, tačiau teigė, jog taikinys yra „lietuviškas bankas“. „Snoras“ valdė daugiau nei trečdalį „Lietuvos ryto“ akcijų .


Šiame straipsnyje: NGSKVSDSnoras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių