„Mailiaus“ bylą advokatas išmainė į kelionę po Italiją

Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui trečiadienį nepavyko pradėti liudytojų apklausos vadinamojoje ''mailiaus" byloje.

Trečiadienį atvykus trims pirmiesiems liudytojams, paaiškėjo, kad kaltinamasis Jonas Jacunskas neturi gynėjo.

J.Jacunskas teigė, kad trečiadienio rytą susisiekė telefonu su savo gynėju Stasiu Sanda ir pasiteiravo, ar šis yra Lietuvoje. Gynėjas atsakė, kad kažkodėl nepasižymėjo darbų kalendoriuje, kad tądien turi bylą ir dabar esą yra ne Lietuvoje.

Vėliau su advokatu susisiekė teismo posėdžių sekretorė. Jai advokatas paaiškino, kad šiuo metu yra Italijoje. Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo atstovas spaudai Audris Kutrevičius BNS sakė, kad bylą nagrinėjantis teisėjas Petras Karvelis nusprendė kreiptis į Advokatų tarybą dėl neetiško S.Sandos elgesio.Neatvykus advokatui, bylos nagrinėjimas ir liudytojų apklausa neįvyko. Kitas teismo posėdis turėtų vykti gegužės 8 dieną. Į jį bus kviečiami liudytojai.

Kaltinamieji vadinamojoje mailiaus byloje parodymų kol kas nedavė, jie ketina tai padaryti po liudytojų apklausos.

Šioje Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) ir Generalinės prokuratūros tirtoje byloje iš viso yra devyni kaltinamieji, vienas iš jų - buvęs Lietuvos banko vadovas ir buvęs ambasadorius Romualdas Visokavičius.

Pareigūnų teigimu, organizuotai grupei vadovavo Lietuvoje ir užsienyje veikiančių baldais prekiaujančių įmonių savininkas Egidijus Gesevičius.

Bylos duomenimis, jo organizuota nusikalstama grupė, prisidengusi veiklos nevykdančiomis septyniomis Lietuvos ir viena užsienio įmone, 2009-2010 metais klastodama dokumentus, steigdama fiktyvias įmones, kyšininkaudama, papirkinėdama ir skatindama piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, pasikėsino apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą - 10 mln. litų iš Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos valstybės biudžeto.Šios lėšos buvo skiriamos pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007-2013 metų veiksmų programos antrosios prioritetinės krypties „Akvakultūra, žvejyba vidaus vandenyse, žuvininkystės ir akvakultūros produktų perdirbimas ir rinkodara“ priemonės „Žuvininkystės ir akvakultūros produktų perdirbimas ir rinkodara“ veiklos sritį „Investicijos į akvakultūros įmones“.

Grupuotė pastarojo nusikaltimo nebaigė dėl priežasčių, nepriklausančių nuo jų valios - FNTT pareigūnai užkirto kelią nusikaltimui.Baudžiamasis kodeksas nustato, kad už įvykdytas nusikalstamas veikas įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.Šioje byloje liudytoju apklaustas žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.

Ikiteisminis tyrimas dėl siekio apgaule užvaldyti ES lėšas pradėtas praėjusių metų sausio 27 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

jolanta

jolanta portretas
Mieli žurnalistai, kodėl jūs nepaklausiate apie "mailiaus" bylą, šių projektų dalyvių, rengėjų? Jie tikrai daug daugiau gali papasakoti negu FNTT ir generalinė prokuratūra. Gal jūs galvojate, kad FNTT ir generalinė prokuratūra jums nemeluoja? Kodėl jūs bijote paklausti kitą pusę? Kodėl jūs bijote pakviesti abi puses į televiziją ("tyrimas" jau pasibaigęs, niekas netrukdo) ir viešai viską išsiaiškinti? Gal yra kažkas, kas jums liepia rašyti tik taip kaip sako FNTT ir generalinė prokuratūra? Būkite laisvi, nebijokite.

FNTT chaltūra

FNTT chaltūra portretas
Chaltūra yra svetimžodis. Chaltūra reiškia bent du skirtingus dalykus: 1. Kažkas daroma nerimtai, atmestinai, bet pateikiama kaip rimtas dalykas. 2. Kažkas daromo dėl papildomo uždarbio. Nebūtinai turi atitikti pirmąją charakteristiką. Matosi, „mailiaus bylos“ ikiteisminis tyrimas yra FNTT chaltūra. Įžuli, pilna melo ir blefo, galimai nusikalstama chaltūra. FNTT ikiteisminį tyrimą „mailiaus byloje“ pradėjo visiškai be jokio pagrindo ir tai, galimai, jau yra FNTT padaryti nusikaltimai, o generalinė prokuratūra tam pritaria. Apie tai galima paskaityti (ir peržiūrėti pridėtą FNTT dokumentą): „Mailiaus byla“: kaip FNTT tarnyboje „gaminami“ ikiteisminiai tyrimai. (Internete, portale Slaptai.lt ) Taip pat galima paskaityti ir apie kitą „teisėsaugos“ ir jų padėjėjų per žiniasklaidą apie „mailiaus bylą“ skleidžiamą melą straipsnyje: Dar kartą apie „mailiaus bylą“ (galima surasti per Google) Visi, kurie sužlugdė vadinamuosius „mailiaus“ projektus, melavo, tyčia skleidė dezinformaciją ir galimai sufabrikavo „mailiaus bylą“, turės atsakyti prieš įstatymus ir padengti milžiniškus verslininkų, projektų dalyvių materialinius ir moralinius nuostolius. Lietuvos valstybė taip pat yra atsakinga už tokius valstybės institucijų „veiksmus“.

TARAKONAS

TARAKONAS portretas
Teisėjai,advokatai, prokurorai ir nusikaltėliai deda skersą ant tokios "teisėtvarkos"! Lietuva-supuvusi bananinė valstybėlė! Užuojauta Šimašiui, Degutienei, prezidentūrai!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių