Ministerijų dalybos: kam atiteks skanesni kąsniai?

Seimo rinkimus laimėjusios Socialdemokratų partijos vadovas Algirdas Butkevičius teigia, jog daugiausia diskusijų su potencialia koalicijos partnere Darbo partija kyla dėl Žemės ūkio ir Susisiekimo ministerijų pasiskirstymo.

„Šiuo metu vyksta dar diskusija dėl kelių ministerijų - dėl Žemės ūkio, Susisiekimo, Energetikos. Ir Teisingumo - ar ji turėtų būti socialdemokratų pozicijoje, ar Tvarkos ir teisingumo pozicijoje. Bet dėl jos aš manau daug ginčų nekiltų, bet mums reikalinga buvo kai kurių partnerių aiški pozicija. Aišku, gal didesnė vyksta diskusija tarp Socialdemokratų partijos ir Darbo partijos dėl Susisiekimo ministerijos ir Žemės ūkio ministerijos, nes vieni norėjo, kad abi ministerijos priklausytų kažkuriai vienai partijai, mūsų yra partijos pozicija, kad šitos abi ministerijos negali priklausyti vienai politinei jėgai, nes tai yra ir didžiuliai Europos Sąjungos pinigai, ir kitas dalykas - tai yra labai svarbūs sektoriai“, - sekmadienį interviu TV3 laidai „Savaitės komentarai“ sakė A.Butkevičius,

Jis taip pat atskleidė, jog kita „piniginga“ ministerija - Aplinkos ministerija - teks Tvarkos ir teisingumo partijai, o aplinkos ministru greičiausiai taps vienas šios partijos lyderių Valentinas Mazuronis.

„Aišku, man yra nekorektiška sakyti, kol nėra galutinio mūsų susitarimo pasirašyto, bet čia nėra jokia paslaptis - tikrai Aplinkos ministerija priklausys Tvarkai ir teisingumui“, - sakė A.Butkevičius.

Paklaustas, ar šios ministerijos vadovo postas tektų V.Mazuroniui, A.Butkevičius atsakė: „Tikiuosi, kad taip“.

A.Butkevčiius „klaidinga informacija“ vadino savo paties anksčiau pareikštą poziciją, kad kai kurių ministrų - būtent užsienio reikalų ministro - kandidatūras siūlys pasirinkti pačiai prezidentei.

„Čia klaidinga paskleista informacija buvo, kad prezidentė pasiūlys kandidatūras. Ne“, - sekmadienį „Savaitės komentaruose“ sakė A.Butkevičius, pridūręs, jog su prezidente bus derinamos visos kandidatūros, tačiau jas teiks jis pats.

Praėjusį antradienį interviu BNS A.Butkevičius teigė, jog pasiūlymą dėl užsienio reikalų ministro kandidatūros galės pateikti pati prezidentė.

„Dėl Užsienio reikalų ministerijos mes siūlome, kad šitą poziciją galėtų valdyti ir tiesiog pateikti pasiūlymą pati prezidentė. Turime ir tokį pokalbį, ir aš manau, būtų labai gražu, kad mes koalicijoje tokiai pozicijai pritartume ir galėtume prezidentei pasiūlyti“, - antradienį sakė A.Butkevičius.

Praėjusios savaitės pradžioje A.Butkevičius taip pat yra minėjęs, jog Seimo rinkimus laimėję socialdemokratai norėtų kuo daugiau ministrų portfelių, tarp jų - teisingumo ir vidaus reikalų ministrų.

Anksčiau skelbta, kad socialdemokratai taikosi ir į Finansų, Ūkio ministerijas.

Lietuvos socialdemokratų partijos, Darbo partijos bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderiai pirmadienį tikisi baigti skirstytis atsakomybės sritimis ir derinti koalicijos sutartį. Ją planuojama pasirašyti antradienį.

Nors prisidėti prie centro-kairės koalicijos pakviesta Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA), koalicijos sutartis greičiausiai bus pasirašyta kol kas be jos.

LLRA atstovas Leonardas Talmontas sakė, kad pirmadienio vakarą vyks partijos tarybos posėdis, per kurį bus svarstomas trijų partijų siūlymas prisidėti prie formuojamos koalicijos.

Po Seimo rinkimų valdančiąją koaliciją buriantys socialdemokratai, „darbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ parlamente turės 78 vietas, su LLRA - 86.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pinokis

Pinokis portretas
Kai kas tais kasniais ir pasprings. Laukia įdomybių metas.

Mikis

Mikis portretas
Duokit Mazuroniui Aplinkos ministeriją, bus smagu žiūrėti kaip tas rankų mosuotojas apsikakos.

senolė

senolė portretas
Peštynės dėl ministerijų,kurioms daugiausia tenka ES pinigų.Tai labai daug pasako apie išrinktųjų tikslus.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių