Mieželių statybų priešais Gedimino pilį užmojus stabdo paveldosaugininkai

Stringa prezidento Valdo Adamkaus buvusio patarėjo Raimundo Mieželio ir jo giminaičių planai pastatyti didžiulį kompleksą Vilniuje, priešais Gedimino pilį.

Kultūros paveldo departamento (KPD) sudaryta laikinoji komisija pateikė patikrinimo išvadas dėl valstybės institucijų ir atskirų tarnautojų sprendimų, susijusių su šiluminės elektrinės statiniais prie Karaliaus Mindaugo tilto, rašo "Lietuvos žinios".

Mieželių šeimai priklausanti bendrovė "RVM Investments" šioje vietoje planavo pastatyti daugiaaukščių pastatų kompleksą, kuris užgožtų greta esančias paveldo vertybes.

Neseniai darbą baigusi komisija KPD direktorei Dianai Varnaitei pasiūlė kreiptis į teismą dėl Vilniaus savivaldybės Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos šių metų balandžio 10 dieną priimto akto, kuriuo buvo naujai apibrėžtos kultūros paveldo komplekso ribos, panaikinimo.

Taip pat siūloma kreiptis į Kultūros ministeriją dėl Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybų pavyzdinių nuostatų pakeitimo, siekiant aiškiau reglamentuoti valstybės ir savivaldybės sudaromų vertinimo tarybų kompetencijų ribas. To reikia, kad ateityje būtų išvengta panašių nesusipratimų ar galimo piktnaudžiavimo.

Komisija paragino pradėti tyrimą dėl KPD Vilniaus teritorinio padalinio vyriausiosios specialistės Laimos Navickienės galimo tarnybinio nusižengimo pritarus sklypo, esančio Rinktinės g. 2, detaliojo plano sprendiniams.

Komisijos manymu, būtina kreiptis į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją dėl minėto sklypo detaliojo plano galiojimo panaikinimo.

R.Mieželis, su žmona Dalia į Lietuvą atvykęs kaip artimiausias V.Adamkaus draugas, aktyviai dalyvavo jo rinkimų kampanijose ir tvarkė prezidento finansus.

Įsigiję apleistą sovietmečiu iškilusį gamybinį pastatą, kuris anksčiau priklausė "Vilniaus šilumos tinklams", Mieželiai suplanavo intensyvią plėtrą šio statinio vietoje ir valstybei priklausančiame sklype aplink jį.

Nors gamybinis pastatas ribojasi su Energetikos muziejumi, o dalis komplekso pripažinta kultūros vertybe, "RVM Investments" ketino statyti septynaukščius pastatus, kurie būtų užgožę Energetikos muziejų. Buvo numatytas 90-95 proc. šios teritorijos užstatymas.

Nors Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos naujai apibrėžtos komplekso ribos nesutampa su minėto sklypo ribomis, naująjį planą suderino Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Vitas Karčiauskas.

Palankų sprendimą bendrovei "RVM Investments" priėmė ir nacionalinio investuotojo "Leo LT" sudėtine dalimi tapusi "Lietuvos energija", kurios kaimynystėje planuotos intensyvios Mieželių statybos.

KPD ruošiasi įgyvendinti visus laikinosios komisijos siūlymus.

"Labai nesmagu, kai savivaldybės vertinimo taryba tarnauja detaliojo plano rengėjams, - dienraščiui sakė KPD vadovė D.Varnaitė. - Neradome jokio pagrindimo vertinimo tarybos sprendimui, kuriuo pakeista kultūros vertybės teritorija. Tiriant medžiagą susidarė įspūdis, kad šiuo atveju buvo nuolaidžiaujama plėtros interesams. Ši vieta Neries pakrantėje - gana jautri naujoms statyboms. Priešais - Gedimino pilis, kitapus gatvės - senosios Šnipiškių žydų kapinės, šalia - istorinis elektrinės kompleksas. Manau, į statybas tokioje vietoje turi būti labai atsakingai žiūrima, nemėginama bet ko įkišti į kokį nors esą laisvą plotelį. Paveldo interesams turi būti teikiama pirmenybė."


Šiame straipsnyje: Mieželis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių