Ministrų kabineto kėdžių dalybos dar nebaigtos

Gavus valdžią išdalyti šiltas kėdes, kad visi koalicijos partneriai būtų patenkinti – nelengva, o šiltų postų norinčiųjų – daug. Nauja valdžia – jau beveik mėnesį, bet ne visų ministerijų viršūnėlės dar suformuotos.

Laisvų kėdžių yra

Valdžios kėdės ministerijose ir jai pavaldžiose įstaigose – vis dar neišdalintos. Panašu, kad naujos valdžios formavimas dar užtruks, mat ministerijų komandų formavimas kaip reikiant vėluoja.

Tik šią savaitę keturios valdančiosios partijos susitarė, kaip pasidalins viceministrų pareigybes ministerijose. Tačiau kai kurios partijos lig šiol vis dar nepasiūlė kandidatų.

Iki šiol, pavyzdžiui, visiškai neaišku, kaip atrodys socialdemokrato Juozo Bernatonio vadovaujamos Teisingumo ministerijos ar Darbo partijos (DP) atstovo Dainiaus Pavalkio Švietimo ir mokslo ministerijos viršūnėlės.

Premjeras Algirdas Butkevičius pripažįsta, kad ministerijų komandų formavimas vėluoja, tačiau jis tegali skėsčioti rankomis. Kiek šis procesas užtruks, prognozuoti sunku, mat įtaką pasirenkant kandidatūras nori daryti ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ginčijosi, bet susitarė

Valdančiosios partijos ilgai ginčijosi, kam ir kurioje ministerijoje atiteks viceministrų pareigybės. Didžiausios kibirkštys buvo tarp DP ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijų. Šią savaitę pagaliau sutarta, kad postas Susisiekimo ministerijoje atiteks DP o „Tvarka ir teisingumas“ ieškos kandidato į ūkio viceministrus.

Jau aišku ir tai, kad DP deleguos viceministrus socialdemokratų valdomose Krašto apsaugos, Sveikatos, Užsienio ir Teisingumo ministerijose. Dauguma pavardžių – dar neaiškios. DP atstovai elgiasi panašiai kaip ir su ministrų kandidatūromis, kurias ilgai slėpė. Nors antai DP pasirinktą kandidatą į Energetikos viceministrus Algimantą Zarembą jau lydi skandalai.

Paliko senus veikėjus

Kai kurių ministerijų viršūnėlės – jau aiškios. Šią savaitę savo komandą pagaliau baigė formuoti ūkio ministrė Birutė Vesaitė. Viceministru ji paskyrė jaunąjį socialdemokratą Marių Skarupską bei Marių Busilą , iki šiol dirbusį Energijos vartotojų asociacijos direktoriumi.

Vidaus reikalų ministerijos (VRM) viršūnėlė taip pat jau beveik sukomplektuota. Viceministru čia dirbs buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Žimantas Pacevičius ir buvęs Varėnos meras socialdemokratas Elvinas Jankevičius.

Tiesa, yra išimčių, kai viceministrų postuose išsilaikė tie patys veikėjai, kurie dirbo ir su dešiniaisiais. Pavyzdžiui, Finansų ministerijoje viceministrais ir toliau dirbsAloyzas Vitkauskas ir Edmundas Žilevičius.

Kai kas jau aišku

Pavyzdžiui, Aplinkos ministerijoje dirbs buvęs parlamentaro Gedimino Kirkilo padėjėjas Linas Jonauskas, vidaus reikalų viceministru – Varėnos meras socialdemokratas Elvinas Jankevičius, Kultūros viceministru taps dėl šio posto paliksiantis kultūros atašė Lietuvos ambasadoje Rusijoje pareigas kompozitorius Faustas Latėnas. ŠMM viceministru turėtų dirbti Vilniaus universiteto prorektorius Rimantas Vaitkus.NAUJAUSI KOMENTARAI

info Lietuvos žemė

info Lietuvos žemė   portretas
Visiems visiems visiems Vengrijos įstatymų leidėjai gruodžio 17 dieną didele persvara nubalsavo už konstitucijos pataisą, uždrausiančią užsieniečiams pirkti žemės ūkio sklypus. Išsaugokim protėvių palikimą Lietuvą savo vaikams. Burkimės ir organizuokim referendumą. Nes ... Lietuvos žemių išpardavinėjimas užsieniečiams yra sukčių sumanytas Lietuvos naikinimas. Registracija: tel. 8 698 02118 pranciskus.sliuzas@kaisiadorys.lt

Benas

Benas portretas
Bus suformuotos komandos ir jos dirbs gerai.

noriu

noriu portretas
ir aš
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių