Netrukus Prezidentei priklausys visa alga

Nuo šių metų vidurio Prezidentė Dalia Grybauskaitė ims visą jai priklausantį atlyginimą, o ne pusę, kaip darė pastaruosius trejus metus.

Išrinkta ir prisiekė 2009-aisiais

Netrukus – gegužės 17-ąją – sukanka lygiai treji metai, kai D.Grybauskaitė jau pirmajame ture, surinkusi apie milijoną balsų, laimėjo Lietuvos Prezidento rinkimus.

Naujosios valstybės vadovės inauguracija įvyko 2009 metų liepos 12 dieną. Nuo tada jai priklauso prezidentinis atlyginimas, siekiantis kelioliką tūkstančių litų.

Tačiau D.Grybauskaitė į Prezidento postą atėjo po penkerius metus trukusio darbo Europos Komisijos narės pareigose. Eurokomisija buvusiems komisarams trejus metus kiekvieną mėnesį moka nemenką išmoką. Ji buvo paskirta ir D.Grybauskaitei.

Todėl Prezidentė dar 2009-ųjų viduryje paskelbė, kad kol gaus išmoką iš Europos Komisijos, ims tik pusę jai priklausančio prezidentinio atlyginimo.

Į biudžetą grąžinta trečdalis milijono

Taip D.Grybauskaitė ir darė. Trejus metus, kol buvo mokama buvusiam eurokomisarui priklausanti kompensacija, Prezidentė pusę algos grąžino į valstybės biudžetą. Kiekvieną mėnesį nuo atlyginimo atliekanti suma ir dabar pervedama į Valstybinės mokesčių inspekcijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą.

Prezidentūra informavo, kad per pastaruosius trejus metus į valstybės biudžetą buvo grąžinta daugiau kaip trečdalis milijono - 338 400 litų.

Tačiau jau šių metų liepą išmokos iš Eurokomisijos baigsis. Todėl Prezidentei nuo tada priklausys visas jai kaip valstybės vadovei priklausantis atlyginimas.

Atskaičius mokesčius visa Prezidentės alga šiuo metu siekia 18 800 litų. Tad „į rankas“ kol kas valstybės vadovė gauna pusę šios sumos - 9400 litų. Bet nuo liepos bus išmokama pilna darbo užmokesčio suma.

Buvusiam Europos komisarui priklausanti kompensacija, kuri D.Grybauskaitei nuo vidurvasario jau nebepriklausys, siekia pusę komisarui priklausančio atlyginimo - apie 28 tūkst. litų.

Mokama Prezidento valstybinė renta

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus gauna Prezidento valstybinę rentą.

Įstatyme numatyta, kad prezidento rentos dydis yra pusė priskaičiuoto valstybės vadovo atlyginimo. Todėl šiuo metu V.Adamkui išmokama apie 12,5 tūkst. litų Rentos prilyginamos pensijoms ir kitokioms socialinėms išmokoms, todėl nuo jų jokie mokesčiai nenuskaičiuojami – kiek priskaičiuota, tiek ir išmokama.

Valstybės vadovams renta už praėjusį mėnesį mokama iki einamojo mėnesio 25 dienos.

Pirmąkart kadenciją baigusiam valstybės vadovui skirtą pensiją V.Adamkus gaudavo nuo 2003 metų kovo iki 2004-ųjų liepos.

Konstituciją pažeidusiam ir dėl to per apkaltą iš prezidento posto 2004 metais pašalintam Rolandui Paksui valstybinė renta nemokama.


Šiame straipsnyje: Dalia Grybauskaitėalga

NAUJAUSI KOMENTARAI

skaitytojas

skaitytojas portretas
o eilinis Lietuvos gyventojas turi pragyventi uz 800 Lt, kitas gauna dar maziau. Pensijos gauna 700 Lt ir turi viskas uztekti ir maistui ir mokesciams ir vaistams. O ponas Adamkus gauna net 12 tukst pensijos ... o kiek dar turi JAV bankuose. Kokia neteisybe LT. Zmogus dirbi visa gyvenima, o senatveje neturi uz ka sociai pavalgyti

vika

vika portretas
uztai ir nesuprantu zmoniu kuriu algos 600-1000 lt. tik nesuprantu kaip taip gali buti, min alga 600 i rankas , o jos tokia milziniska, gal turetu buti bent pagal vidutine salies alga kazkoks proc.Kaip jie sau gali nusistatyti tokius atlyginimus, pensijos mazinamos, pasalpos mazinamos nes nera pinigu, o jie islaidauja

as

as portretas
man per metus tiek iseina, uztai ir jaunimas keliauja i uzsieni
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių