Mokytojai ir Švietimo ministerija pradeda derybas dėl streikų

Mokytojų profsąjungos bei Švietimo ir mokslo ministerija sėda aiškintis pedagogų reikalavimų, dėl kurių šie grasina surengti neterminuotą streiką.

Tačiau prieš porą savaičių įspėjamąjį streiką surengusi viena iš mokytojų profsąjungų prie derybų stalo atvykti atsisakė.

Susirinkusios profsąjungos ir ministerijos vadovybė kelias valandas bandė rasti išeitį, kad grasinimai surengti neterminuotą mokytojų streiką nevirstų realybe. Įspėjamąjį signalą švietimo bendruomenė politikams jau yra išsiuntusi. Prieš porą savaičių dalyje mokyklų porą valandų nevestos pamokos.

Tokiu būdu reikalaujama, kad ministerija atsisakytų planų kas penkerius metus tikrinti mokytojų kvalifikaciją, keistų mokyklų finansavimą per mokinio krepšelius ir įvestų 18 kontaktinių valandų darbo savaitę.

Tačiau po kelių valandų derybų profsąjungos pažadais, kad atsisakys neterminuotų streikų, nesišvaisto.

„Kol kas čia yra dar tik šitų susitarimų žaidimas. Nes, matote, paskaičius visus tuos komentarus, viskas yra neigiama, pinigų nėra, lėšų nėra, kažkokių sprendimų kaip ir neįmanoma priimti“, – sako Mokytojų profsąjungos pirmininkė Jūratė Voloskevičienė.

„Labai sunkiai deramasi dėl 18 kontaktinių valandų. 18 kontaktinių valandų yra socialinė garantija mokytojui, apsauganti, kad į tą pačią švietimo įstaigą nebūtų priimami kiti direktoriui artimi žmonės, mažinant kitų darbuotojų krūvį, ir šiaip krūvis mažėja dėl mokinių skaičiaus“, – sako Švietimo darbuotojų profsąjungos prezidiumo narys Vytautas Silvanavičius.

Vis dėlto pagrindinė streikus organizuojanti profsąjunga į derybas ministerijoje taip ir neatvyko.

„Mes pasiruošę dalyvauti darbo grupėse ir toje darbo grupėje, bet mes norime su ministru vieną kartą susitarti, kad darbo grupėje priimti sprendimai bus paversti teisės aktais, o nebūtų taip, kad darbo grupė dirba, paruošia kažkokį teisės aktą, o ministras priima visai kitokį sprendimą“, – teigia Švietimo profsąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius.

„Čia yra kiekvienos profsąjungos pasirinkimas. Jie, matyt, priėmė tokį sprendimą, bet mūsų neinformavo, kodėl toks jų sprendimas“, – tvirtina švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys.

Pedagogai siūlymų dėl savo reikalavimų lauks iki gegužės pirmosios ir tuomet spręs – atsisakyti ar ne planų streikuoti.


Šiame straipsnyje: mokytojaimokyklosprofsąjungos

NAUJAUSI KOMENTARAI

e

e portretas
tai kad ministeris tik džiaugiasi naikindamas mokyklas ir mokytojus, pats po pasaulį plazdena ir vargo nemato. juk jis visai negirdi apie ką mokytojai šneka - svarbu tik "sutaupyt" arba "išplaut" pinigėlius

pedagoge

pedagoge portretas
o tai del ankstesnio isejimo i uztarnauta poilsi nesiderama....

Rasa

Rasa portretas
Reikia atlyginimo susiejimo su rezultatu. Ne mokytojus reikai atestuoti, o jų darbą. Aš irgi dirbu atsakingą, įtemptą , nervus netausojantį darbą. apie tokią algą kaip ir daugelis, kokį gauna mokytojos net nesvajoju. o dar atostogos... O dalykinės mokytojos (kurių būna egzaminai) gauna su korepetavimu virš 4000 lt. kauno rajono chemijos mokytoja 3000 lt,kalbu apie į rankas. atostogaujat po 4-5 mėn. Tai kiek Jūs gerbiami mokytojai norite gauti algos? Ir dar šiais laikais kai tobulai įvaldėte gabumus "neišmokinti" vaikų ir gabumą suversti kaltę visiems(tėvams, vaikams) bet tik ne sau. Man kaip mamai kyla noras streikuoti prieš Jus , Jūsų nenorą dirbti ir būti atsakingiems už rezultatą. Mokslas turi būti mokamas, arba bent jau turėtų būti galimybė rinktis gerą mokyklą už pinigus.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių