„Misija Sibiras’12“ bandomojo žygio takai primins partizanų kovas

Šį savaitgalį Dzūkijos miškais žygiuos jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projekto „Misija Sibiras'12“ antrojo atrankos etapo – bandomojo žygio – dalyviai. Daugiau nei 50-ies kilometrų trasa prasidės šeštadienį Alytaus rajone, Miknolesų kaime ir baigsis sekmadienį, Kasčiūnuose, prie Lietuvos partizanų vado, generolo Adolfo Ramanausko-Vanago bunkerio.

„Tai – jau šeštasis projekto bandomasis žygis, jo metu jaunimas eis miškingomis Dzūkijos vietomis, kuriose žuvę daug Dainavos apygardos, Kazimieraičio rinktinės partizanų. Prieisime bunkerius ir senas kapinaites, atsižvelgdami į šių būklę ir mūsų galimybes, juos sutvarkysime, taip pagerbdami tautiečių atminimą“, – pasakojo projekto „Misija Sibiras‘12“ koordinatorius Arnas Marcinkus.

Pasak organizatorių atstovo, Lietuvos miškuose rengiamas projekto bandomasis žygis jaunimui padeda įvertinti asmenines galimybes ir motyvaciją dalyvauti būsimoje ekspedicijoje Sibire bei geriau pažinti savo tautos istoriją: „Organizuodami projektą įsitikiname, kad jaunimas, pats prisilietęs prie savo tautos istorijos, šiuo atveju – susipažindamas su Dainavos apygardos laisvės kovų vietovėmis ir čia veikusiais partizanais, daug geriau suvokia jos išsaugojimo būtinybę ir prasmę, tai paskatina daugiau pasidomėti savo šeimos praeitimi bei perduoti žinią bendraamžiams“, – pastebi A. Marcinkus.

Šiemet antrasis projekto atrankos etapas iš dalyvių pareikalaus ypatingai daug ištvermės ir jėgų. Jaunimas žygiuos senu mišku, kuriame daug pelkėtų vietų, avietynų, todėl visi perspėti būti gerai pasiruošus: avėti storapadžius batus, turėti aprangą, tinkamą įvairioms oro sąlygoms. Anot organizatorių, atidumas, pagalba greta einančiam bendražygiui, geranoriškumas ir ryžtas – ne mažiau svarbūs kriterijai, siekiant sėkmingai įveikti antrąjį projekto atrankos etapą.

Projekto „Misija Sibiras’11“ dalyvis Juozas Valčiukas, lankęsis Tomsko srityje Rusijos Federacijoje, pastebi, kad bandomajame projekto žygyje nėra svarbiausia pirmam nužygiuoti visą maršrutą: „Esmė – ištiesti vienas kitam ranką ir paskutiniuosius kilometrus pasiekti visiems kartu“.

Šiemet pirmojo „Misija Sibiras‘12“ atrankos etapo metu projekte dalyvauti panoro rekordinis skaičius – beveik 1700 – Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių asmenų. Iš jų į šį savaitgalį vyksiantį bandomąjį žygį pakviesti 74 labiausiai motyvuoti jauni žmonės.

Po antrojo atrankos etapo projekto organizatoriai atrinks ir paskelbs 16 asmenų, liepos 20 – rugpjūčio 3 dienomis vyksiančių į ekspediciją Chakasijos Respublikoje, Rusijos Federacijoje.

Projektas „Misija Sibiras“ – tai septintus metus Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) organizuojama iniciatyva. Ji suteikia galimybę jauniems žmonėms parodyti patriotiškumą ir pilietiškumą jiems patiems priimtinais būdais bei savo pavyzdžiu skatinti bendraamžius domėtis šalies praeitimi, priminti visuomenei laisvės kainą.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

emigrant

emigrant portretas
saunuoliai tautieciai,nepamirsta garbingu vyru,paguldziusiu savo galvas ant laisves aukuro,deja per mazai sie didingi vyrai turejo laiko ir galimybiu naikinant raudonas okupantines uteles.

SSRS

SSRS portretas
Tauteciai, nezinantys savo istorijos, garbinantys misko banditus... Toliau uz tokia Lietuva! Valio!!!!

to SSRS

to SSRS portretas
manau, kad tu savo istorijos nežinai, bandite.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių