Ministrė: atsakomybė dėl mergaitės tenka ir globos namams, ir medikams

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė teigia, jog dėl nualintos septynmetės mergaitės atsakomybės klausimai klausimai bus keliami ir globos namams, ir medikams.

„Ir vienos, ir kitos institucijos - bendru sutarimu“, - antradienį žurnalistams sakė ministrė, paklausta, kam kels atsakomybės klausimą.

Susidariusią situaciją ji pavadino netoleruotina, tačiau pažymėjo kol kas negalinti pasakyti, kas dėl jos kaltas.

„Mes neturime tokių išvadų, kad mergaitė buvo nemaitinama. Tikrai negalėčiau to pasakyti. Visi vaikų globos namuose esantys auklėtiniai yra iš tiesų prižiūrimi, jeigu vertinant praeitus laikotarpius, nebuvo nė vieno incidento. Tai yra pirmasis incidentas“, - kalbėjo A.Pabedinskienė.

Kiek anksčiau Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pranešė, kad pirmadienį buvo pradėtas tyrimas dėl mergaitės, pas medikus patekusios iš Akmenės rajono Ventos socialinės globos namų.

„Gavusi informaciją apie šią situaciją, ministerija nedelsiant nusiuntė ministerijos ir Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovus į minėtus globos namus situacijai išsiaiškinti. Pirminiais duomenimis, nesutampa globos įstaigos ir medikų pateikiamos versijos“, - rašoma ministerijos pranešime.

Ministerijos vadovė Algimanta Pabedinskienė Lietuvos radijui sakė, kad įvykiui tirti sudarytos komisijos preliminarios išvados turėtų būti pateiktos kovo 1 dieną.

„Kaip ir minėjau komisija dirba ir tiesiog renka visus duomenis, ir papildomai mes, reaguodami, kad ta problema yra didžiulė, išsiaiškinti ir pamatyti tikrai tas priežastis, tiesiog dar kitus veiksmus atliekame. Ir todėl konkretizuoti, kas yra šiai minutei tikrai nenorėčiau“, - teigė ministrė.

SADM teigimu, pavesta nedelsiant atlikti minėtų globos namų veiklos auditą. Ministerija taip pat ketina kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją, kad būtų atliktas Šiaulių ligoninės veiklos medicininis auditas.

„Reikėtų įvertinti Šiaulių medikų ligoninės veiklą, jų pastebėjimus ir taip pat vaikų namuose dirbančių medikų įžvalgas ir veiksmus, kodėl jie buvo būtent taip ir ne kitaip atlikti. Aš tikrai labai atsakingai sakau, kad nenorėčiau plėstis ir nė vienos pusės užgauti. Kada mes turėsim jau konkrečia informaciją, tada visuomenei pateiksim“, - sakė A.Pabedinskienė.

Antradienį TV3 Žinios pranešė, kad į Kauno klinikas iš Akmenės rajono Ventos socialinės globos namų buvo atvežta septynių metų mergaitė nesvėrė nė šešių kilogramų.

Ventos socialinių globos namų direktorės Gražinos Banienės teigimu, globos namuose daryta viskas, jog padėtų psichikos sutrikimų turinčiam vaikui. Anot jos, dėl prastos mergaitės sveikatos buvo kreiptasi į Šiaulių ligoninę, tačiau jai vietos ten neatsirado. Kitą dieną vėl pablogėjus sveikatai, mažylė nuvežta į Moters ir vaiko šeimos kliniką, kurs gydyta šešias dienas.

Mergaitės būklei vėl pradėjus blogėti, kreiptasi į Kauno klinikas. Anot Ventos socialinės globos namų atstovų, ten mažylė priimta tik po savaitgalio. Tuo metu Kauno medikai teigia mergaitę priėmę iškart.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareikalavo išsamaus tyrimo ir atsakomybės dėl nualintos globos namų auklėtinės.


Šiame straipsnyje: SADMtyrimasglobos namai

NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
idomu kuo baigsis tyrimas prieš bendra grupuotę ?

KA

KA portretas
Paskui prisimins , kad ir pedofilijos būta....

supratau

supratau portretas
Artėja rinkimai, reikia pasipikiruoti.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių