Mąsto apie naują daugumą ir galimą interpeliaciją A. Kubiliui

Socdemų lyderis sako, kad jie nusprendė pradėti pokalbius dėl naujos valdančiosios daugumos formavimo.
Sėkmės atveju, anot Algirdo Butkevičiaus, dabartiniam Premjerui Andriui Kubiliui galėtų būti rengiama ir interpeliacija.

„Mes šiandien partijos vadovybės pasitarime priėmėme sprendimą, kad jau reikia pradėti kalbėtis su kitomis opozicijos frakcijomis, taip pat su valdančiosios daugumos kai kuriais politikais dėl galimybės formuoti naują Vyriausybę, kad baigtųsi tasai valdymo chaosas mūsų valstybėje.

Jei jie nebeturės pakankamai balsų ir tikros daugumos [jei iš dabartinės valdančiosios koalicijos pasitrauktų liberalcentristai atleidus R. Palaitį – lrt.lt], tai, manau, kalbėti apie jų sėkmingą darbą Seime yra neįmanoma.

Tokiu atveju mes jau pradėtume derybas opozicinių frakcijų lygmenyje, taip pat pasikviestume [politikų] iš valdančiosios daugumos, ir jeigu turėtume per 70 Seimo narių, žengtume ir tolimesnius žingsnius. Tokiu atveju neatmestina, jog Ministrui Pirmininkui būtų skelbiama ir interpeliacija“, – LTV laidai „Dienos tema“ sakė A. Butkevičius.

Jo vertinimu, valdančioji dauguma savo viduje nesugebėjo išspręsti politinės krizės, kilusios dėl FNTT vadovų atleidimo, ir jos sprendimą perkėlė Prezidentei.

„Manau, kad Ministras Pirmininkas nenori ir interpeliacijos [R. Palaičiui] inicijuoti Seime, nes kiltų didžiulis chaosas, o Seimas yra nusiteikęs priiminėti labai svarbius įstatymus, ypač energetikos sektoriuje.
Manau, kad A. Kubilius nesugebėjo išspręsti šios problemos, ji virto politine problema ir kenkia visai politinei sistemai Lietuvoje. Ir ar tai nėra, kaip kalbėjo A. Čaplikas, noras vienu skandalu pridengti negeroves, kurios vyksta dėl „Snoro“ banko, kitus dalykus, kurių šiai Vyriausybei nepavyksta sėkmingai išspręsti“, – svarstė Socialdemokratų partijos vadovas.

Primename, kad Premjeras šiandien Prezidentei įteikė siūlymą vidaus reikalų ministrą atleisti.

„Ministras elgėsi klaidingai, skubotai atleisdamas FNTT vadovus iš pareigų. Įvertinau, be abejo, ir Seimo Antikorupcijos komisijos tyrimo pateiktas išvadas, taip pat ir koalicijos partnerių išsakytas nuomones, ir manau, kad toks sprendimas, kurį padariau, yra atsakingas ir reikalingas tam, kad koalicija toliau galėtų dirbti“, – kalbėjo A. Kubilius.

R. Palaitis pareiškė pasielgęs griežtai pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, todėl pakeisti savo pozicijos ar atsistatydinti neketinąs.

Seimo Pirmininkė I. Degutienė, nuo FNTT skandalo pradžios palaikiusi partijos kolegas konservatorius bei Premjerą ir teigusi, kad tarnybos vadovų atleidimas buvusi klaida, A. Kubiliaus žingsnį pavadino teisingu.
Vidaus reikalų ministrą delegavę liberalcentristai tvirtina, kad atstatydinimo teikimas – konservatorių klaida, verčianti abejoti koalicijos ateitimi. Anot Liberalų ir centro sąjungos pirmininko A. Čapliko, dalyvauti antiprezidentinėje koalicijoje liberalcentristai nesirengia.

Pasak šalies vadovės atstovų, D. Grybauskaitė sprendimą dėl ministro žada priimti kitos savaitės pradžioje po susitikimo su R. Palaičiu ir liberalcentristų vadovu A. Čapliku. Anksčiau Prezidentė buvo išreiškusi palaikymą R. Palaičiui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Užuojauta

Užuojauta portretas
Norėtų Butkevičius būti premjeru, bet rinkimai bus tik rudenyje, todėl tai. politiko reitingams ne į sveikatą.Belieka drumsti vandenį

man tai

man tai portretas
visoje sitoje istorijoje geriausiai pasirode vr ministras, zmogus atidirbo pagal istatymus ir ramus. Visa kita jau aplinkui prisuko politikantai ir galu gale patraukti konservus nuo valdzios senai reikia, is visu nesvarumu kisosi ju ausis. O cia tai isvis jokas ima ziureti visas sitas komisijas ir ju sivados, tarsi salyje jokiu istatymu aplamai nebera.

baikit

baikit portretas
visi juokdariai jau dabar skirstyti siltas kedes,--negrazu,palaukit rinkimu,a!-- rinkimu bijot,todel ir sukelet visa si kipisa,manau,kad viskas liks kaip iki siol,niekas nesikeis ir palauksim seimo rinkimu, negrazu makle vadinti politika.
VISI KOMENTARAI 32
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių