Masinis ugniagesių sveikatos tikrinimas retina jų gretas

Nors ugniagesių mūsų krašte ir taip trūksta, šiemet pradėtas masinis šių statutinių pareigūnų sveikatos patikrinimas jų gretas retina dar labiau.

„Lietuvos žinios“ rašo, kad vos ėmus masiškai tikrinti statutinių ugniagesių, ištarnavusių 9 ir 16 metų, sveikatą, paaiškėjo, kad tik kas ketvirtas iš jų gali toliau dirbti. Kitiems reikia gydytis, pereiti į kitas pareigas arba atsisveikinti su tarnyba.

Tiesioginiai ugniagesių vadovai baiminasi, jog kuo toliau, tuo sunkiau bus sukomplektuoti kadrus, juoba kad metų pradžioje šioje sistemoje jau stigo beveik 700 darbuotojų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Vidaus tyrimų skyriaus viršininkas Giedrius Bagdonas dienraščiui teigė, kad iš viso šiemet numatyta patikrinti 543 sistemos pareigūnus. Iš 142 iki balandžio patikrintų ugniagesių tęsti tarnybą einant dabartines pareigas gali tik 39.

Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (LUGPS) vadovas Saulius Džiautas patvirtino, kad pradėtas išsamus sveikatos tikrinimas tarp krašto statutinių ugniagesių sukėlė sąmyšį.

„Galiu spręsti iš asmeninės patirties. Į tarnybą atėjau 22-ejų būdamas visiškai sveikas. Dabar man jau 46-eri. Per tarnybos metus ne kartą teko kristi iš ketvirto ar trečio aukšto, buvau apdegęs. Kasmet profilaktiškai tikrinuosi sveikatą, išlaikau fizinius normatyvus. Bet gali būti, jog Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje ir man pasakytų, kad laikas į pensiją“, - sakė S.Džiautas.

PAGD Vidaus tyrimų skyriaus viršininkas G.Bagdonas ramino, kad Vidaus reikalų ministerijoje prieš kelias dienas įvyko susitikimas, kuriame, be statutinių tarnybų vadovų, dalyvavo ir Centrinės medicinos ekspertizės komisijos atstovai.

„Bandome rasti galimybių kiek liberalizuoti sveikatos reikalavimus ir jau tarnaujantiems statutiniams pareigūnams, ir norintiesiems jais tapti“, - aiškino jis.

Anot G.Bagdono, artimiausiu metu bus pateikti siūlymai, kaip keisti sveikatos reikalavimus apibrėžiančius vidaus reikalų ministro įsakymus. Tikimasi, kad po to daugiau jaunuolių bus priimama mokytis į ugniagesių gelbėtojų mokyklą. Pernai iš 285 pretendentų, pasiųstų pasitikrinti sveikatą, Centrinė medicinos ekspertizės komisija tinkamais pripažino tik 136 jaunuolius.NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
Policiją praretino, dabar gaisrininkus, o po to kas? Taip ir sunaikins VR sistemą. Teks patiems ir nuo vagių saugotis ir gaisrus gesinti

tokia

tokia portretas
praktika normali.Negalima gi invalidams,girtuokliams leist iki mirties" kovot "su gaisrais po isgriautas kolchozu fermas,dirbtuves ir nykstanciu miestu bruygznes.Primena anekdota?.Lietuva tusteja ir nyksta,o joje mokytoju,policininku,ugniagesiu,daktaru ir valstybiniu virsininku islike tiek daug,kad uztektu visai ES bendrijai.Nebera ju kas islaiko,visi gudresni ir sveikesni izbego,o nacalnikam,ponam ir cholopam mazai ir bereikia.O ponai savo aptvaruose gali ir pozarnikus ir masinas su vandens pilna cisterna islaikyt....Kam kraut ir stimpanciai valstybei verst tempt tokia nasta.Juk siandiena niuri,o rytdienos perspektyvos visai juodos. O gal iseitis butu visus LT likucius idarbint seime,policijoj,gaisrinej,mokykloj-ant pasalpu sutaupytu ir ES kontrole lengvesne butu...Suskaiciuotu kepures.palygintu su isduotu pazymejimu skaicium,ismoketu po menesini minimuma ir Lietuva eitu i prieki Pabaltijo Tigro zingsniu.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių