NATO batalioną priimanti Rukla tikisi išsigydyti socialines žaizdas

Dažną savaitgalį Lietuvos ir užsienio karių susibūrimo vieta tampantis Ruklos baras „Pas Arną“ atsargumo priemonių imasi pats.

Netoli šio baro vasario pradžioje peiliu vietinio gyventojo buvo sužeisti du Lietuvos kariai.

Su vyru barą valdantį Zita Linkevičienė teigia, kad nors tarp lietuvių ir užsieniečių konfliktų pas juos nekyla, jie žada samdytis apsaugos darbuotojus.

Rukla yra vizitinė kortelė. Mums reikia investuoti į viską, pradedant laisvalaikio pramogomis ir poilsio zonomis, sporto, kultūros objektais, baigiant šaligatviais, gatvėmis.

„Planuojame, kad bent penktadienį, šeštadienį, kada jų daugiau renkasi, kad būtų apsauga“, - sako Z.Linkevičienė.

Pasak jos, sąjungininkų kariai vyksta linksmintis į naktinius klubus Jonavoje, Kaune arba Vilniuje, tačiau dalis ateina ir į barą.

„Ateina jie pas mus pavalgyti darbo dienomis, o savaitgaliais ateina atsipalaiduoti. Kas pirtį užsisako, kas vieną kitą bokalą alaus išgeria“, - teigia verslininkė.

Vizitinė kortelė

Verslininkams užsienio kariai yra didžiausia viltis padidinti savo pardavimus.

Pietų metu kavinėje „Bene Pica“ vienintelės kariškų uniformų nedėvi tik čia dirbančios virtuvės darbuotojos. Kai kurie verslininkai tikisi, kad pilnai įsikūrus batalionui su 1200 karių, jų apyvartos išaugs iki 40 procentų.

Kitoje gatvės pusėje, priešais karinę teritoriją, įsikūrusi prekybos tinklo „Norfa“ parduotuvė didina prekių asortimentą. Kariai čia yra pagrindiniai pirkėjai, be to, jie dažniau nei vietiniai renkasi brangesnes prekes.

„50 proc. padidintas šokoladų, po 30 proc. didintas energinių gėrimų, „Coca-Cola“ ir dešrų kiekis. O kaip vėliau bus, žiūrėsime, ko jiems reikės, nes kol kas dar nedidelė dalis suvažiavę“, - sako parduotuvės vadovė Ingrida Imbrasienė.

Pasak jos, kai 2014 metais pirmą kartą į Ruklą atvyko JAV kariai, nebuvo žinoma, ką jie paprastai perka, tad prekių trūko - tuščiausios būdavo traškučių, „Coca-Colos“ bei energinių gėrimų lentynos. Be to, naujai atvykę kariai iššluodavo higienos prekių lentynas.

I.Imbrasienė prognozuoja, kad pernai apie 1,3 mln. eurų pajamų gavusi parduotuvė šiemet apyvartą didins 30-40 procentų.

Per pusmetį miestelyje taip pat planuojama atidaryti ir į karius orientuotą parduotuvę, kurioje būtų galima įsigyti suvenyrų bei kariškų prekių.

Visgi vietos verslo lūkesčius stabdo nestabilumas - vieną dieną kavines užplūdę kariai jau rytoj gali savaitei išvykti į pratybas, be to, 2020 metais svarstoma sąjungininkų batalioną perkelti į Rokantiškes Vilniaus priemiestyje.

Ruklos seniūnas tikisi, kad dėl NATO karių ir pabėgėlių atsiradęs didesnis centrinės valdžios dėmesys virs ir išaugusiomis investicijomis.

„Rukla yra vizitinė kortelė. Mums reikia investuoti į viską, pradedant laisvalaikio pramogomis ir poilsio zonomis, sporto, kultūros objektais, baigiant šaligatviais, gatvėmis“, - sako G.Jasiulionis.


Šiame straipsnyje: RuklaNATO batalionasNATO kariai

NAUJAUSI KOMENTARAI

1940 buvo akivaizdi žydelių bolševikų revoliucija

1940 buvo akivaizdi žydelių bolševikų revoliucija portretas
Lenino giminėj žydelis dėdė.Ir išvis Uljanovas ne rusas. Mums ramiau,kai užsienio kariai,nei vagys iš rytų.

jooo

jooo  portretas
Akivaizdi Lietuvos okupacija sudie lietuva
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių