Nepilnamečiui J.Valančiūnui alkoholio nupirko „geri dėdės“

Socialinės akcijos, nukreiptos prieš nepilnamečių alkoholio vartojimą, veidu tapęs krepšininkas Jonas Valančiūnas sako, kad alkoholio vartojimas iki sulaukiant pilnametystės ir nesaikingas jo vartojimas vėliau trukdo tobulėti ir siekti savo tikslų. Jis svarsto, kad galbūt būtų daugiau pasiekęs, jei ir pats nebūtų ragavęs alkoholio būdamas nepilnametis.

„Jaunimas yra Lietuvos ateitis. Kaip mes išauklėsime, paruošime jaunimą, išleisime į tą gyvenimo kelią, taip bus ir Lietuvoje. Jeigu bus blaivi Lietuva, blaivūs žmonės, manau, bus tikrai perspektyvi šalis.

Turime stengtis padėti jauniems žmonėms tobulėti. Labai gerai, kai turi kažkokį tikslą, užsibrėžęs sau kažką, įveikti, šneku nebūtinai apie krepšinį - galima daug šakų apimti, tiek pat mokslas, tiek pat verslai, bet alkoholis tam nepadeda. Reikia mokėti atsirinkti, ko tu nori gyvenime", - spaudos konferencijoje antradienį kalbėjo J.Valančiūnas.

„Jei nuo mažų dienų vartosi alkoholį, tai neprives prie saiko turėjimo ir blaivaus proto“, - pabrėžė jis.

Lietuvos aludarių gildija pradeda socialinę kampaniją, kuria siekiama mažinti suaugusiųjų toleranciją paauglių alkoholio vartojimui. Ji bus vykdoma interneto žiniasklaidoje, spaudoje ir lauko reklamose.

Susimąstyti apie alkoholį vartojančius paauglius ragins Simono Galkaus plakatai su J.Valančiūno „dviem pusėmis“. Vienoje iš jų krepšininkas nugrimuotas kaip asocialus asmuo.Sportininkas neneigia, kad pats pradėjo vartoti alkoholį dar būdamas septyniolikos, tačiau pabrėžia, kad tai daryti būtina saikingai.

„Tikrai nesu šventas ir nebandysiu apgauti, kad nevartoju alkoholio, tai tikrai netiesa. Bet šios akcijos siekiai yra būtent išsaugoti blaivų rytojų ir tai nereiškia, kad būtent nevartoti - bet saikingai, manau, galima. (...) Išgerti vieną bokalą ar pasėdėti kažkur su vyno taure, manau, tikrai nėra blogai. Bet kalbame būtent apie degradavimo lygį“, - kalbėjo J.Valančiūnas.

Jam pačiam, dar nepilnamečiui, tuomet alkoholio, anot jo, nupirko „geri dėdės“.„Todėl ir dalyvauju šioje akcijoje, kad tai nepasikartotų. Galbūt jeigu nebūčiau vartojęs, būčiau daug aukščiau nei dabar esu“, - sako sportininkas.

Jo teigimu, atsispirti alkoholizmui padeda autoritetai.„Galbūt pavyzdžiai tie patys gatvėje, kai apsvaigę jaunuoliai linksminasi, vieniems tai pasirodo šaunu ir jie puola tą patį daryti, kitiem galbūt (pavyzdys - BNS) tarp draugų. Man visąlaik būdavo daugmaž krepšinio žmonės draugų rate, tad per daug to nebūdavo, galbūt pavyzdžiai, autoritetai padeda to atsisakyti“, - sakė J.Valančiūnas.

Lietuvos įstatymai draudžia jaunesniems nei 18 metų asmenims vartoti alkoholinius gėrimus, bet, Aludarių asociacijos užsakymu „Spinter tyrimų“ atliktos apklausos duomenimis, daugiau nei trečdalis 14-17 amžiaus jaunuolių iš apklaustų 503 alkoholį vartoja dažniau nei kartą per mėnesį, o visai nevartoję alkoholio nurodė 9 proc. apklausos dalyvių.

88 proc. apklaustųjų sakė be didesnio vargo galintys įsigyti alkoholio. 64 proc. respondentų nurodė, kad alkoholio jiems nuperka pilnamečiai pažįstami arba „geri dėdės“.NAUJAUSI KOMENTARAI

krovostok

krovostok portretas
nepades to asilo nei reklamos nei dar koks š****.kovoja jau 100metu su kaifu ir jokiu rezultatu.nedarykit sau pigios reklamos
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių