Ministerijų viešųjų ryšių kaina: kas išleidžia daugiausiai?

Per pastaruosius metus vienos ministerijos, viešindamos savo veiklą, išleido beveik milijoną litų, o kitos užsakomųjų straipsnių ir reportažų žiniasklaidoje iš viso nepirko.

Vienose ministerijose viešaisiais ryšiais užsiima daugiau nei 10 darbuotojų, tačiau yra ir tokių, kuriose apskritai nėra tuo užsiimančių poskyrių.

Daugiausia savo veiklos reklamavimui viešojoje erdvėje išleido Žemės ūkio, Ūkio, Krašto apsaugos, Aplinkos bei Sveikatos apsaugos ministerijos. Jų išlaidos šiai sričiai siekia nuo 500 tūkst. litų iki beveik milijono litų.

Žemės ūkio ministerija nuo pernai lapkričio iki dabar savo veiklą žiniasklaidoje viešino už 940 tūkst. litų: pirko straipsnius 90-tyje regioninės žiniasklaidos leidinių, daugelyje respublikinių leidinių, regioninėse ir respublikinėse radijo stotyse, televizijos laidose (pavyzdžiui, "Gimtoji žemė", "Tarp miesto ir kaimo" ir pan.), interneto portaluose, naujienų agentūrose ir panašiai.

Anot ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus, kuriame dirba 8 žmonės, vedėjo Viliaus Rekevičiaus, tai ne atskiri projektai, o "nuolatinė sklaida". Kitąmet numatoma viešiesiems ryšiams išleisti perpus mažiau mokesčių mokėtojų pinigų.

Minėtomis išlaidomis, viršijančiomis 900 tūkst. litų, V.Rekevičiaus teigimu, susidomėjo Seimo Antikorupcijos komisija.

Ūkio ministerijos išlaidos viešiesiems ryšiams nuo 2008-ųjų lapkričio iki šių metų spalio siekė 891,5 tūkst. litų.

Didžioji dalis lėšų (552,1 tūkst. litų) buvo skirta Inovacijų viešinimo kampanijai - užsakomiesiems straipsniams bei laidoms, reklaminiam klipui ir kitoms priemonėms, už 121,9 tūkst. litų reklamuotas ekonomikos skatinimo planas, likę 217,5 tūkst. litų atseikėti tokių temų kaip inovacijos, investicijų skatinimas, energetika viešinimui. Už viešuosius ryšius ministerijoje atsakingi 3 specialistai.

Krašto apsaugos ministerija (KAM) nuo 2008 metų lapkričio viešiesiems ryšiams išleido apie 644 tūkst. litų.

Iš jų didžiausia dalis (400 tūkst. litų) teko 2008 metais vykusiai Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. 2009 metais šiai šventei skirta per 58 tūkst. litų. Likusi 2009 metų išlaidų suma (158 tūkst. litų) išleista monitoringo paslaugoms (38,5 tūkst. litų), savaitinėms radijo laidoms "Laisvai" (31,5 tūkst. litų), užduočių knygelėms vaikams apie kariuomenę rengti (27 tūkst. litų), internetinės svetainės priežiūrai (28 tūkst. litų), įvairiems konkursams ir minėjimams.

KAM viešųjų ryšių srityje dirba 14 žmonių: 13 Viešųjų ryšių departamento darbuotojų bei šią sritį kuruojantis ministro patarėjas.

Aplinkos ministerija per pastaruosius metus viešųjų ryšių agentūrai, televizijos bei radijo laidoms išleido beveik 500 tūkst. litų. Šiuo metu Visuomenės informavimo ir viešųjų ryšių departamente dirba 10 žmonių, tačiau po gruodžio mėnesį įvyksiančios reorganizacijos etatų esą turėtų sumažėti.

Sveikatos apsaugos ministerija tuo pačiu laikotarpiu užsakė informaciją spaudoje ir naujienų agentūrose už 489 tūkst. litų, viešųjų agentūrų teigia nesamdžiusi. Ministerijos Ryšių su visuomene skyriuje dirba 5 žmonės.

Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo, Švietimo ir mokslo bei Užsienio reikalų ministerijos savo veiklai viešinti skyrė nuo 100 iki 500 tūkst. litų.

Švietimo ir mokslo ministerija per pastaruosius metus tam išleido beveik 378 tūkst. litų: spaudoje, radijuje, naujienų agentūrose, naujienų portaluose informaciją platino už 255,5 tūkst. litų, aukštojo mokslo reformą reklamavo už 51,5 tūkst. litų, kitiems informavimo projektams skyrė dar 70,7 tūkst. litų. Šia veikla ministerijoje užsiima 4 specialistai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) tuo pačiu laikotarpiu radijo laidoms, publikacijoms regioninėje ir nacionalinėje žiniasklaidoje, viešųjų ryšių agentūrų paslaugoms bei kasmetiniam leidiniui "Socialinis pranešimas" išleido apie 195 tūkst. litų. SADM viešųjų ryšių srityje dirba 3 žmonės.

Susisiekimo ministerija tam nuo pernai lapkričio išleido apie 174 tūkst. litų, kurie buvo skirti nevyriausybinių organizacijų apdovanojimams remti, monitoringo paslaugoms, tinklapio atnaujinimui, užsakomiesiems straipsniams, užuojautoms, darbo skelbimams. Viešaisiais ryšiais ministerijoje rūpinasi 4 žmonės.

Užsienio reikalų ministerija nuo 2008-ųjų lapkričio iki šių metų lapkričio vidurio viešino savo veiklą taip pat už beveik 174 tūkst. litų.

Didžiausios sumos atseikėtos ministerijos ir diplomatinių atstovybių interneto svetainių palaikymui ir atnaujinimui (66 tūkst. litų), iš jų už 45,4 tūkst. litų kurta vaikams ir jaunimui skirta svetainė Diplomatėnai.lt. Skelbimams, straipsniams žiniasklaidoje pirkti, žurnalistų kelionėms į Baltarusiją, Tolminkiemį, Lenkiją, konkursams, debatams ir kitoms akcijoms atseikėta 53 tūkst. litų.

Ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamente yra 21 darbuotojas. Jie užsiima ne tik ministerijos, bet ir visų Lietuvos atstovybių užsienyje veiklos viešinimu.

Tuo metu Teisingumo, Kultūros ir Energetikos ministerijos tikina per pastaruosius metus tam neišleidusios nieko, pastarosiose dviejose ministerijose esą neveikia ir šia veikla turintys užsiimti poskyriai. Finansų ir Vidaus reikalų ministerijos pateko tarp mažiausiai viešiesiems ryšiams išleidusiųjų.

Teisingumo ministerija tvirtina savo veiklos viešinimui nei pernai, nei šiemet neišleidusi nieko - esą nesinaudojo viešųjų ryšių agentūrų paslaugomis, nepirko užsakomųjų straipsnių ar laidų žiniasklaidoje. Visos išlaidos viešiesiems ryšiams apima tik 4 šios srities specialistų, iš kurių vienas esą atlieka tik "vieno langelio" funkcijas, atlyginimus bei aprūpinimą darbo priemonėmis.

Energetikos ministerija, įkurta 2009 metų sausį, taip pat tikina iki šiol nieko neišleidusi viešiesiems ryšiams. Joje yra sukurtas viešųjų ryšių skyrius, tačiau jis dar esą neveikia.

Kultūros ministerijoje Viešųjų skyriaus iš viso nėra - šia sritimi rūpinasi tik ministro atstovė spaudai Indrė Leikauskaitė.

"Aš esu ministro atstovė spaudai ir darau tai, ką normaliai turėtų daryti visas viešųjų ryšių skyrius" - BNS sakė I.Leikauskaitė.

Kultūros ministerija yra sudariusi sutartį su reklamos agentūra "Media Bridge Vilnius & Co", kuriai nuo pernai lapkričio už įvairių skelbimų rengimą ir platinimą sumokėjo 5,2 tūkst. litų.

Finansų ministerija savo veiklos viešinimui, kuriuo užsiima 5 asmenys, tuo pačiu laikotarpiu išleido apie 7 tūkst. litų: plakatams ir skrajutėms apie taupymo lakštus skirta 4700 litai, darbo skelbimams, užuojautoms ir kitiems informaciniams skelbimams - 2362 litai.

"Išlaidos viešiesiems ryšiams yra žvėriškai sumažėjusios. 2008 metų pradžioje tik vienam projektui buvo skirti 68 tūkst. litų. Dabar net monitoringo paslaugų atsisakėm - patys tai darom" - BNS sakė Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Vytautas Lenkutis.

Vidaus reikalų ministerija nuo 2008 metų lapkričio mėnesio iki 2009-ųjų lapkričio vidurio tam išleido 34,3 tūkst. litų mokesčių mokėtojų pinigų. Už juos užsakytos laidos radijuje, straipsniai regioninėje spaudoje bei pranešimai naujienų agentūrose. Šiuo metu ministerijos Ryšių su visuomene skyriuje yra 5 darbuotojai, bet vieno iš jų pareigybė gruodį bus panaikinta.


Šiame straipsnyje: viešieji ryšiaiministerijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių