Ministerija siūlo leisti pareigūnams į pensiją eiti vėliau

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo Vidaus tarnybos statuto pataisas, kurios pareigūnams leistų tarnybą be papildomų sąlygų tęsti iki vyresnio amžiaus.

Šiuo metu pirminės grandies pareigūnai gali tarnauti, kol jiems sukaks 50 metų, vidurinės grandies pareigūnai - kol sukaks 55 metais, aukštesniosios grandies pareigūnai - kol sukaks 60 metų, aukščiausiosios grandies pareigūnai - kol sukaks 65 metai.

Taip pat statutas numato, kad pareigūno prašymu, vidaus reikalų įstaigos vadovo teikimu vidaus reikalų ministras turi teisę pratęsti vidaus tarnybos trukmę iki penkerių metų.

VRM siūlo statute numatytą leistiną pareigūnų tarnybos amžiaus ribą pratęsti penkeriais metais, tuo pačiu atsisakyti nuostatos, kuri dėl tarnybos pratęsimo kiekvienu atveju paveda spręsti ministrui įstaigos vadovo teikimu.

Tokiu atveju pirminės grandies pareigūnai galėtų tarnauti iki 55 metų, vidurinės grandies - iki 60 metų, aukštesniosios ir aukščiausiosios grandies pareigūnai - iki 65 metų.

Ministerija pastebi, kad dabartinė tvarka nepakankamai aiškiai reguliuoja teisinius santykius, susijusius su vidaus tarnybos sistemos pareigūnų vidaus tarnybos trukme.

„Vidaus tarnybos statute nėra nustatyta aiškių kriterijų, kuriais remiantis priimamas sprendimas dėl pareigūnų vidaus tarnybos trukmės pratęsimo, todėl vidaus tarnybos trukmė iš esmės priklauso nuo vidaus reikalų įstaigos vadovo valios teikti pareigūną vidaus reikalų ministrui dėl vidaus tarnybos trukmės pratęsimo arba jo neteikti ir vidaus reikalų ministro sprendimo, o tai neužtikrina teisinio tikrumo šių pareigūnų atžvilgiu“, - rašoma pataisos aiškinamajame rašte.

Taip pat pažymima, kad dauguma pareigūnų, sukakę Vidaus tarnybos statute šiuo metu nustatytą amžių, turi ilgametę darbo patirtį ir pakankamai profesinių gebėjimų, o jų sveikatos būklė atitinka nustatytus reikalavimus, todėl jie galėtų toliau tęsti tarnybą.NAUJAUSI KOMENTARAI

pastebejęs

pastebejęs portretas
Viskas kaip ir gerai, bet kuris pareigūnas norės tarnauti iki 55 metyų, jai jo alga maža, o vienas procentas skaičiuojamas pensijai, atims labai daug jėgų ir jam praeis noras tarnauti iki 55 metu su tokia maža alga. Beje yra statute pataisa, kuri galioja, kad generolui suteikta teisė tarnauti iki 70 metu, o valstybės tarnautojui tik iki 65. jis jau negali toliau dirbti nei Direktoriumi, nei imones vadovu, matomai 65 metai viska ir pasako, kad žmogelis 65 jau be sveikatos ir noro dirbti.

ruta

ruta portretas
Pasiziuriu kokie , atleiskite ' buliai' iseina i pensija , tai nei juoktis , nei verkti . Ant tokiu dar arti ir arti ...

pedagogė

pedagogė portretas
Mes taip pat dirbame,vaikų apsuptyje nuolat, gal but atostogos ilgesnės, bet mes kaip visi piliečiai dirbsime pagal įstatymą iki 65 metų, ar mūsų sveikata bus gera, ar mes iki to amžiaus išgyvensime, tai jau kitas klausimimas, bet daugelis žmonių, kuriems virš 50 i pensiją išeis daug vėliau, jie turės jėgų dirbti, vistiek reiks duonos kasniui dirbti, todel kodel policijos pareigunams nepratesus darbo iki 60 metu, juk isejus i pensija kad ir 50 ar 55 is pensijos jis neisgyvena, o darbo jau tokiuose metuose jaunimui nera, tai ka kalbeti apie juos.Medikai dirba,mokytojai,visų specialybių dirbs iki 65 todel reikia policijos pareigūnų amžių būtinai ilginti kad galėtų i pensija iseiti kaip ir civiliai žmones, dirbantys gydytojais, statybininkais ir t.t.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių